Rūpi ateities karta

„Laukiame be galo, – į klausimą, ar laukia jau ketvirtadienį įvyksiančio išskirtinio renginio, atsakė I. Trakimaitė-Šeškuvienė. – Labai džiugu, kad jau yra daugiau kaip 10 tūkst. vyresniųjų klasių moksleivių iš visos Lietuvos, kurie su savo mokytojais jau yra užsiregistravę ir ketina atvykti. Išties bus milžiniška klasė. Tokios klasės Lietuvoje turbūt niekada nėra buvę ir mes labai džiaugiamės, kad esame partneriai, ir jau trečią kartą.

Pirmą kartą šis renginys buvo 2018 m., paskui 2019 m. Dabar, kai sužinojome, kad „Geriausia ever pamokų diena“ sugrįžta, tai bus visai kita vaikų karta, iš karto nusprendėme, kad turime būti kartu, nes esame sau pasakę, kad mums išties labai rūpi, kas kurs tą ateities Lietuvą ir kokia bus ta ateities karta.“

Paklausta, kodėl tokiai didelei įmonei yra svarbi vaikų ateitis ir tai kokią ateitį jie kurs, I. Trakimaitė-Šeškuvienė teigė, kad jau daug metų įmonė yra išsigryninusi pagrindinę kryptį – vaikų sveikatą ir švietimą:

„Švietimas apima įvairiausias sritis: ir motyvaciją, ir stipendijas, ir daugybę programų, kurias mes daug metų remiame. Turbūt „Lietuvos maksimalistų“ programa žinoma daugiau kaip 20 metų. Mums svarbu, kad vaikai galėtų augti, turėtų galimybę mokytis, tobulėti, turėtų papildomų pajamų, kurias galėtų skirti savo būreliams.

Ir, be abejo, tokie projektai, kurie leidžia į mokyklą, į pamokas, į motyvaciją pasižiūrėti kitaip, negu yra įprasta, yra tai, ką mes norime palaikyti ir remti. Nes, kaip ir sakiau, mums rūpi ateities karta, kuri kurs visą Lietuvos ateitį, Lietuvos ekonomiką, viską, ką mes turime. Tai yra labai svarbu. Nieko nėra svarbiau nei ši tikslinė auditorija.“

Indrė Trakimaitė-Šeškuvienė

Tikisi įkvėpti siekti daugiau

T. Kuodys teigė, kad universitetas taip pat labai džiaugiasi prisidėdamas prie šio renginio, o paklaustas, kaip mano, kodėl to renginio reikia iš mokslo pusės ir kodėl svarbu, kad jis vyktų kasmet, sakė, kad universiteto tikslas – ugdyti ateities lyderius.

„Tikime, kad turėsime galimybę pabendrauti su moksleiviais Žalgirio arenoje ir per įvairias pamokas įkvėpti juos siekti šiek tiek daugiau, eiti su tokia mintimi, kad tikrai reikia mokytis. Mokytis turi būti įdomu. Ir mes, kaip universitetas, studentus tiek per paskaitas, tiek per kitas veiklas skatiname mokytis ir daryti tai per šiuolaikinę prizmę. Tai reiškia, spręsti šiuolaikinės ekonomikos, verslo, finansų ir kitas problemas.

Tad tikrai džiaugiamės prisidėdami ir tikimės, kad renginys įkvėps visus Lietuvos mokinius siekti daugiau ir būti vienu žingsniu priekyje.“

Daug žymių žmonių ir įvairių temų

Renginyje dalyvaus būrys autoritetingų žmonių, savo sričių profesionalų – tai yra didelis „Geriausios ever pamokų dienos“ pliusas. Pasiteiravus, kokius dar tokio didelio renginio pliusus mato, T. Kuodys sakė, kad laukia daug įvairių temų, ir tiki, kad šios sudomins vyresniųjų klasių moksleivius:

„Temos tikrai bus labai varijuojančios, turėsime labai daug ir įvairių žymių Lietuvos žmonių. Mūsų universitetas delegavo dėstytoją Adomą Klimantą, kuris papasakos apie 10 Lietuvos ekonomikos mitų. Manau, kad tai yra įdomi tema, kai šiandien mūsų visuomenėje sklando daug ekonomikos mitų. Tikiu, kad mokiniams bus įdomu sužinoti, kokie tie mitai yra, kaip žinoti, kad tai – mitas, ir kaip jį paneigti.“

Titas Kuodys

Paklaustas, kaip vertina šiuolaikinius moksleivius, T. Kuodys sakė, kad sudėtinga pasakyti, ar moksleiviai labai keičiasi: „Galbūt vienas esminių pokyčių yra, kad moksleiviai tampa vis drąsesni nerti į įvairias sritis, domėtis, tikrai tampa žingeidūs.

