„Kiekvienais metais mes vykdome gyventojų apklausas, kurių metu stengiamės išsiaiškinti jų taupymo įpročius, kaip keičiasi jų finansinis raštingumas. 2024 m. apklausome paklausėme žmonių, jeigu jie netektų darbo, kiek laiko galėtų pragyventi iš savo santaupų, pasidengti savo būtiniausias išlaidas. Atsakymai mūsų nenustebino. Yra nemažai žmonių, kurie turi tų santaupų pakankamai. 28 proc. sakė, kad turi santaupų daugiau 6 mėnesių būtinosioms išlaidoms padengti. Tačiau 21 proc. žmonių neturi jokių santaupų, dar 21 proc. Atsakė, kad turi santaupų tik 1-2 mėnesiams. Likusi dalis turi tarp 3 ir 6 mėn. išlaidoms padengti, kas nėra blogai“, – kalbėjo pranešėjas.

Ar mes esame tokie unikalūs su savo taupymo įpročiais, galime pasižiūrėti į kaimynų statistiką. Paprastai mes mėgstame lygintis su latviais, estais, bet taip pat galime pasižiūrėti ir į platesnį kontekstą – Europos Sąjungos.

Jeigu imtume taupymo procentą, tai yra kiek žmonės nuo savo pajamų atsideda taupymui. Paskutiniais metais šis procentas Lietuvoje buvo nelabai didelis. Beveik dvigubai mažesnis nei ES šalyse. Jeigu paimsime 5 metų vidurkį, tai tendencijos yra tos pačios. Nuo savo gaunamų pajamų, atsidedame apie 7 procentus, kai kitose 14 proc. Mes atsidedame mažiau nei latviai ir estai. Jeigu savęs paklaustume kodėl taip, yra tai yra du variantai, arba išleidžiame daugiau vartojimui, todėl lieka mažiau taupymui arba jau manome, kad esame pakankamai susitaupę.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Rekomenduojame
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės