„Aišku, kai vėl prasideda atlydys, tai kelia šiokių tokių problemų. Tačiau viena trasa yra visiškai parengta, nedidelė pliusinė temperatūra jai nepakenks, todėl slidininkų tikrai laukiame“, – teigė Lapių bendruomenės centro, kuris ir įgyvendino Utrių kalno slidinėjimo trasų projektą, pirmininkė Laima Karbauskienė.
Jos žodžiais, idėja Utrių kalną, kuris yra keliolika kilometrų nuo Gargždų, paversti moderniu slidinėjimo kurortu kirbėjo jau seniai.
„Šį kalną slidininkai žiemomis apgula jau keliasdešimt metų. Jie buvo pasidarę tokį mėgėjišką keltuvą. Galiausiai atėjo laikas, kai atsirado galimybių Utrių kalną paversti tuo, kuo jis dabar ir yra“, – dėstė L. Karbauskienė.
Prieš porą metų Lapių bendruomenės centras gavo 590 tūkst. litų ES paramą, dar apie 120 tūkst. litų pridėjo Klaipėdos rajono savivaldybė.
Už šiuos pinigus nupirkta įranga, reikalinga gaminti ir į trasas purkšti sniegą. Lėšos panaudotos ir įrengti keltuvą.
Kalno aplinką savanoriškai tvarkė Lapių bendruomenės centro nariai. Anot pašnekovės, prireikė 7-8 talkų, kad būtų sutvarkyti kemsynai ir kalnas pritaikytas įrengti slidinėjimo trasas.
Projekte numatyta, jog Utrių kalno slidinėjimo kurorte veiks keturios trasos. Viena jų bus skirta labiau pažengusiems slidininkams, kita – vidutinių gebėjimų, trečia – vaikams, ketvirta – snieglentininkams.
„Kol kas visiškai parengę esame tik vieną trasą, bet per šią žiemą tikimės pabaigti ir kitas tris. Mūsų žiemos ir ypač pajūryje yra labai nenuspėjamos. Vieną dieną spaudžia šaltukas, o kitą dieną termometro stulpeliai jau pakyla aukščiau nulio. Tačiau turime specialią įrangą, kuria vandenį iš Minijos upės galima paversti sniegu ir purkšti į trasas, todėl oras neturėtų sustabdyti mūsų sumanymų“, – vylėsi L. Karbauskienė.
Kol kas planuojama, kad už pusantros valandos slidinėjimą reikės mokėti 20-25 litus. Papildomai reikės susimokėti už keltuvą. Greta kalno veiks ir reikalingo inventoriaus nuomos punktai.
„Minčių ir idėjų turime įvairių. Tikimės, kad šis žiemos projektas pasiteisins, o tada galėsime galvoti ir apie vasaros pramogas. Pavyzdžiui, įrengti specialias rogučių trasas ar kitokius ekstremalius nusileidimus nuo kalno“, – į ateitį žvelgė pašnekovė.