Koją pakišo pandemija ir karas

Prieš šešerius metus savo vardo mados namus įkūrusi E. Vitulskienė buvo kone pirmoji pradėjusi griauti figūros ir grožio standartus Lietuvos mados pasaulyje. Moters tikslas buvo įrodyti, kad, nepaisant kūno apimčių, kiekviena moteris gali atrodyti stilingai ir seksualiai.

Savo verslą E. Vitulskienė pradėjo atidariusi e. parduotuvę. Tačiau greit suprato, kad klientėms labai reikalinga ir fizinė, tad atsidarė ir ją. Vis dėlto nišinis verslas pareikalavo didelių finansinių investicijų, o sunkumai, su kuriais teko susidurti, užpernai fizinę parduotuvę privertė uždaryti.

„Atėjus pandemijai dar išgyvenau, bet tada atėjo karas Ukrainoje. Tai man labai stipriai smogė, supratau, kad tam, jog išsilaikyčiau, turiu uždaryti fizinę parduotuvę ir pereiti į e. parduotuvę, nes per pandemiją moterys išmoko pirkti internetu. Tai man buvo ir duobė, ir pagalba vienu metu.“

Erikos Vitulskienės suknelių kolekcija

Sunkus sprendimas galiausiai tapo laimėjimu

Pašnekovė atvira – sprendimas uždaryti parduotuvę buvo ypač sunkus, tačiau dabar, žiūrėdama į nueitą kelią, džiaugiasi, kad tai padarė:

„Dabar labai džiaugiuosi, kad tą sprendimą priėmiau, nors tada jis man psichologiškai buvo labai sunkus. Buvo jausmas lyg pralaimėjau. Bet iš tiesų tai buvo visiškas laimėjimas ir savo proto bei išmanymo parodymas, kaip gebi greitai prisitaikyti prie situacijos ir ką gali iš to išlaužti finansiškai.“

Kalbėdama apie naudą, kurią atnešė sprendimas uždaryti parduotuvę, E. Vitulskienė įvardijo keletą svarbiausių niuansų: „Sumažėjo darbuotojų skaičius, nuomos išlaidos, darbo valandos, nebereikia tiek daug dirbti, o klientės, kurios mėgsta matuotis, žino, kad gali ateiti į „showroomą“. Viskas yra labai į gera, tik aš, matyt, buvau užsispyrusi ir nusiteikusi kovoti iki galo, bet tai nebuvo naudinga.

Kartais tikrai reikia viską gerai apgalvoti, susidėti pliusus ir minusus ir priimti protingus sprendimus, ypač versle, remiantis skaičiais.“

Erikos Vitulskienės suknelių kolekcija

Nuolat stengiasi tobulėti

Kalbėdama apie verslą moteris teigė, kad iššūkių, kaip jį valdyti ir vystyti, tikrai netrūksta ir dabar: „Jų kasdien prisideda po septynis aukštus. Jie tikriausiai nenustebins nė vieno, kuris turi savo verslą, tai: darbuotojų klausimas, tikėjimas savo idėja, žmogiškieji ištekliai, finansai. Ir vis tas pats per tą patį.

Laikui einant vienur išmoksti asmeniškai ir emociškai mažiau reaguoti, kitur žinai, kur ir ką reikia paspausti, kad vienas ar kitas mechanizmas veiktų geriau. Viskas atėjo per juodą darbą ir praktiką. Ir brangų universitetą, nes klaidos kainuoja daug.“

Kad jų būtų daroma kuo mažiau, o verslas klestėtų, E. Vitulskienė pasakojo nuolat ieškanti įvairios informacijos, kuri leistų gilinti žinias ir visapusiškai tobulėti. Taip naršydama internetą ji atrado ir „Swedbank Verslo akademijos“ pasiūlymą stiprinti savo verslą, tad nedvejodama užpildė paraišką:

„Visada ieškau visokios įdomios informacijos, kad tik nenumirčiau, tobulėčiau, todėl viską seku ir viskuo domiuosi, kaip palengvinti rutiną, darbus, kaip daugiau sužinoti. Gūglindama netyčia ir atradau šį pasiūlymą. Pagalvojau: na, ir gerai, pabandysiu užpildyti paraišką, paims ar nepaims – nesvarbu, bet pasitikėkime laimės paukšte.

Ta laimės paukštė nebuvo visiškai manęs apkabinusi, kad gaučiau konsultacijas ir visa kita, bet vis tiek pamylėjo, paglostė ir teko lankytis seminaruose.“

Erika Vitulskienė

Moters teigimu, net ir negavusi asmeninių konsultacijų, išsinešė didžiulę naudą iš seminarų, kuriuose dalyvavo: „Dalyvavau beveik visuose seminaruose. Naudos buvo tikrai daug, labai faina, labai džiaugiuosi. Jeigu vyks dar kartą, tikrai prašysiuosi į draugų ratą, kad mane priimtų, nes labai patiko, kad žmonės tikrai labai domisi naujovėmis, labai greitai juda į priekį. Mes, lietuviai, esame unikalūs, nuostabi, darbšti tauta.“

Įgytas žinias pradėjo taikyti versle

Paklausta, kokios asmeninės naudos ir žinių išsinešė, E. Vitulskienė sakė, kad pirmiausia tai privertė pasitempti ir tobulėti ją pačią:

„Dėl to labai džiaugiuosi. Taip pat davė įrankius, kaip to tobulėjimo pasiekti, gavau atsakymus į tam tikrus klausimus, analizavome finansines ataskaitas, rinkodaros ėjimus, personalo valdymo klausimus. Buvo labai faina, nes paskaitas skaitę žmonės turi labai daug patirties, dirba su dideliu personalu, buvo naudinga jų pasidalyta informacija. Man labai patiko: tiek įmonių vadovai, tiek finansinių ataskaitų apžvalgos.

Buvo labai laiminga, nors tuo metu buvau labai pikta, kad dar tiek daug dalykų nežinau ir kiek dar reikia sužinoti ir išmokti (juokiasi). Pamačiau, kad, kai susiskaidai darbus, planus, viską įgyvendini po lašelį, žiūri, kad vieną aukštą į viršų jau ir užlipai.“

Erikos Vitulskienės suknelių kolekcija

Pašnekovė pasakojo, kad įgytas žinias jau spėjo pritaikyti ir versle. „Pokyčiai įvyko finansinių ataskaitų atžvilgiu, buhalterės man pradėjo atsakinėti į visai kitokius klausimus nei iki tol, keitėme darbo sistemą, darbuotojai patobulėjo, truputį keitėme ir strategijas. Kai sužinai daug naujų dalykų, pamatai, kad jie tau puikiai galėtų pasitarnauti, privalai kažką keisti, – sakė E. Vitulskienė ir pridūrė, kad dabar kur kas daugiau optimizmo ir nusiteikimo:

– Nuotaika, optimizmas ir įkvėpimas darbui ir patikėjimas, kad esi ne viena, turi palaikymą, veda į dar aiškesnius ieškojimus, suteikia jėgų ir leidžia atrasti naujus sprendimus. Faktas, kad tokios akademijos tikrai reikalingos verslininkams, ypač tiems, kuriems rankos jau svyra žemyn.“