Kulinarų teigimu, šio gardumyno kaina priklauso nuo daugybės aspektų – dydžio, naudojamų produktų. Kepyklėlių darbuotojai pabrėžia ir itin ilgą kanelių gaminimo procesą, kuris reikalauja iš tiesų daug įgūdžių ir kantrybės. Taip pat kiekvienas konditeris ar kepykla turi savo kanelių gaminimo metodą, todėl skirtingose vietose šio gardumyno skonis tikrai skirsis.
Šį kartą atskleisti kanelių gaminimo technologiją sutiko sostinės Žvėryno rajone įsikūrusi “Mindaugo kepyklėlė”. Kepyklėlėje kepamos 20 g dydžio kanelės, kurių kiekviena kainuoja 58 euro centus. Kasdien iškepama ir išperkama apie 80-100 kanelių vienetų.
Sėkmingo verslo įkūrėjas Mindaugas Truskauskas, įsitikinęs, kad kanelių recepto slėpti nereikia. Visi kanelėms reikiami produktai nurodyti net kepyklėlės internetiniame puslapyje. Anot kulinaro, kanelėms svarbus pats gaminimo procesas, kuris gali trukti net parą. Kanelių gamybai daug laiko reikia todėl, kad paruošta tešla šaldytuve turi stovėti mažiausiai 12 valandų.
DELFI pademonstruoti, kaip gimsta kanelės, sutiko kepėjas Kęstas Stankelevičius, kuris šį gardumyną diena iš dienos kepa jau trejus metus. Kepėjo nuomone, desertą galima pasigaminti ir namie. Daugiau apie tai reportaže.
Apskritai kanelių desertas yra sugalvotas vienuolių. UAB „Šviežia kava“ mažmeninės prekybos vadovė Irma Kratulienė DELFI jau pasakojo, kad kanelių gamyba gimė Prancūzijos Bordo regione:
„Vyndariai vienuolėms dovanodavo kiaušinių trynių, kadangi vyno gamyboje buvo naudojami tik baltymai drumzlėms nusodinti, uoste jos susirinkdavo miltų, nes nuolat atplaukdavo laivai, jos gaudavo romo, kuriuo gardindavo kaneles.“
Po Didžiosios Prancūzijos revoliucijos kanelės buvo kiek primirštos, manyta, kad tai buržuazinis skanėstas, todėl jų buvo skanaujama tik kilmingųjų namuose. Legendų apie kaneles yra daug, tačiau manoma, kad konditeriai iki šių dienų išsaugojo autentišką receptą.