„Idėja kilo mūsų vadovams. Tai yra jų kilnus noras ir tikslas. Kad ir kaip galbūt girdėtai tai skamba, manome, kad jaunimas yra ateitis ir jam tikrai reikia dėmesio, ypatingai šiais laikais. Iš to kilo idėja susitelkti į regionų jaunimą. Aišku, mes labai kviečiame ir didžiųjų miestų organizacijas aplikuoti, bet turim tokį įtarimą, faktais nepatvirtintą, kad regionai turbūt gauna mažiau dėmesio ir jiems tikrai reikalinga didelė pagalba.
Mes paramos veiklą aktyviai pradėjome praeitais metais, šiaip nuo 2020 metų jau remiame įvairias iniciatyvas, bet struktūrizuotai [dirbti] šia tema pradėjome praeitais metais. Ir ką matom, kad tikrai tam tikros organizacijos iš regionų yra labai mažytės, įkvėptos žmonių, kurie deda savo laiką, savo aistrą ir mes labai jais džiaugiamės ir norime jiems padėti“, – pasakoja A. Mockutė-Jaime.
Pašnekovė pasakoja, kad įmonė šiuo metu dirba su įvairias paramos projektais, kurių tikslas padėti regionuose veikiantiems dienos centrams, vaikams, turintiems negalią, taip pat daug dėmesio skiriama popamokinei vaikų, esančių pažeidžiamose šeimose, veiklai. Todėl organizacijos, užsiimančios šio pobūdžio veikla, gali pildyti paraiškas internetiniame puslapyje https://nordcurrent.com/parama/, o kilnią iniciatyvą vykdanti įmonė prie veiklos prisidės finansine parama.
„Mūsų strategija yra tokia, kad skiriame tam tikrą procentą nuo pelno. Tikrai norime tęstinumo ir šiandien kviečiame organizacijas, kurioms praeitais metais padėjome, toliau tęsti veiklą, nes kuriame ryšį ir tai tikrai norime ilgalaikio bendradarbiavimo bei tikimės, kad tai tęsis tiek ilgai, kiek galėsime“, – pasakoja įmonės atstovė.
Pasiteiravus, kokiais būdais matuojama paramos nauda galutiniam jos gavėjui – vaikams ir jaunimui, A. Mockutė-Jaime pasakoja, kad įmonė nuolat seka paramą gavusių organizacijų veiklą, bendradarbiauja, prašo informuoti, kiek apytiksliai vaikų ir jaunimo pavyko pagelbėti: „Mes bendraujame visų metų eigoje, žiūrime, kokios pagalbos reikia. Tai iš esmės tas efektas skaičiuojamas pagal tai, kiek mes vaikų sugebėsime paliesti su šiais projektais.“
Pašnekovė pastebi, kad keletą metų veikiančiai iniciatyvai jau pavyko užderėti sėkmės vaisių.
„Yra pavyzdžių, kur jeigu jie [vaikai, jaunimas] nebūtų toje veikloje, greičiausiai jie būtų susidėjęs su negerais draugais ir pasibaigę reikalai ne taip linksmai. Turime labai gražių pavyzdžių su „Padėk gatvės vaikams“. Tai yra žmonės, kurie finansuoja sporto treniruotes vaikams, kurie negali sau to leisti. Turime nuostabių pavyzdžių iš Tauragės su „Atviromis jaunimo erdvėmis“. Taip pat Marijampolės „Suvalkijos Saulytės“ yra labai gražus dienos centras vaikams su dauno sindromu. Tai yra iš tiesų tikrai regioniniai, nuostabūs projektai, tegu galbūt mažesnei auditorijai kartais, bet labai specifikuoti. Praėjusiais metais esame įrengę ir sensorinių klasių, pirkę edukacinių įrankių vaikams, kurie yra su kitokiais įgūdžiais, jaunimo centrams įrenginėję terasas. Turime pačių įvairiausių projektų – nuo kanceliarinių prekių iki renginių“, – sako A. Mockutė-Jaime.