Dalyvaudamas „Swedbank“ projekte „Didžiausios gyvenimo atostogos“ Eugenijus nori paskatinti ir kitus apie pensiją pagalvoti iš anksto.
Pensijoje atrado siestos pranašumus
Laimingas į pensiją išėjęs vyras sako, kad džiaugiasi, kai iš ryto niekur nebereikia skubėti ir galva nebeužimta problemomis. Jo žmona Liuda, anksčiau ilgokai dirbusi iš namų, dabar kasdien su džiaugsmu važiuoja į darbą valstybės tarnyboje – ten jaučiasi vertinama ir mylima.
Nors dažnam sulaukus pensijos tenka susiveržti diržus, Eugenijus sako, kad neatsisakė nei pomėgių, nei įprasto gyvenimo būdo. Prie Baikalo ežero tremtinių šeimoje gimęs vyras gauna dar ir tremtinio pensiją, be to, sako, kad didžiausioms gyvenimo atostogoms pasiruošė iš anksto.
„Visada buvau kaip gyvsidabris: turėjau daugybę idėjų, kūriau verslus, jau seniai pradėjau investuoti, tad pensijai ėmiau ruoštis iš anksto. Nebijojau ateities, buvau veiklus, žinojau, kad susitaupysiu ateičiai. Tad santaupų, kurias atidėdavau aktyviai dirbdamas, pakako pradėti orų pensininko gyvenimą“.
Eugenijus juokauja, kad tarp 14 ir 16 valandų jam geriau neskambinti: tai pensininko siesta. Keliaudamas po Ispaniją ir kitas pietų šalis jis perėmė iš vietinių įprotį popiet pailsėti. Pavalgęs pietus ir išjungęs telefoną vyras pasprendžia kryžiažodžius, paskaito ir pusvalandį pasnaudžia.
Investavimas padėjo susitaupyti oriai pensijai
Eugenijus pradėjo investuoti jau 2005 metais, klaidų ir laimėjimų keliu ėjo pats ir dabar jau daug ko išmoko. „Esu patyręs ir šiokių tokių nuostolių, bet ne dėl mano ar bankų kaltės, o dėl ekonomikos nuosmukio prasidėjus Covid-19 pandemijai“, – patirtimi dalijasi jis.
„Neturėjau iliuzijų itin praturtėti, bet norėjau išlaikyti finansinį stabilumą: kad ir pensijoje pinigų užtektų kelionėms ir pomėgiams, kurie buvo neatsiejama gyvenimo dalis. Visada stengiausi išlaikyti gyvenimo būdo stabilumą – kad jis drastiškai nepakistų į blogąją pusę ir, atrodo, kad man pavyko“, – sako Eugenijus.
Pašnekovas mano, kad jaunimui būtų logiška pradėti pensijai kaupti kuo anksčiau: „Mes jaunystėje neturėjome tos galimybės, kita vertus, tokiame amžiuje retas susimąsto apie senatvę. Tačiau galima pagalvoti apie tai, kad atėjus pensijai nesinorės atsisakyti savo pomėgių ir labai apriboti savo poreikius.“
Širdžiai mieli pomėgiai – būtini
Išmokęs buriuoti būdamas 9-erių, Eugenijus dalyvaudavo sportinių jachtų regatose, paskui po trumpesnių ar ilgesnių pertraukų vis sugrįždavo prie savo pomėgio. Prieš keliolika metų įsigijęs savo laivą, vyras daug laiko praleidžia ant vandens. Iš JAV parsigabenta jachta kartu su draugais dažnai leidžiasi į plaukiojimą, o su žmona kelis kartus per metus dar išskrenda patyrinėti svetimų šalių.
„Domiuosi ir užsakomuoju buriavimu: kokioje nors šalyje iš anksto nuomojiesi laivą, paskui atskrendi ir ištisą savaitę buriuoji. Štai ką tik su žmona, kuri laive yra mano dešinioji ranka, pratęsėme lietuvišką vasarą: grįžome iš buriavimo Juodkalnijoje, kurioje buvome pakerėti nuostabių vaizdų“, – patirtimi dalijasi Eugenijus.
Vyras pasakoja, kad jei vasarą jam veiklos pilna – ir sodas, ir daržas, ir buriavimas. Dabar, kai nuosavas laivas jau žiemoja, rudens ir žiemos vakarais vis vien susiranda, ką veikti. Eugenijus juokauja, kad darbus netgi taupo – ką galėtų padaryti šiandien, dar atideda, kad užtektų rytojui.
Eugenijus džiaugiasi šiltais ryšiais su pačiais artimiausiais – dukros ir sūnaus šeimomis, didžiuojasi savo vaikais, kurie atsakingai kuria savo gyvenimą, yra darbštūs ir verslūs.
„Swedbank“ primena, kad ruoštis finansiškai savo didžiausioms gyvenimo atostogoms rekomenduojama iš anksto. Pasirūpinkite kaupimu jau dabar, kad ateityje galėtumėte įgyvendinti visas savo svajones.