Karališkos mėlynos spalvos suknele ir sidabru spindinčiu baltu apsiaustu (tarsi mantija) pasipuošusi karalienė labai simboliškai įsiterpusi tarp dviejų bokštų – Katedros varpinės ir Gedimino pilies. Ją ištikimai saugo girliandomis išpuošta pėstininkų eilė, išrikiuota prie įėjimo į Kalėdų miestelio teritoriją.

„Vilniaus Kalėdų eglės įžiebimas yra kur kas daugiau nei tiesiog renginys miesto gyvenimo kalendoriuje. Tai – miesto šventinis ritmas, laikas su šeima, dalinimasis gerumu, vaikystės prisiminimų kūrimas. Šio momento laukia ir pasaulis, juolab kad kalėdines madas diktuojanti unikali mūsų Kalėdų eglė kasmet pateisina lūkesčius ir apgina gražiausios Kalėdų eglės Europoje titulą. Ne veltui esame ir magiškiausių kalėdinių sostinių rekomendacijų žemėlapyje. Nes esame laimingų žmonių sostinė ir neabejotinai kūrybingų, mokančių nustebinti, bet visų svarbiausia – svetingiausi. Kviečiu mėgautis šiuo ypatingu laiku kartu ir kviesti svečius į Vilnių – švęskime Kalėdas sostinėje”, – kviečia Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Jau tradicija tapo, kad Vilnius puošia karkasines eglutes, apkaišytas gyvomis eglių šakomis, atvežtomis nugenėjus medžius miškuose. Tokiu būdu sostinė išreiškia draugišką požiūrį į gamtą ir aplinkosaugą. Eglės kūrėjai „Švenčių studija“ sukūrė įspūdingą 50 m pločio 27 m aukščio Kalėdų eglės kompoziciją, apkaišytą 6000 vnt. natūralių eglišakių, dekoruotą 100 tūkst. šviesos diodų, daugiau nei 7 km girliandų. O karalienės figūrą papuošė šviečiančios tūrinės šachmatų figūros – stilizuoti žirgai, rikiai ir bokštai, kurie supa karūnuotos eglės viršūnę.

„Šachmatai, kaip ir menas, yra viena iš visame pasaulyje suprantamų „kalbų“, kuri sugeba įdomiam laisvalaikiui suburti skirtingas kartas. Pamanėme, kad šio, ne vieno tūkstančio metų istoriją turinčio, itin populiaraus, logiką, intuiciją ir vaizduotę išlaisvinančio žaidimo tema bus įdomi“, – pasakoja Kalėdų eglės autorius Dominykas Koncevičius.

Šachmatų formos eglė neatsitiktinai rado vietą Vilniaus širdyje, greta Valdovų rūmų. Šachmatai – žaidimas, kurį šiandien žaidžia beveik pusė milijardo žmonių pasaulyje, o tais laikais, kai Vilnius dar tik kūrėsi, jau buvo pamėgta didikų ir valdovų pramoga. Atliekant archeologinius tyrinėjimus, Valdovų rūmų teritorijoje buvo rasta medinė šachmatų figūra – įspūdingai ornamentuota ir puošnumu išsiskirianti karalienės figūrėlė. Tai labai unikalus radinys ne tik Lietuvoje, bet ir visame rytiniame Baltijos regione. Ji ir tapo pagrindiniu šių metų Kalėdų eglės Katedros aikštėje įkvėpimo šaltiniu.

Pasak „Švenčių studijos“ vadovės Jolantos Tūraitės, ties šių metų Vilniaus Kalėdų eglės projektu kūrybinė grupė – pagrindinis dizaineris ir projekto autorius Dominykas Koncevičius, dizainerė Paulina Šataitė, dirbo apie 8 mėnesius. Dominyko, kuris egles kuria jau daugiau kaip dešimt metų, autoriniai eglių projektai yra atpažįstami ir ryškūs. Paulina prie komandos sėkmingai prisijungė pirmą sezoną. Tik visų projekto dizainerių, gamintojų ir montuotojų profesionalus požiūris, atsakomybė ir projekto svarbos supratimas leido sėkmingai jį įgyvendinti. Paruošiamieji ir gamybos darbai truko apie 700 darbo valandų, o montavimo darbai – 650 darbo valandų.

„Švenčių studijos“ kūrybinė grupė džiaugiasi ir pelnytai didžiuojasi, kad sostinės Kalėdų eglutė jau kelis pastaruosius metus patenka į gražiausių eglių sąrašus ir ja gėrisi visas pasaulis. Nuo 1997 metų gyvuojanti ir beveik tiek pat laiko sostinę bei kitus miestus puošianti bendrovė, šventiniu laikotarpiu juos paverčia originaliai ir jaukiai spindinčiomis Kalėdų rezidencijomis.

Kalėdų eglę jaukiai apglėbęs Kalėdų miestelis Katedros aikštėje pilnas skanėstų, dovanų ir siurprizų. Kalėdos Vilniuje tokios įsimintinos dėl to, kad šventinę atmosferą čia kuria talentingi, ypatingai svetingi ir draugiški žmonės, tai patraukia kasmet vis didesnį būrį svečių iš kitų miestų ir šalių. Vilniaus savivaldybė kviečia mėgautis šiuo ypatingu laikotarpiu, kviestis į miestą svečių ir pajusti ypatingą šventinį Vilniaus pulsą, apie kurį šneka pasaulis.


Daugiau apie Kalėdas sostinėje: https://www.kaledossostineje.lt/

Šaltinis
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (147)