Ką akcentuosite arenoje susirinkusiam jaunimui?

Profesijos pasirinkimas – sunkus uždavinys. Norisi ir gero darbo, ir gero atlygio, ir perspektyvos, ir nenutolti nuo savo pomėgių. Šiuo metu LTG, kaip ir transporto sektorius, apskritai patiria pokyčių: tvarumas skatina dideles investicijas, vykdomi svarbūs ir įspūdingi projektai, šiam sektoriui numatoma šviesi ateitis. Tad labiausiai norėtųsi akcentuoti, kad LTG atitinka daug išvardintų kriterijų. Jei tik jaučiate polinkį dirbti su svarbiais įspūdingos apimties tvarumą skatinančiais projektais – čia tokių turime ir turėsime daug.

V. Bitinas: be technologijų nepateksime niekur

Kodėl būtent šią temą pasirinkote iš visų galimų?

Nes be technologijų jau nepateksime niekur. Liko labai mažai sričių, kur galima išgyventi be žinių apie technologijas. Menkiausi įrenginiai teikia daugybę duomenų, informacinės sistemos – kiekviename žingsnyje, robotai veržiasi į visus mūsų kambarius: ir siurbti namuose, ir padėti žmogui darbe. Tad tai – būtinos žinios, gal net vienos svarbiausių jaunam žmogui.

Kokį jaunimą šiandien matote srityje, apie kurią kalbėsite? Ar tinkamame kelyje jis yra?

Jaunimas visada yra tinkamame kelyje, nes būtent tuo keliu jam ir reikės eiti. Jei rimtai – jaunuoliai puikiai „bendrauja“ su mūsų aptariamomis technologijomis, greitai suvokia jų naudą ir trūkumus, ieško veiklos prasmės kiekviename žingsnyje. Norisi papasakoti apie tai, kas jų laukia ir su kuo teks dirbti, – dažnai minima, kad mokyklos ir universitetai vis dar neperduoda reikalingų žinių.

Vytautas Bitinas jaunimui papasakos, kas jų realiai laukia ir su kuo teks dirbti

Kur šioje srityje iš esmės vis dar kliūvame, su kokiais iššūkiais susiduriame, o kuo išties galime didžiuotis?

Pažiūrėkime į valstybės rezultatus: žinau, kad yra ir nepatenkintų, bet jau nesame pigi darbo jėga, – mūsų universitetai gerai vertinami, į Lietuvą atvažiuoja vis daugiau žmonių iš trečiųjų šalių, nes čia geriau. Tad galime didžiuotis, jog mūsų valstybė gerai nuėjo savo kelią per pastaruosius 20 metų. Ko trūksta? Manau, vis dar ieškome savo jėgos: vieni gamina mašinas, kiti – vaistus, treti garsūs turizmu ir panašiai. Lietuvai reikia šuolio idėjos – tos, kuri mūsų valstybę įtvirtintų dar bent 50 metų.

Lietuvai reikia šuolio idėjos – tos, kur mūsų valstybę įtvirtintų dar bent 50 metų

Kokį bendrai jaunimą matote neapibrėžiant konkrečios srities? Kiek tenka su juo dirbti? Dažnai girdime, kad jaunuoliai išlepę, dažnai keičia darbus, be patirties nori didelės algos, neapsisprendę ir pan. Kokia Jūsų patirtis?

Manau, tokie norai natūralūs. Tai karta, kuri gyveno gerai aprūpintame pasaulyje. Kartu jie turi daugiau laiko galvoti apie prasmę, apie tikslą, apie ateitį. Labai džiaugiuosi, kad jie drąsūs, nebūtinai renkasi saugius sprendimus, suvokia, jog mokytis gali visą gyvenimą. Tad pirmosios studijos nebūtinai taps tavo profesija visam gyvenimui.

Ar prisimenate savo geriausią ar įdomiausią pamoką?

Žinoma. Įdomių pamokų buvo daug. Daug ryškių mokytojų įstrigo atmintyje: vieni dėl to, kad nebijojo pasakoti, koks pasaulis yra iš tikrųjų, kiti, kad patarė, ką daryti, nors aš ir neklausiau, taip pat tie, kurie parodė, kas man tikrai nepatiks. O į informatiką įstojau dėl to, kad mokytoja leido ir žaisti, ir dirbti, ir aiškintis. Šie žmonės – vieni geriausių mano atsiminimų gyvenime. Linkiu jaunimui gerų mokytojų ir gerų mokinių!

Nemokamame renginyje taip pat dalyvaus tokie žinomi žmonės kaip Orijus Gasanovas, Aurimas Valujavičius, Jonas Nainys ir kiti.

Registracijos forma, informacija apie renginį ir pamokų vedėjai – čia.

Akimirka iš „Geriausios ever pamokų dienos“

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją