K. Mirinavičius paklaustas, kokia jam pačiam pamoka buvo įsimintiniausia, atsako, kad ilgiausiai ir geriausiai atmintyje išlieka tos pamokos, kurias veda savo darbą mylintys mokytojai iš didžiosios raidės. O tokių pamokų per jo gyvenimą buvo tikrai daug. Be to, nors jau senokai baigė mokyklą, jam pamokos nesibaigia, šypsosi, kad darbe jų irgi būna.

Pamokoje akcentuos prasmę dirbant energetikos srityje

„Lietuva turi visas galimybes šalyje pagaminti tiek elektros, kad ją netgi galėtų parduoti Vakarų valstybėms. Reikia, kad turėtume specialistų, kurie padėtų įgyvendinti užsibrėžtus tikslus, svarbius visai mūsų šaliai. Todėl pamokoje akcentuosime sparčiai augančią energetikos ir atitinkamai energetikų profesijos svarbą mūsų pasaulyje ir kasdieniame gyvenime. Taip pat, turbūt retas susimąsto, kad be elektros neveiktų nei youtube, nei išmanieji telefonai. Verta apie pamąstyti“, – šypsosi būsimas Žalgirio arenoje susirinkusių moksleivių mokytojas.

Karolis Mirinavičius

Į klausimą, kodėl būtent šią pamokos temą pasirinko, K. Mirinavičius atsako, kad energetikos sektoriuje dirba apie 100 skirtingų profesijų specialistų: „Baigę studijas gali būti atsinaujinančios energetikos inžinieriais, jūrinių vėjo parkų projektuotojais, tvarumo inžinieriais – inovatoriais, vandenilio technologijų ekspertais, energetikos duomenų analitikais, elektros tinklų dizaineriais. Šiandien energetikos sektoriuje profesijos dar yra kuriamos ir, tikėtina, kad iki 2030 metų atsiras tokių, apie kurias mes šiandien dar nė nepagalvojame“.

Pasak „Ignitis grupės“ atstovo, čia dirbantys specialistai vieningai sutaria, kad vienas iš svarbiausių dalykų, kurie juos žavi dirbant energetikoje, yra prasmė: „Galimybė prisidėti prie reikšmingų pokyčių ir kurti 100 proc. žalią ir saugią energetikos ekosistemą dabarties ir ateities kartoms. Norime, kad apie tai sužinotų kuo daugiau jaunimo“.

K. Mirinavičius: iki 2030 metų atsiras tokių profesijų energetikos srityje, apie kurias mes šiandien dar nė nepagalvojame

Reikės tūkstančių specialistų

Įmonių grupės atstovas sako, kad keliaudami po mokyklas įsitikina, kad moksleiviai yra smalsūs, aktyvūs, bet turi pasenusių žinių apie energetiką ir dar įsivaizduoja, kad energetika yra tik laidai ir vamzdžiai. Vis tik juos džiugina tai, kad energetikos sektorius Lietuvoje vis labiau suvokiamas kaip perspektyvus, kuriantis inovacijas, prisidedantis prie šalies ekonominės gerovės.

„Inžinierių ir technologų paklausa kasmet vis auga – prognozuojama, kad iki 2030 metų Lietuvai papildomai reikės mažiausiai 2500 specialistų. Lietuvoje permainos energetikoje tik įsibėgėja, plečiama saulės ir vėjo elektrinių infrastruktūra, investuojame į inovatyvius žaliuosius sprendimus ir kuriame tvarią ateitį. Būtų apmaudu, jei šių tikslų siekti Lietuva negalėtų dėl specialistų trūkumo. Dedame daug pastangų pritraukti jaunus žmones, sudominti juos energetikos temomis ir rinktis šį perspektyvų kelią“, – sako K. Mirinavičius.

Dedama daug pastangų pritraukti jaunus žmones, sudominti juos energetikos temomis

Neabejoja, kad visam mūsų jaunimui svarbi šalies ateitis

Paklausus, kokį iš esmės jaunimą šiandien mato neapibrėžiant konkrečios profesinės srities, pašnekovas sako, kad per praėjusius mokslo metus su kolegomis aplankė apie 8000 mokinių ir pravedė virš 300 pamokų. Dar beveik 1800 mokinių, mokytojų, studentų dalyvavo jų organizuojamose ekskursijose elektrinėse ir jėgainėse.

„Jaunimo sutinkame labai daug, bet negalime daryti didelių apibendrinimų, nes jaunuolių buvo yra ir bus visokių. Vieni tvirtai žino, ko nori, kiti – dar ieško(si). Tikime, kad jaunimui svarbi mūsų visų ateitis ir aplinka, kurioje gyvenime. Ir jie veiks taip, kad ta ateitis ir aplinka būtų kuo geresnės“, – neabejoja K. Mirinavičius.

Nemokamame renginyje jaunimui „Geriausia ever pamokų“ diena, kuri vyks lapkričio 21 d. taip pat dalyvaus tokie žinomi žmonės kaip keliautojai Orijus Gasanovas, Aurimas Valujavičius, DJ Jonas Nainys ir daug kitų įdomių asmenybių, kurios atvirai ir nuoširdžiai dalinsis savo patirtimis su jaunais žmonėmis.

Registracijos forma, informacija apie renginį ir pamokų vedėjai – čia.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (2)