Kaip pažymėjo premjeras, Vyriausybės kursas – ateities ekonomiką grįsti inovacijomis, kūrybiškumu, mokslu ir naujosiomis technologijomis, nes gyvename tokiu laiku, kai gebėjimas keisti ir keistis, pokyčių procesas yra augančios ir gerovę kuriančios ekonomikos pagrindas. „Pasaulyje net ir tokia maža šalis kaip Lietuva negali per daug atsilikti nuo tempą diktuojančių lyderių. Privalome būti arti ir siekti patekti į jų komandą.“, – teigė Vyriausybės vadovas.
Pasak premjero, išsikeltas tikslas – padaryti technologijų perversmą, kuris paspartintų mūsų valstybės pažangą. Turima daug talentingų ir gabių žmonių, įkurti penki mokslo slėniai, skiriama pakankamai daug pinigų – šimtai milijonų eurų – iš Europos Sąjungos paramos fondų. Šio laikotarpio Europos Sąjungos paramos – Investicijų veiksmų programos (6,7 mlrd. eurų) – prioritetas – mokslui imlių sektorių ir inovacijų plėtra. Vien tik Sumaniosios specializacijos programai tenka 600 mln. eurų.
„Antra vertus, mums ne mažiau svarbu, kad didžiulės lėšos būtų investuotos tikslingai ir teiktų kuriančią ilgalaikę naudą. Seimui pateikėme įstatymo pataisas, kad dar labiau palengvintume aukštos klasės specialistų, investuotojų, talentingų žmonių atvykimą dirbti ir gyventi Lietuvoje. Atliekame svarbias pertvarkas aukštojo mokslo srityje, – vardijo Ministras Pirmininkas. – Skyrėme didesnį valstybės finansavimą didelės paklausos gamtos mokslų, technologijų, inžinerijos ir matematikos specialistams rengti. Daugiau talentingų žmonių priimame į doktorantūrą, doktorantams mokamos didesnės stipendijos. Tikimės, kad kurti inovacijų ateis vis daugiau tyrėjų“.
Premjeras pasidžiaugė, kad Vilniaus forumas inovacijų srityje sutelkia įžvalgiausius protus, kurių pavyzdžiu reikia sekti.
„Gerbiamieji forumo svečiai, sveikindamas jūsų sambūrį, noriu dar kartą priminti, kad Lietuvoje yra puikus infrastruktūros poligonas ir gausus potencialių bendražygių būrys inovatyvioms idėjoms realizuoti“, – kalbėjo Vyriausybės vadovas, linkėdamas kūrybingo darbo, drąsių įžvalgų ir valios įgyvendinant savo sumanymus.
Vilniaus inovacijų forumo darbe ketina dalyvauti apie 1000 inovacijas kuriančių verslininkų, išradėjų, tarptautinių organizacijų atstovų. Specialios teminės sesijos renginyje bus skirtos intelektinei nuosavybei, bepiločiams lėktuvams, kosminiams tyrimams, pradedančiosioms įmonėms („startuoliams“), kultūros ir kūrybinėms industrijoms.
Tarptautiniame forume per dvi dienas pranešimus skaitys daugiau nei 40 pranešėjų. Pagrindinė renginio, vyksiančio konferencijų centre „Litexpo“, dalis – tarptautinė konferencija, kurios dalyviai turi galimybę išgirsti tarptautiniu mastu pripažintų ekspertų pranešimus, dalyvauti darbo grupių veikloje. Vilniaus inovacijų forumas taip pat kviečia į inovacijų mugę, kurioje bus galima gyvai išbandyti naujausias Lietuvoje kuriamas technologijas ir produktus. Verslo plėtros galimybių ieškančios įmonės papildomai bus kviečiamos į partnerystės renginį, kuriame galės užmegzti naudingų ryšių su potencialiais partneriais iš Lietuvos ir užsienio.
Vyriausybė yra patvirtinusi Nacionalinės pažangos programą (NPP), kuri nubrėžia valstybės vystymosi žingsnius 2014–2020 metams. Vienas iš NPP programos tikslų – skatinti kūrybiškumą, verslumą ir lyderystę, nes Lietuvos gyventojų kūrybiškumo ir inovatyvumo potencialas vis dar naudojamas per mažai.