Savo bendruomenėje pastebime ir labai džiaugiamės, kad moksleiviai yra drąsūs imtis tokių veiklų, kurti įvairius startuolius, verslus, nerti į tas įmones ir praktiškai išbandyti tuos dalykus.“

Gali tapti stipria motyvacija ir paskata

Paprašyta pagalvoti, kokį efektą toks renginys būtų padaręs, kai dar buvo moksleivė, I. Trakimaitė-Šeškuvienė sakė, kad būsimų renginio dėstytojų pasakojimai būtų padarę labai didelę įtaką, kaip kitaip galima realizuoti save:

„Mes įmonėje turime tokį principą – visada galime daryti kitaip, jeigu norime judėti į priekį. Aš tikrai pati ir dabar su malonumu klausysiuosi tiek Lino Kojalos, tiek Orijaus Gasanovo apie geografiją ir keliones, tiek Aurimo Valujavičiaus apie motyvaciją.

Tai turbūt ir tas noras yra parodyti ir aš įsivaizduoju, kad ir man tai būtų padarę milžinišką įtaką, kaip galima kitaip save realizuoti, pamatyti, įvertinti pasaulį, išgirsti ir nebijoti būti kitokiu, kitaip siekti savo užsibrėžtų tikslų.

Būtent tokie projektai kaip šis, nestandartinis, tau tiesiog atveria akis, kad pasaulis yra nuostabus ir tu gali rasti savo vietą, o būdamas kitoks būsi net stipresnis ir pranašesnis. Tai turbūt toks ir yra tikslas.

„Geriausia ever pamokų diena 2019“

Šio pokalbio pradžioje minėjau „Lietuvos maksimalistų“ stipendijas, kurias mes mokame moksleiviams. Šiemet turėjome rekordinį skaičių moksleivių, dalis tų maksimalistų bus ir Žalgirio arenoje. Net patys buvome nustebinti. Komisija, kuri vertino, yra nepriklausoma. Toje programoje stipendijos skiriamos ne tik už įprastus talentus: muzikos, meno, šokių, bet ir tiems vaikams, kurie aktyviai reiškiasi visuomeninėje veikloje, savanoriauja, buria savo bendruomenes, domisi tvarumu, aplinkosauga.

Patikėkite, kokių idėjų vaikams kyla, net kartais nustembi, iš kur jos. Tad tikiu, kad po šio renginio į savo miestus, miestelius grįžę moksleiviai kitaip pasižiūrės į savo ateitį, galbūt kitaip pagalvos, kokie jie nori būti, ir pamatys, kad viskas yra įmanoma, jeigu labai nori.“

I. Trakimaitės-Šeškuvienės teigimu, šio renginio didelė vertybė yra ir tai, kad moksleiviai turės galimybę gyvai susitikti: „Keletą metų šio renginio nebuvo, nes visi buvome šiek tiek perėję į nuotolinį bendravimą. Ir ypač šiems vaikams, kurių dauguma savo ketvirtą–šeštą klasę praleido mokydamiesi nuotoliu, man atrodo yra labai svarbu, kad jie vėl susitiks ir bus kartu tarp savo bendraamžių, bendraminčių, kuriems kyla tas pats klausimas: o kas toliau, kas mūsų laukia, kas mes esame. Man atrodo, kad tai irgi yra šio renginio vertybė.“

„Geriausia ever pamokų diena 2019“

Laukia degančių moksleivių akių

Paklaustas, ko pats labiausiai laukia iš šio renginio, T. Kuodys sakė, kad degančių moksleivių akių nerti į pasiekimus ir nuotykius:

„Matėme, kad dalyvaus ir A. Valujavičius, ir L. Kojala, tikime, kad šios pamokos gali priversti mokinius pažiūrėti į mokslą šiek tiek kitaip, kad mokytis yra tikrai įdomu ir kad tos pamokos mokyklose, tos 45 minutės, irgi gali būti įdomios.

Tikrai kiekviena diena turėtų būti tokia, kad mes vis ko nors išmokstame, vis ką nors naujo pamatome, išbandome ir pan. Tad turbūt ir laukiame būtent moksleivių degančių akių nerti į tuos pasiekimus ir naujus nuotykius.“

Pasiteiravus, ko palinkėtų dabartiniams vyresnių klasių moksleiviams, I. Trakimaitė-Šeškuvienė sakė, kad svarbu yra pasitikėti ir tikėti savimi: „Ir žinoti, kad aplinkui yra daug žmonių: mokytojai, tėvai, visa aplinka, kurie nori tik vieno – tau padėti.“

Kad bendruomenė yra labai svarbi, I. Trakimaitei-Šeškuvienei pritarė ir T. Kuodys. Ir baigdamas pokalbį visiems moksleiviams patarė drąsiai bendrauti: „Tikrai labai kviečiu visus mokinius konsultuotis, kalbėtis, bendrauti su karjeros specialistais ir kitais žmonėmis ir taip rasti sau geriausią kelią.“

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją