Sutikusi dalyvauti „Swedbank“ projekte „Didžiausios gyvenimo atostogos“, Valentina sako, kad laukiant pensijos, svarbu turėti pomėgių ir planų, kurie vėliau leis optimistiškai žvelgti į ateitį.

Aktyviai jodinėja daugiau kaip 20 metų

Valentina pasakoja, kad atėjus pandemijai, Klaipėdoje pasijuto vieniša: Zarasuose gyveno tėvai ir dukros šeima, ten ji pati praleido vaikystę, tad ilgai negalvojusi susirado būstą Salake: „Paskutiniu metu atrodė, kad laiką leidžiu tuščiai, norėjosi ir naujos veiklos, ir būti arčiau šeimos. Dabar jaučiuosi savo rogėse: dirbu su kultūros projektais, bandau gaivinti mylimo krašto istoriją, vedu renginius, taip pat neapleidžiu ir savo pomėgio jodinėti.“

Moters krikštatėvis kadaise dirbo Sartų žirgyne, ir ji vaikystėje prašydavosi važiuoti kartu su juo: „Nemiegodavau visą naktį, kad tik nepramiegočiau ir krikštatėvis manęs nepamirštų, tačiau gerai jodinėti išmokau tik būdama 35-erių. Kretingos rajone buvau susibičiuliavusi su raitaisiais skautais: kartais jodinėdavome po penkias valandas, nakvodavome miškuose, taip pat mokėme jodinėti vaikus, o Zarasuose daugiau treniruojuosi pati.“

Dabar Valentina sekmadieniais visada nuvažiuoja į žirgyną: „Kai atsisėdi į balną, pamiršti viską aplinkui: nes jei nenori būti iš jo išmestas, turi susikoncentruoti tik į žirgą. Be širdžiai artimos veiklos neįsivaizduoju savo gyvenimo nei dabar, nei vėliau: man dar ir rankdarbiai rūpi, mėgstu ką nors sau pasisiūti. Net jei kada nors nebeturėsiu sveikatos jodinėti, tikiuosi, kad žirgais susidomės anūkė“.

Nesibaimina artėjančio pensinio amžiaus

Vyresnis amžius asocijuojasi su įvairiais iššūkiais, tarp kurių – didesnė ligų rizika, besitraukiantis profesinių ir asmeninių galimybių laukas, prastesnė finansinė padėtis. Kaip rodo „Swedbank“ užsakymu atlikta šalies gyventojų apklausa, kad tarp trijų daugiausia nerimo keliančių gyvenimo pensijoje aspektų įvardijama tikėtinos sveikatos problemos, sumažėjęs fizinis pajėgumas ar mažesnis finansinis saugumas.

Geros sveikatos ir geros gyvenimo kokybės reikšmę sulaukus pensinio amžiaus pranešime spaudai pabrėžia ir V. Žigienė: „Didelių baimių dėl būsimos pensijos neturiu, gal tik norėtųsi būti sveikai. Na, lėšų bus mažiau, bet pasiplanavus tikrai bus įmanoma išgyventi, jei tik už gydymo paslaugas nereikės pusės pensijos atiduoti. Todėl manau, kad visų svarbiausia – sveikata: ja dar nesiskundžiu ir tikiuosi, kad aktyviai ir sveikatai palankiai gyvenant, ją išsaugosiu.

Man rūpi šešiametės anūkės ateitis, galbūt ateis tas laikas, kai galėsiu pamokyti ją groti pianinu ir perduoti savo muzikos žinias – juk esu baigusi muzikos istorijos specialybę. Esu susidomėjusi muzikos terapija, baigiau kursus ir jau šiek tiek dirbau su senjorais – galbūt tas pomėgis ateityje virs įdomia veikla“, – tikisi būsimoji pensininkė.

Aktyviai naudotis finansiniais instrumentais

Valentina mano, kad net jei aktyviuoju gyvenimo laikotarpiu žmogus neturėjo ypatingų pomėgių, ruošiantis pensijai reikėtų pagalvoti, kuo užpildyti atsiradusį laiką: „Kartais iš neturėjimo ką veikti žmonės mintyse suka blogiausius scenarijus. Padėtų bent jau knygų skaitymas – matau, kaip aktyviai mano miestelio senjorai lanko biblioteką. Esu įsitikinusi, kad mums verta rūpintis ne tik fizine sveikata, bet ir smegenų higiena.

Mano karta jaunystėje tikrai negalvojo apie ateinančią pensiją ir nekaupė jai finansinės pagalvės, tačiau dabartiniam jaunimui patarčiau bent nedidelį procentą lėšų atsidėti ateičiai ir pasidomėti investavimu ir taip užsitikrinti pajamas, kurios labai pravers ateityje. Juk finansinis saugumas lemia laisvę keliauti, lankytis kultūros renginiuose – nesinori pensijoje to prarasti“.

„Swedbank“ primena, kad ruoštis finansiškai savo didžiausioms gyvenimo atostogoms rekomenduojama iš anksto. Pasirūpinkite kaupimu jau dabar, kad ateityje galėtumėte įgyvendinti visas savo svajones.

Šaltinis
Temos
Specialusis projektas „Mano investicija“
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją