Pakavimo popierius – nebūtinai blizgus
Jei dar turite geros būklės dovanų maišelių – jie pravers ateinančioms šventėms, o jei ant jo šonų pastebėjote vieną kitą raukšlę, „Moon Elements“ dekoratorė Evelina Šilaikienė nepataria jo lygintuvu, nes taip pažeisite paveikslėlius: „Geriau jį palaikykite prispaudę sunkesnėmis knygomis, kad raukšlės taptų beveik nepastebimos. O jei turimų raštų maišeliai jums ypač patinka, galite susikurti kūrybines dirbtuves kartu su vaikučiais ir prisigaminti iškarpų. Jomis galite apklijuoti dovanas, kurios, pavyzdžiui, supakuotos į paprastą rudą vyniojamąjį ar kepimo popierių. Tokia dovanos pakuotė atrodys ypač žaismingai.“
Taip pat drąsi ir kūrybinga idėja – dovanas pakuoti į senus laikraščius, žurnalus ar net tapetus. „Tinkamai suderinus detales, tokia dovana gali atrodyti ypač stilingai. Įsivaizduokite dovanos įpakavimą, kuriame komponuojami laikraščiai, tapetai ir skirtingos lūpų arba veidų iškarpos, rastos žurnaluose. Taip pakuoti dovanas susigundytų ir pats Salvadoras Dali. Tik reikėtų pasirinkti vienspalvį kaspiną arba virvelę, prie kurios pririštas nuotaikingas raštelis“, – pataria dekoratorė.
Būtiniausios priemonės ir tvarūs dekoro elementai
Pasak dekoratorės Monikos Volkovienės, dovanų pakavimas neturėtų būti prievolė ar siekis viską atlikti tobulai – tam reiktų skirti laiko mėgautis procesu: „Norint dovanas supakuoti kuo paprasčiau, tereikia peržiūrėti keletą video internete ir pasisemti idėjų. Svarbu pagalvoti ir apie popieriaus lankstymo technikas, kurių yra daugybė, tad rinkitės tokią, kuri atitinka jūsų dovanos formą. Šiam smagiam darbui pasirinkite patogų didesnį stalą: labai svarbu stabilus lygus pagrindas, nes karpant ar vyniojant popierių ant kilimo, jis greičiau plyšta ir glamžosi. Pasiruoškite aštrų peiliuką, neatšipusias žirkles ir lipnios juostos gabalėlių.“
Dovanų dekoravimui galima panaudoti namuose pasidžiovintų citrinų, apelsinų, greipfrutų riekeles, įvairių džiovintų uogų, kad ir šermukšnio: „Jaukiai ir kalėdiškai atrodo mažos eglės šakelės, pušies kankorėčiai, džiovintos gėlės. Prie dovanos galima pririšti ir gražios formos imbierinį sausainį.“
Pakavimui, pasak ekspertės, galima panaudoti ir nereikalingą audinio atraižą: ją sukarpyti ir pasigaminti kaspinėlių dovanai surišti: „O jei norite supakuoti dovaną į dailią, ploną medžiagą, galima tiesiog surišti ją vietoje kaspino mazgu: bus originaliau ir įdomiau.“
Proginiam pakavimui – kasdienės priemonės
Dažnai namuose turime prikaupę popierinių prekių maišelių ir nerandame kur juos panaudoti. Prekybos tinklo „Rimi“ komercijos operacijų vadovė Olga Suchočeva sako, kad įmonė specialiai žiemos švenčių laikotarpiui pasirūpino kalėdiškai dekoruotais prekių maišeliais, kuriuos galima greitai paversti dovanų pakavimo popieriumi: „Rusvas popierius, margintas baltais paveikslėliais – tvarus būdas dar kartą jį panaudoti dovanų pakavimui. Tereikia pagal parodytą punktyrinę liniją nukirpti maišelio viršų su rankenomis, apačią ir šoną – taip per akimirką turėsite pakavimo popierių, kurį vėliau galima pagyvinti ryškiu kaspinu, pačių pasigamintomis ar gamtoje rastomis puošmenomis.“
O. Suchočeva pastebi, kad jei, pavyzdžiui, citrinų, apelsinų ar greipfrutų tinkamumo vartoti laikas pasibaigė arba jie išdžiūvo nespėjus suvartoti, galite prikelti šiuos produktus antram gyvenimui ir susidžiovinti: „Taip prisidėsite prie maisto nešvaistymo, mažesnio atliekų kiekio, o ir sutaupysite. Tiek popierius, tiek natūralios medžiagos, kuriomis dekoruosite dovanas: vaisiai, šakelės, džiovintos gėlės ar smilgos, kankorėžiai, laikui bėgant, suyra ir palieka minimalų poveikį aplinkai, palyginti su sintetinėmis dekoracijomis.“
Ekspertė siūlo dovanų pakavimui panaudoti ir turimas namuose batų, buitinės technikos ar kitų daiktų dėžutes, kurias galima apklijuoti iš žurnalų iškarpytais paveikslėliais, servetėlių iškarpomis, piešiniais. „O saldžias dovanas, tarkime, namų darbo sausainėlius, galima sudėti į dailesnius turimus stiklainius ir aprišti kaspinu ar virvele. Taip pat tam puikiai tiks ir kepimo popierius“, – primena komercijos operacijų vadovė.