„Uosto direkcija yra atsakinga už taršos, o kartu ir už naftos produktų išsiliejimų likvidavimą uosto akvatorijoje. Tam skiriame didelį dėmesį, uoste veikia visa eilė priemonių. Jautriausiose uosto vietose įrengti davikliai, nepertraukiamai visą parą budi specializuota darbuotojų grupė, jiems reguliariai organizuojami mokymai, kovai su tarša dedikuotas ir atskiras laivynas. Nuolat ieškome moderniausių priemonių, kaip užkirsti kelią taršai uoste, kaip šiuolaikiškai likviduoti incidentus. Didelę reikšmę operatyviam taršos likvidavimui turi pratybos, jų dėka tikrinamas pasirengimas, atliekamas įrangos ir procedūrų testavimas, stiprinamas tarpinstitucinis bendradarbiavimas. Vertiname tai, kad šiemet pirmą kartą šių tarptautinių pratybų istorijoje, kartu su kariškiais jas vykdysime ne tik jūroje, bet ir uosto akvatorijoje “, – pranešime spaudai sako Algis Latakas, Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius.
Uosto žemės naudotojams, laivus agentuojančioms įmonėms ir laivų kapitonams išsiųstas pranešimas, kad uoste vyks neeilinės pratybos ir dėl to tam tikru laiku gali būti ribojama laivyba Klaipėdos uosto akvatorijoje.
„Balex Delta“ pratybose dalyvauja 7 specialiai taršai likviduoti pritaikyti laivai iš Danijos, Estijos, Suomijos, Latvijos, Lenkijos ir Švedijos. Prie jų prisijungs Uosto direkcijos specializuotas laivynas, Karinėms jūrų pajėgoms priklausantys laivai, pratybose taip pat dalyvauja ir trijų Baltijos šalių (Lietuvos, Latvijos, Estijos) priešgaisrinės gelbėjimo pajėgos, kurių specialistai likviduoja teršalus Kuršių mariose ties Kiaulės Nugara. Jų metu Lietuvos jūrų muziejaus Baltijos jūros reabilitacijos centre inscenizuojama pagalba ir gydymas naftos išsiliejimų paveiktiems paukščiams bei kitiems gyvūnams. Pratybas stebi apie 60 pratybų stebėtojų iš įvairių šalių. Bendras pratybų dalyvių skaičius – daugiau kaip 300 žmonių.
Tarptautinės pratybos „Balex Delta“ Kuršių mariose, uosto akvatorijoje ir Baltijos jūroje vyksta rugpjūčio 26–29 dienomis. Jas inicijuoja Baltijos jūros aplinkos apsaugos komisija (angl. Helsinki Commission, HELCOM), organizuoja Lietuvos kariuomenės Karinės jūrų pajėgos (KJP) kartu su Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija, Klaipėdos priešgaisrine gelbėjimo valdyba bei Lietuvos jūrų muziejumi.