Patiems pasigaminti šventines interjero puošmenas iš atlikusių, nebenaudojamų daiktų ar medžiagų – nemenkas iššūkis kartu kuriantiems žmonėms: tėveliams su vaikais, moksleiviams, kolegoms ar draugas.
Vielinis statybinis tinklas ar polikarbonato gabalas gali virsti kalėdine eglute, prie kurios puikiai dera žaisliukai iš varžtų ir veržlių ar sidabru padengtų plastiko butelių, laikraščių virvelės gali virsti šventinių rūbų kolekcija, kartoninių dėžių konstrukcijos – kalėdiniu miesteliu, putplasčio gabalėliai suverti ant medinių pagaliukų – puošniomis snaigėmis, sakoma pranešime spaudai.
Šimtus panašių idėjų namų, klasės ar biuro puošybai pristato šalies 22 mokyklų komandos – perdirbto meno Kalėdinio dekoravimo konkurso „Vilnius Recycled Art Festival“ dalyvės.
Gruodžio 15 d. (ketvirtadienį) vyksiančiame finaliniame „Vilnius Recyced Art Festival“ renginyje konkurse dalyvavę moksleiviai pristatys savo kalėdinių dekoracijų idėjas. Šio Lietuvos vaikų ir jaunimo centre organizuojamo renginio metu taip pat bus surengtos atviros menininkų organizuojamos kūrybinės dirbtuvės, kuriose iš senų, jau praradusių savo tikrąją paskirtį daiktų, bus kuriami netikėti meniniai dirbiniai, skulptūros. Nebenaudojami trikotažiniai marškinėliai virs pirkinių krepšiais, tualetinio popieriaus ritinėliai – saldainių slėptuvėmis bei Kalėdinėmis puošmenomis, audinio atraižos, dekoruotos sagutėmis ir karoliukais virs eglučių girliandomis, vielutės ir virvelės virs žmogučiais ir raktų pakabukais.
„Perdirbtas menas – tai ne tik kūrybos ar buvimo kartu džiaugsmas, tačiau ir darnaus, atsakingo elgesio pozicija. Pasitelkus šiek tiek kūrybos užmirštiems, nebenaudojamiems daiktams ar medžiagoms galima suteikti antrąjį gyvenimą ir taip mažinti žalingas vartojimo bei atliekų kiekio augimo pasekmes, – pastebi Lina Blaževičiūtė, Vilnius Recycled Art Festival organizatorė. O geras, įkvepiantis pavyzdys, pasak L. Blaževiūtės, paveikiausias ugdymo metodas ir vaikams, ir moksleiviams, ir kolegų ar draugų komandoms.
Keletas darbų ir aprašymų
Joniškio r. Žagarės gimnazijos kūrybinė grupė parodė, kaip senas, atlikęs nuo statybų nebereikalingas putplasčio gabalas gali virsti kalėdiniu papuošimu. Tereikia medinių smailių pagaliukų, ant kurių suveriami susmulkinti putplasčio gabaliukai ir suformuojama snaigė.
Marijampolės Jono Totoraičio progimnazijos bendraminčių studija NEIŠMESK kūrė popierines egles, prie kurių derino iš plastikinių butelių pagamintus „Nykštukus“ ir „Angelus“.
Stakliškių gimnazijos komanda kalėdines eglutes kūrė iš statybinio vielinio tinklo, vielos, gipso, butelių, popieriaus.
Prienų „Revuonos“ pagrindinės mokyklos komanda pagamino eglutę iš polikarbonato ir dekoravo ją, viela, įvairių mechanizmų detalėmis (varžtais, veržlėmis, poveržlėmis), sidabrinės spalvos siūlais.
Žirmūnų gimnazijos moksleiviai gamino dekoracijas, atvirukus, žaisliukus eglutei iš antrinių žaliavų: laikraščių, senų drabužių, kartono.
Kauno kūrybos namai UNIQUM sukūrė „Debesų Kalėdas”, panaudodami likučius nuo pastato statybų ir sodo bei daržo reikmenų.
Anykščių Antano Baranausko pagrindinės mokyklos mokiniai kūrė kalėdinę kompoziciją pasakai. Pagrindinė medžiaga - tai „bananinės" dėžės iš prekybos centro.