Kas lėmė tavo sprendimą prisijungti prie LTG ir kaip šis pasirinkimas paveikė tavo karjerą?
Nuo vaikystės mane žavėjo traukiniai. Tada sau pažadėjau, kad kada nors dirbsiu geležinkeliuose. Ir štai aš čia.
Karjeros augimas dažnai būna susijęs su naujomis atsakomybėmis. Kaip tavo pareigos ir atsakomybės kito laikui bėgant LTG įmonių grupėje?
Per visą savo karjerą LTG įmonių grupėje mano pareigos ir atsakomybės gerokai išsiplėtė. Pradėjęs nuo kasdienių operacijų, pamažu perėmiau projektų valdymą, teko organizuoti specialias keliones, bendrauti su užsienio partneriais, atstovauti bendrovei svarbiuose susitikimuose. Šis darbas leido man įgyti įvairių vertingų įgūdžių, tokių kaip projektų valdymas, derybos, tarpkultūrinis bendravimas. Šie įgūdžiai buvo ypač svarbūs, kai perėmiau atsakomybę už projektinius keleivinių traukinių važiavimus, nes reikėjo koordinuoti sudėtingus organizacinius procesus ir užtikrinti sklandų keleivių pervežimą užsakomaisiais maršrutais.
Dirbdamas LTG, turėjai galimybę prisidėti prie daugelio reikšmingų projektų. Kurie projektai buvo labiausiai įsimintini ir kaip jie formavo tave ir tavo profesinį kelią?
Žinote, kiekvienas projektas buvo ir yra beveik kaip diplominis darbas – su savo tikslais, uždaviniais ir rezultatais. Įgyjant vis didesnės patirties darbai atliekami sklandžiau. Įgytos žinios leidžia operatyviau spręsti iškilusius klausimus.
Visi projektai vienodai svarbūs, tačiau keletą galėčiau išskirti:
1. Šešiasdešimties valstybių konsulų kelionė maršrutu Vilnius–Klaipėda.
2. 2021 m., minint Europos geležinkelių metus, iš Talino į Vilnių vykęs Baltijos šalių ekspresas.
3. Projektas „Trys fabrikai“ – kelionės keleiviniais traukiais į Dūmų, Betono ir Drobės fabrikus.
4. Pirmasis užsakomasis reisas į Rygą, kai vežėme „Startup Lithuania“ bendruomenę.
5. Šiais metais organizuota kelionė traukiniu į S. Dariaus ir S. Girėno aerodromą Kaune.
Būti projektų vadovu LTG reiškia nuolatinį tobulėjimą ir prisitaikymą prie pokyčių. Kokie įgūdžiai ir žinios tau labiausiai padėjo pasiekti profesinių tikslų? Kaip savo žinias tobulini?
Vienas mano išsilavinimų – įgyta profesija Geležinkelininkų mokykloje. Tai labai pagelbėjo pradedant karjerą LTG, o kasdieniniai darbiniai iššūkiai sprendžiant įvairias situacijas skatino toliau tobulėti.
O kaip tobulinu savo žinias? Sakyčiau, jos tobulėja susiduriant su iššūkiais ir daug dirbant. Praktikos metu gaunamos geriausios pamokos.
Kaip mėgsti leisti laisvalaikį ne darbo metu? Kas padeda atsipalaiduoti ir atitrūkti nuo darbų?
Prieš kelerius metus atradau fotografiją – pradėjau ja intensyviai domėtis. Dabar negaliu ramiai praeiti pro šalį nenufotografuodamas gražių ar įdomių vaizdų. Taip pat labai patinka kelionės – kiekvienais metais su šeima keliaujame į kalnus. Taigi dar vienas mano mėgstamiausias užsiėmimas – užsimiršus klaidžioti kalnų takeliais ir fotografuoti gamtos grožį.
Ar turi pačią mėgstamiausią savo darytą nuotrauką?
Turiu. Ji daryta 2024 metų vasarį Šventojoje prie jūros. Eidamas pakrante pastebėjau moterį, gulinčią ant medinių palečių, ant jos sėdėjo šuo. Šis ramus vaizdas iškart patraukė mano dėmesį, tad negalėjau praleisti kadro progos. Nuotrauką pavadinau „Visos problemos Jūrai“, nes atrodo, kad jūra sugeria visas moters problemas, kol ji tiesiog ilsisi ir mėgaujasi gyvenimu.
Turėdamas ilgą karjeros istoriją LTG, neabejotinai sukaupei daug vertingų pamokų. Ką patartum naujai prie LTG prisijungusiems ir dar tik savo karjerą pradedantiems?
Dirbkite su entuziazmu ir iš širdies. Nebijokite klausti, jei ko nežinote. Pavyzdžiui, geležinkeliai – pakankama sudėtinga ir plati sistema, todėl ją perprasti mėnesio tikrai neužteks. Esu tikras, kad panašiai yra kituose darbovietėse. Užtikrintai judėkite tikslo link ir tapsite tikrais profesionalais.