Sprendimas – dirbti su freelanceriais

Dar tik prieš gerą pusmetį D. Buinevičius įkūrė MB „Impactlab Agency“. Kaip laidoje „Verslo akademija“ pasakoja pašnekovas, šis jo verslas yra orientuotas į darbuotojų ugdymą ir organizacijoms kylančių iššūkių sprendimą. Anot pašnekovo, šias paslaugas teikia laisvai samdomi rinkos ekspertai – mokymo treneriai.

Paklaustas, kaip kilo mintis įkurti tokį verslą, D. Buinevičius patikina, jog dažnai sprendimai gimsta matant, kad kažkas neveikia.

Anot pašnekovo, Lietuvoje yra daug profesionalių mokymų ir darbuotojų ugdymo įmonių. Vis dėlto, jis sako žinojęs, kad reikia ieškoti kitokio formato, kuris leistų labiau susitelkti į organizacijos iššūkius ir problemas, generuoti ir parengti kompleksinius sprendimus – tokius, kurie iš esmės leistų inicijuoti pokyčius žmonių elgsenoje.

Daugardas Buinevičius

„Pirmosios įsisteigusios mokymų organizacijos Lietuvoje tikrai dirba kokybiškai ir profesionaliai, tačiau dažnu atveju jiems tenka laviruoti su viduje esančiais mokymų lektoriais ir sprendimus generuoti iš tų pačių žmonių. Ilgainiui tai nulemia sprendimų stygių – pritrunka kitoniškumo, kūrybiškumo“, – komentuoja pašnekovas.

D. Buinevičius sako sėdėjęs ir galvojęs, kokio reikia sprendimo, kad jis padėtų išspręsti organizacijose kylančias problemas.

Nusprendęs apjungti laisvai samdomus lektorius, D. Buinevičius įkūrė verslą ir šiandien padeda organizacijoms spręsti jose kylančias problemas.

Norėjo atkurti ryšį su vaikais

Kaip toliau pasakoja pašnekovas, verslo jis ėmėsi dėl dviejų esminių priežasčių. Pirmoji – labai asmeniška. Pasak D. Buinevičiaus, dirbęs samdomą darbą ir nuolatos stengęsis pasiekti tikslus, jis jautėsi praradęs ryšį su dviem savo vaikais.

„Supratau, kad turiu imtis sprendimų. Tuo metu buvau sukaupęs didelę patirtį, kurią galėjau įveiklinti. Man reikėjo atkurti santykį su savo vaikais, pasitraukti iš samdomo darbo ir parengti tolimesnių veiksmų planą“, – dalinasi pašnekovas.

Antroji verslo įkūrimo priežastis, sako D. Buinevičius, tai supratimas, jog jis gali dirbti su mokymų programomis, kurios padėtų žmonėms iš esmės lavinti ir diegti naujus įpročius. Pasak pašnekovo, kai žmogus imasi naujų įpročių, pirmiausia jis inicijuoja pokytį savyje, o paskui organizacijoje. Kaip teigia D. Buinevičius, jis nuoširdžiai įsitikinęs, kad tai ir yra tai, ko dažnai stinga organizacijose.

Daugardas Buinevičius

„Pirmą tikslą pavyko pasiekti – vaikai noriai šoka pas mane į rankas. Tai yra pats geriausias sprendimas, kokį gyvenime esu priėmęs. O verslo konceptas parodė, kad spręsti organizacijų iššūkius per darbuotojų įpročių lavinimą iš tiesų išsprendžia problemas“, – džiaugiasi pašnekovas.

Mažų įpročių galia

O kokių įpročių yra mokomi organizacijų darbuotojai? Pasak D. Buinevičiaus, tai yra labai maži dalykai. Pasak pašnekovo, svarbu yra diegti suvokimą, jog problemos neišsisprendžia čia ir dabar, darbuotojai yra mokomi, kokį vieną žingsnį jie gali žengti didesnio pokyčio link.

Paprašytas pateikti tokių mokymų pavyzdžių, D. Buinevičius užsimena apie grįžtamąjį ryšį. Įsivaizduokite, sako jis, kad organizacijoje nėra grįžtamojo ryšio kultūros, tačiau apie ką pasikalbėti tikrai yra, pokalbiai padėtų pasiekti geresnius rezultatus. Tokiu atveju darbuotojai galėtų būti mokomi įpročio – kiekvieną kartą pajautę, jog norėtų suteikti grįžtamąjį ryšį, bet to veiksmo išsigandę, paimtų užrašų knygutę ir pasižymėtų „dabar pabijojau pasidalinti grįžtamuoju ryšiu, bet žinau, kad reikia“.

„Šis pavyzdys labai abstraktus. Sprendžiant konfliktų valdymą, klientų aptarnavimą ar lyderystę, svarstome, koks yra tas vienas mažas žingsnis, kuris pagerintų situaciją“, – komentuoja D. Buinevičius.

Kalbėdamas apie mažų žingsnių galią, D. Buinevičius sako, jog ir savo verslą įkūrė pamažu, o vienas tokių mažų žingsnių – ir dalyvavimas „Delfi“ bei banko „Swedbank“ inicijuotame Verslo akademijos sprinte.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją