Dalyvaudamas „Swedbank“ projekte „Didžiausios gyvenimo atostogos“ jis jaunimui palinkėtų sekti savo pavyzdžiu: daug ir atkakliai dirbti, ieškoti galimybių sutaupyti ir rūpintis pragyvenimo šaltiniu ateičiai.
Užsidirbo solidžiai pensijai
Baigęs Vilniaus universitete fiziką, Marius pradėjo karjerą nuo mokslinių tyrimų, paskui pasuko į verslą: dirbo su medicinos technologijas gaminančiomis tarptautinėmis įmonėmis. Pardavęs verslą, jis pasuko į energetikos sritį, o dabar vėl grįžo prie mokslinių tyrimų.
„Net nebūčiau pajutęs, jog jau esu pensininkas, jei ne sąskaitoje atsiradusi solidi suma. Manau, kad savo verslo etape valstybei sumokėjau nemažai mokesčių, todėl taip užsitikrinau didesnę pensiją. Nerimaujantiems dėl to, kokia senatvė jų laukia, patarčiau iš anksto rūpintis sveikata, kiek tai nuo mūsų priklauso - bent jau būti fiziškai aktyviais.
O jaunimui verta susirasti sau patinkantį darbą, kurį dirbtų nuoširdžiai ir ilgai. Net jei tu tik šluoji gatves, bet darai tai su tikru užsidegimu, būsi pastebėtas ir įvertintas. Bet koks mėgstamas darbas, jei esi darbštus, anksčiau ar vėliau atsipirks ir atneš uždarbį“, – įsitikinęs M. Grinevičius.
Taupyti privaloma kiekvienam
Nors dažnai žmonės sako, kad negali sutaupyti, nes išleidžia visą atlyginimą, Marius mano, kad taupyti būtinai reikia iš to, ką uždirbi. „Save galėčiau pavadinti pernelyg taupiu, kaip ir nemažą dalį mano kartos žmonių. Turime nemažai baimių rizikuoti, be to, bijome „juodos dienos“ ir norime sutaupyti bent jau nenumatytiems atvejams.
Taupymu vadinu ne pinigų kaupimą sąskaitoje, bet investavimą – taip galime išvengti nuostolių dėl infliacijos ir lėšas dar pagausinti. Esu pasirinkęs profesionalius investuotojus: tai kainuoja brangiau, bet ir rizikos patirti nuostolių yra mažiau. Kiekvienam verta susirasti patikimą investicinį fondą ir „įdarbinti“ net ir nedideles pinigų sumas“, – pataria Marius.
Aktyvūs hobiai: burlentės, jėgos aitvarai ir parasparniai
Vyras pasakoja, kad visada žavėjosi vandens sportu, yra nemažai jo šakų išbandęs, be to, daugiau kaip 20 metų skraido parasparniu.
„Jėgos aitvarai, burlentės yra priklausomi nuo vėjo, o kadangi vėjuotų dienų pas mus nėra labai daug, norėjosi susirasti smagų užsiėmimą ramesnėms dienoms. Stiprus vėjas nepalankus parasparnininkams: tada juokaujame, kad geriau liūdėti, kad neskrendi, nei liūdėti, kai skrendi.
Parasparnių sportas – vienas pigiausių būdų pakilti nuo žemės: nereikia jokios infrastuktūros – tik nušienautos pievelės, o valanda skrydžio ore man tikrai atstoja savaitės atostogas prie jūros“, – sako Marius.
„Swedbank“ primena, kad ruoštis finansiškai savo didžiausioms gyvenimo atostogoms rekomenduojama iš anksto. Pasirūpinkite kaupimu jau dabar, kad ateityje galėtumėte įgyvendinti visas savo svajones.