Taisyklinga mityba - svarbiausia. Į racioną būtina įtraukti patiekalus su želatinu: želė, sriubas, marmeladą ir pan. Naudingas pienas, pieno produktai, mielės, sojos produktai, pilnų grūdų produktai, žuvis ir jūros gėrybės, taip pat žalios daržovės, kviečiai ir avokadai, biotinas. Visa tai teigiamai veikia nagų būklę.
Nagai apsaugo pirštus nuo traumų ir yra rankų puošmena (žinoma, tuo atveju, jei reguliariai juos prižiūrite).
Vidutinis nagų plokštelės ilgis - penkiolika milimetrų. Vidutinis nagų plokštelės storis ant rankų - pusė milimetro, ant kojų - milimetras. Nagai auga nuolat, vidutiniškai 0,1 milimetrą per dieną, tačiau augimo greitis priklauso nuo daugybės veiksnių.
Nagai greičiau auga ryte ir dieną, vasarą - greičiau, nei žiemą. Ant kojų nagai auga lėčiau, nei ant rankų. Per 130 dienų nagas paauga nuo pusmėnulio iki pat krašto.
Nagą sudaro baltymas (keratinas), didžiulis kalcio kiekis, kuris, beje, neveikia nago tvirtumo, ir nedidelis kiekis vandens. Paviršiuje yra lipidinė plėvelė, kuri apsaugo nagą ir suteikia jam blizgesio bei poliruotą išvaizdą.
Nago plokštelės spalvą, tvirtumą ir lankstumą gali neigiamai veikti nuolatinis kontaktas su vandeniu ir valomosiomis priemonėmis. Tik teisinga nuolatinė priežiūra gali išsaugoti nagų sveikatą.
Nagų būklė - visos organizmo būklės rodiklis. Pieno baltumo dėmės ant nagų gali pasireikšti dėl kepenų susirgimų arba nagų plokštelės traumos. Besisluoksniuojantys, lūžinėjantys nagai gali byloti apie netaisyklingą jų priežiūrą arba hipovitaminozę, taip pat medžiagų apykaitos pažeidimus.
Jei būtina nežymiai patrumpinti nagus, geriau naudoti dildę, taip apsaugant nuo sluoksniavimosi.
Priemonės nagams stiprinti
Nagus puikiai stiprina citrinos sultys, jei jomis įtrinama nagų pusmėnulio sritis. Dar geresnio efekto galima pasiekti su maitinamąja priemone odelei ir nagams, kurioje gausu citrinos aliejaus bei vitamino E. Ją įtrinti reikia vieną-du kartus per dieną (ryte ir vakare, tuomet, kai naudojatės kremu rankoms). Rezultatų ilgai laukti neteks.
Nagų mikozė
Viena paplitusių problemų yra mikozė - grybeliniai susirgimai. Jie neatsiranda iškart - tai ilgo proceso rezultatas. Su šia problema būtina kreiptis į dermatologą. Grybelis nepraeina pats savaime, jo galima atsikratyti tik gan ilgai gydant.
Kasdienė nagų priežiūra
Nagus būtina valyti. Esant galimybei, dukart dienoje patrinkite juos šepetėliu. Jiems, kaip ir odai, reikia šveitimo normaliam funkcionavimui.
Nagus būtina maitinti. Kasdien naudokite riebų kremą - prieš miegą, masažuodami įtrinkite į nagus. Tai ne tik juos pamaitins, bet ir suminkštins odelę aplink nagą, aktyvuos kraujotaką.
Rankas reikia teisingai plauti. Jei nagai jautrūs, lūžinėjantys, reikia naudoti ne muilą, o apelsinų žievelių aliejų.
Silpnus nagus reikia gydyti. Jei nagai labai lūžinėja, reikia atlikti gydymo kursą. Šiuo periodu nereikėtų darytis manikiūro.