Kadagių slėnis
Kauno marių regioniniame parke driekiasi vienas įspūdingiausių Lietuvoje pažintinių takų – Kadagių slėnis. Stačiame Nemuno kranto šlaite esantis takas yra vienas populiariausių Lietuvoje. Vaikščiodami juo ne tik iš aukštai gėrėsitės didžiausio dirbtinio Lietuvos vandens telkinio – Kauno marių – vaizdais, bet ir rudeniška medžių panorama.
Dūkštos pažintinis takas
Netoli Vilniaus, Neries regioniniame pake, vingiuoja kone 5 kilometrų ilgio Dūkštos pažintinis takas, kuris driekiasi abipus Dūkštos upelio. Šis pažintinis takas pristatomas kaip sudėtingas įveikti ir reikalaujantis daug fizinių jėgų – mat takas išsidėstęs skirtingame aukštyje, todėl vaikščiotojams tenka įveikti ne vieną laiptelį. Dūkštos pažintinį taką supa miškingas slėnis, kuriame slepiasi ir storiausias ąžuolas.
Jurkiškio upelio pažintinis takas
Vienas įdomiausių gamtos objektų Asvejos regioniniame parke – Jurkiškio upelio pažintinis takas. Nors jis neilgas – driekiasi vos 1,2 kilometro, visgi vertas pamatyti. Sraunus upelis gali priminti tikrą kalnų upę, o jo vagoje pūpso rieduliai. Žymiausias toks – valstybės saugomas gamtos paveldo objektas, žinomas Puntuko vardu. Keliaudami Jurkiškio upelio pažintiniu taku, neatsistebėsite jį supančios gamtos grožiu.
Šeirės gamtos takas
Tikras Žemaitijos nacionalinio parko perlas – Šeirės gamtos takas. Jis vingiuoja palei Platelių ežerą – per Šeirės mišką, tilteliu per Gaudupio pelkę, pro užpelkėjusį Piktežerį. Priešingai nei Dūkštos, Šeirės pažintinis takas yra nesudėtingas: čia nėra daug laiptų, stačių kalnų ar kitų, malonų pasivaikščiojimą apsunkinančių kliūčių.
Mūšos tyrelio pažintinis takas
Mūšos tyrelio pažintinis takas yra ilgiausias Lietuvoje, driekiasi apie 8 kilometrus, yra išsidėstęs žiedu. Keliaudami Mūšos tyrelio pažintiniu taku, susipažinsite su žmogaus rankų nepaliesta gamta.