Verslą pradėjo su žmona
Kaip pasakoja Ž. Impulevičius, šiuo metu jis užsiima telefonų dėklų gamyba ir pardavimu. Tokią savo veiklą pašnekovas sako vystantis jau šešerius metus, tik kurį laiką viskas vyko individualios veiklos pagrindu. Vis dėlto, teigia Ž. Impulevičius, atėjo diena, kai savo veiklą jis nusprendė paversti verslu.
„Nusprendžiau, kad jau laikas tapti verslu ir laikas dar rimčiau į visa tai žiūrėti“, – verslo pradžią prisimena Ž. Impulevičius.
Pašnekovas priduria, kad jo prekinis ženklas „Coveris“ buvo pradėtas vystyti 2018 metais. Anot pašnekovo, tai buvo platforminis verslas, kitaip sakant, Ž. Impulevičius savo gaminius pardavinėjo įvairiose užsienio platformose.
Tiesa, verslininkas priduria pirmiausia dirbęs tik su užsienio rinkomis.
„Visada norėjome plėstis į užsienį, bet Lietuvoje norėjome išdirbti verslo konceptą. Vietinėje rinkoje vis tiek paprasčiau – tu supranti žmogų, supranti kalbą, žinai, kur gali pasitempti. Ir su tokiu išdirbtu produktu keliauti pirmyn ir plėstis“, – savo įžvalgomis dalinasi pašnekovas.
Telefonų dėklų gamyba ir jų prekyba užsiimantis Ž. Impulevičius įvardija ir vieną verslo pradžioje padarytą klaidą. Šiandien pašnekovas svarsto, jog būtų norėjęs rasti verslo partnerį, su kuriuo būtų galėjęs vystyti savo verslą.
„Verslą pradėjau su žmona, bet vėliau supratome, kad mes greičiausiai negalime būti ir kolegos, ir sutuoktiniai. Turėjome pasirinkti kelią, kuriuo mes keliaujame, – ar mes keliaujame šeimos keliu, ar verslo“, – dalinasi Ž. Impulevičius.
Pašnekovas prisimena, jog bėgant laikui jo verslas augo, norėjosi daugiau pardavimų. Tačiau, sako verslininkas, kad turėtų pardavimų neturėdamas žinių, jam reikėjo padidinti savo komandą. Dėl šios priežasties Ž. Impulevičiaus komandą papildė dar keli nariai.
Sandėlyje – krūva pinigų
Nors verslo pasaulyje Ž. Impulevičius sukasi jau šešerius metus, vis dėlto vyras pripažįsta, kad klausimų apie verslo vystymą jam išties kyla. Paklaustas, kodėl nusprendė prisijungti prie Verslo akademijos sprinto, pašnekovas nurodė esmines priežastis.
„Greičiausiai jeigu mes neturėtume jokių problemų ir jokių iššūkių, mūsų sprinte nebūtų. <...> Didžiausia problema susijusi su finansų valdymu. Po pirmo sprinto susitikimo aš supratau, kad pas mus sandėlyje yra krūva pinigų ir dabar kyla iššūkis, kaip juos paversti realiais pinigais, nes ten jie yra įšaldyti. Taip pat kyla klausimų ir dėl kainodaros“, – apie versle kylančius iššūkius pasakoja Ž. Impulevičius.
Taip pat pašnekovas priduria, kad šiuo metu sprendžia ir dar vieną klausimą. Pasak verslininko, jis svarsto, kuriuo keliu kreipti savo verslą – ar pasilikti tik gamyboje, ar tik pardavimuose.
Ž. Impulevičius išduoda, kad jam artimesnė yra gamybos sritis. Pašnekovas dalinasi, kad praleido ne vienerius metus galvodamas apie tai, kaip pagerinti jo gaminamų telefonų dėklų kokybę ir kaip klientui pasiūlyti geresnį produktą.
„Man keturis metus nepatiko, ką mes darėme. Keldavausi ryte galvodamas, ką man padaryti, kad išpakavęs dėklą žmogus galvotų „vau“. <...> Per tuos gamybos metus aš esu pakeitęs šešis printerius, begalę technologinių dalykų, kol vieną dieną supratau posakį, kad aš neturiu pinigų pirkti prastus daiktus. Tada investavau paskutinius turimus pinigus į printerį, kokių Lietuvoje nėra daug, bet tai išsprendė visas mano problemas“, – apie gamybos užkulisius pasakoja pašnekovas.
Verslininkas priduria, jog išsprendęs gamybos klausimą jis nusiramino ir galėjo susitelkti ties kitais verslui svarbiais dalykais, pavyzdžiui, gamybos apimčių didinimu ir klientų srauto didinimo.
Galiausiai Ž. Impulevičius įvardijo ir Verslo akademijos užsiėmimų metu jam kilusia mintimi. Pasinaudojęs sprinto dalyviams skirta verslo pelno įvertinimo lentele ir išvydęs rezultatus, pašnekovas sako supratęs: „Jeigu būsi toks kaip šiandien, bus blogai.“