O ką daryti, jei jau auginate vieną augintinį arba mažylį ir ieškote tikro šeimos šuns?
Tikėtina, jog tokį rastumėte ir gyvūnų prieglaudoje, tačiau jei labai norisi kokios nors veislės atstovo, pateikiame portalų dogbreedlist.info ir discovery.com sudarytą sąrašą veislių, pelniusių draugiškiausių apibūdinimą:
1. Labradoro retriveris (nuotr. viršuje). Šie šunys pasaulyje laikomi draugiškiausiais – jie puikiai sutaria su vaikais, šunimis, didžioji dauguma – ir su katėmis. Kartu jie yra itin populiarūs ir lengvai dresuojami.
Vidutinio dydžio šunims priskiriami keturkojai apibūdinami kaip švelnūs, paklusnūs, protingi, lengvai prisitaikantys prie įvairių situacijų.
Veislės aprašuose šis šuo vadinami idealiu ir nors išveistas medžioklės tikslams, šiandien jei labradoro retriveris demonstruoja agresiją prieš žmones ar kitus šunis, tai jau laikoma sutrikimu.
Dresuotas šios veislės nesileis į dideles draugystes vos tik jus pamatęs, tačiau budriai tupės nuošalyje ir lauks šeimininko komandos tarsi klausdamas– čia draugas ar priešas?. Šis šuo vis dar naudojamas ganyti avims ir vesti akliesiems taip pat ir kaniterapijos užsiėmimuose. Drovumas, gūžimasis už šeimininko laikomas psichinės sveikatos minusu, už tai šunų parodose šuo gali būti baudžiamas žemesniais balais arba net diskvalifikuojamas.
3. Biglis. Šis mažų veislių šunims priskiriamas šunelis itin gerai sutaria su vaikais ir su kitais šunimis.
Kates supranta, deja, ne visi bigliai, tačiau jas toleruoja geriau, nei vokiečių aviganiai. Bigliai išvesti kaip medžiokliniai šunys, JAV ir Japonijoje jie dažnai patenka į populiariausių veislių dešimtuką. Jie apibūdinami kaip turintys gerą humoro jausmą (?!), aktyvūs, judrūs, greitos reakcijos, niekada nepavargstantys žaisti, turintys empatijos jausmą, gebantys suprasti šeimininko nuotaikas. Vienintelis minusas, bigliai dažnai nori su savo šeimininkais „kalbėtis“, tad reikia specialios dresūros, atpratinančios juos dažnai loti.
Tinklalapio sheknows.com duomenimis būtent šie šunys yra geriausi kompanjonai šeimose su vaikais, nes jų kantrybės taurė - gerokai talpesnė, nei daugumos kitų šunų.
Teisėjai parodose tikrai atkreiptų dėmesį, jei auksaspalvis retriveris susirietų su kitu šunimi ar būtų pernelyg drovus – futbolo terminais kalbant, tokiam šuniui grėstų raudona kortelė, nes toks elgesys tiesiog neatitinka auksaspalvio retriverio pavyzdžio. Šie šunys puikiai sutaria su vaikais, šunimis, daugeliu atvejų – ir katėmis.
Jorkšyro terjerai yra budrūs, drąsūs, vidutinio temperamento.
Jie apibūdinami kaip žaismingi, budrūs, gyvybingi, retai susierzinantys. Kartu ši-cu gali „pastovėti“ už save, yra drąsūs ir, įvertinūs jų dydį, stiprūs šunys. Vis dėlto gyvūnų ekspertai primena, kad ši-cu turi ilgą kailį, kuriam reikia nuolatinės priežiūros.
Tačiau jei nepritariate tam, kad šuo atrodytų kaip burbulų rinkinys ant keturių liaunų kojyčių, tai pudelis gali būti paprastas gauruotas šeimos šuo, draugiškas vaikams ir retai sukeliantis alergiją, nes menkai šeriasi.
Pudelis yra kantrus, lojalus, retai susierzinantis.
Vis dėlto, šie šuneliai gali suminkštinti kiečiausias širdis. Jie nuotaikingi ir draugiški, be lašo agresijos ar susierzinimo.
Jie prisitaiko prie šeimos aktyvumo, maži šuniukai trokšta mokytis ir klauso savo šeimininko.
Dar vienas pliusas – tereikia vieno brūkštelėjimo šukomis per savaitę, kad šie šunys gerai atrodytų.