Bendruomenė liko be pastogės

Kaip pasakojo Rasa, tikslas buvo sukurti susibūrimo vietą vaikams ir paaugliams, kurie laisvu laiku po pamokų ar per atostogas galėtų ateiti į tvarkingą, inovatyvią erdvę, kurioje galėtų mokytis gaminti, kepti, virti, tapyti ar žiūrėti filmą, dalyvauti įvairiose edukacijose, dalintis gerąja patirtimi. „Pušaloto bendruomenė įsikūrusi jau prieš 20 metų, savo veiklą ir renginius vykdydavo buvusios mokyklos patalpose, tačiau 2021 m. šis mokyklos pastatas, kuris priklausė Pasvalio raj. savivaldybei, buvo parduotas, ir Bendruomenė liko be pastogės, be „savo kampo“. Bendru bendruomenės tarybos narių sutarimu, buvo nuspręsta 2021 m. liepos 29 d. sudaryti ilgalaikę negyvenamųjų patalpų panaudos sutartį Nr. R-6 su Pasvalio raj. Savivaldybės administracijos Pušaloto seniūnija, ir pastato, esančio Joniškėlio g. 16 Pušalote, naudoti bendruomenės veiklai. Nors šiose patalpose veiklos tuo metu vykdyti nebuvo galimybės, bendruomenė, su bendruomenės pirmininku Ernestu Kairiu priešakyje ėmėsi iniciatyvos, parašė projektą ir, gavus finansavimą, įdėjusi labai daug savanoriško žmonių darbo, patalpas prikėlė antram gyvenimui, jas suremontavo“, – pasakojo Rasa.

Gražiai suremontuotose patalpose nebuvo jokio inventoriaus: nei baldų, nei virtuvės, nei buitinės technikos, nei projektoriaus. Tuščiose, gražiose patalpose niekas negalėjo vykti. Kadangi Pušalote nėra nei vaikų darželio, nei mokyklos, nei dienos centro, kuriame galėtų rinktis vaikai bei jaunimas, Pušaloto bendruomenė matydama šią problemą norėjo ją išspręstį ir ėmėsi iniciatyvos ieškoti rėmėjų bei finansavimo šaltinių jaunimo erdvei. „Tai daryti vertėjo, nes dabar pušalotiečiai vaikai turi susibūrimo vietą, bendrą erdvę tiek mažam, tiek vyresniam vaikui ar paaugliui, kuris laisvu laiku grįžęs po pamokų, ar atostogų metu žino, kur yra jo bendraamžiai. Ši tvarkinga, inovatyvi erdvė traukia vaikus burtis, mokytis gaminti, kepti, virti, tapyti ar tiesiog žiūrėti filmą, dalyvauti įvairiose edukacijose, dalintis gerąja patirtimi“, – pasakojo pašnekovė.

Vaikų ir jaunimo erdvė Pušalote

Pasak jos, pats didžiausias iššūkis buvo ir yra riboti finansai. „Norėjome inovatyvumo, praktiškumo, patikimumo, kad prasmingai būtų naudojama erdvė, ir tada atsirėmėme į finansus. Ieškojome finansavimo šaltinių. Ne veltui yra sakoma – kas ieško tas randa. Sužinojome apie paskelbtą MAXIMA LT iniciatyvą „Mes bendruomenė“ ir mums pavyko gauti finansinę paramą! Tai neįkainojamas indėlis Pušaloto bendruomenei“, – džiaugėsi Rasa.

Laukia pirmųjų užsiėmimų

Šiandien erdvė jau pilnai įrengta ir laukia pirmosios veiklos. „Pirmoji veikla bus moliūgų skaptavimas spalio pabaigoje, vėliau Kalėdinių vainikų pynimas, penktadienio vakarais filmų žiūrėjimas, arbatos gėrimas, maisto gaminimas, stalo žaidimų vakarai. Džiaugiamės, kad prie erdvės kūrimo prisidėjo ir patys vaikai. Kadangi remontuojama erdvė buvo nuo 2022 m., griaunamos sienos, nešamos statybinės atliekos ir buvo kviečiami savanoriai, tarp jų – ir vaikai, paaugliai, norintys geranoriškai prisidėti. Jie matė visą procesą, kartu kūrė šią erdvę. Jų akys žibėjo nuostaba, pasididžiavimu – ir mes turime savo erdvę“, – pasakojo pašnekovė.

Vaikų ir jaunimo erdvė Pušalote

Anot jos, tokios erdvės lavina vaikų kūrybiškumą, bendravimą, išmoko komandinio darbo, tai prasmingo laisvalaikio, puoselėjančio naujas draugystes, praleidimo erdvė. „Jaukus, šiuolaikiškai įrengtas kampelis moko vaikus supratimo, kaip galima ir reikia saugoti tai ką turi, ir vertinti tai ką pats išmoksti. Vaikai yra mūsų visų ateitis – šeimos, valstybės. Užaugę gražioje, šiltoje, draugiškoje, mylinčioje, pamokančioje aplinkoje kurs, puoselės ne tik savo sukurtą kiemą, šeimą, bet ir savo šalį – Lietuvą“, – šypsojosi moteris.

Iš viso Pušaloto bendruomenėje yra 10 tarybos narių, kurie ir planuoja vesti edukacijas. „Planuojame pasiskirstyti dienas, valandas, kada kas galėsime. Ieškome ir savanorių, norinčių pabendrauti, pamokyti įvairių rankdarbių ar tiesiog nuostabiai praleisti laiką su vaikais“, – sakė Rasa.

Ji neatmeta galimybės, kad šiose erdvėse rinksis ne tik jaunimas, bet ir suaugusieji. „Kaip ir minėjau, bendruomenė neturi kitų patalpų, tai čia vyks ir bendruomenės susirinkimai, edukacijos, įvairių švenčių minėjimai. Čia rinksis kelios pušalotiečių kartos, kurs, bendraus, švęs, sportuos, šoks dainuos ir kartu leis laiką“, – sakė moteris.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją