„Vienas iš pagrindinių komandos dalyvavimo tikslų – skleisti žinią pasauliui apie Lietuvą, jos maisto kultūrą, kulinariją. Čempionatas sutelkia minias gastronomijos pasaulio atstovų, kurie susipažįsta su skirtingų šalių virtuvių ypatumais, maisto gamybos idėjomis. Dalyvaudami čempionate virtuvės šefai pademonstruoja meistriškumą, talentą, naujas maisto gamybos technologijas. Gilinti žinias, praplėsti gastronominį akiratį, būti įvertintiems pasauliniu lygmeniu – neįkainojama patirtis“, – sakė Lietuvos restoranų vyriausiųjų virėjų ir konditerių asociacijos (LRVVKA) vykdančioji direktorė ir komandos vadybininkė Jūratė Mikalkėnienė.
Karštoji virtuvė – viena iš nacionalinių komandų rungties dalių, kurioje varžėsi Lietuvos komanda. Šioje rungtyje šeši šefai per šešias valandas turi pagaminti 110 identiškų porcijų pagal trijų patiekalų valgiaraštį: žuvies užkandį – keptą menkę, daržovių ravioli su šukutėmis, morkų-obuolių kremą, žirnelius; karštą mėsos patiekalą – jautienos išpjovą su salierų šaknies kroketu, pastarnokų kremu su tonka pupelėmis, troškinta jautienos širdimi, morkomis, burokėliais ir jautienos demi glace padažu; desertą – svarainių šerbetą su vaisių salotomis, obuolių pyragaitį su kalvadosu ir ivoire šokolado kremu. Dar trys valandos skirtos patiekalus sudėti į lėkštes ir patiekti. Pasak Jūratės Mikalkėnienės, ši užduotis reikalauja ypatingo tikslumo ir greičio, sinchroniško komandinio darbo, nes nežinai, kurias būtent iš 110 identiškų porcijų vertins komisija.
„Patiekalas, jo skoninės savybės bei gamybos technika konkurse lemia tik vieną dalį sėkmės, tačiau tai – tik galutinis rezultatas, iki kurio privalai dirbti švariai ir stropiai visas šešias valandas, kad pasiektumei tobulybę. O per tą laiką teisėjai vertina darbo vietos švarą, darbų pasidalijimą bei pagalbą vienas kitam, ir ne tik tos pačios sekcijos nariui. Komanda turi būti stipri visapusiškai. Kiekvienas ringe yra ir konditeris, ir žmogus, mokantis elgtis su mėsa ar žuvimi“, – įspūdžiais apie rungtį dalinosi LRVVKA Prezidentas, nacionalinės šefų komandos narys, Jaroslav Orševski.
Pasak jo, mokėjimas panaudoti produktą taip, kad neliktų atliekų, yra kitas kertinis elementas, kuriam teisėjai skiria labai daug dėmesio. „Visi mes mokame padaryti gražų ir skanų garnyrą iš daržovės, ją išskobti, įdaryti ar kitaip apdirbti, bet kur dėti atraižas? Šiuolaikinėje visuomenėje susiduriame su maisto švaistymu, tad džiugu, kad net konkurso metu mes privalome pasitempti, mąstyti kitaip ir parodyti save iš visų savo geriausių pusių“, – sakė J. Orševski. Jo ir komandos kolegų gamintų patiekalų turėjo galimybę paragauti Liuksemburge gyvenantys lietuviai, juos taip pat skanavo gausus italų sirgalių būrys, JAV atstovai.
Lietuvos nacionalinė šefų rinktinė pirmąjį bronzos medalį Lietuvai šiame pasaulio kulinarijos čempionate iškovojo prieš savaitę Liuksemburge vykusioje pirmojoje Nacionalinių komandų rungties dalyje – ART kulinarinis ir konditerinis stalas. Nuo 2014 m. suburta rinktinė medalius taip pat yra laimėjusi ir prieš keturis metus vykusiame „Culinary World Cup 2014" Liuksemburge bei pasaulio kulinarijos olimpiadoje „IKA/Culinary Olympics 2016“, Erfurte.
Lietuvos nacionalinę šefų rinktinę sudaro patyrę virtuvės meistrai: kapitonai – Darius Dabrovolskas („Vytautas Mineral SPA“) ir Jaroslav Orševski (restoranas „Siesta“), Vytautas Zdanauskas (viešbutis „Novotel“), Nikita Vornik, Artūras Samavičius („City Chef“), Jevgenij Volkov (viešbutis „Courtyard by Marriott Vilnius“), Toma Piskarskaitė ir Irena Bukauskautė-Petrik (restoranas „Amandus“), Dovilė Valentienė ir Monika Garnelė (konditerijos įmonė „Jo malonė“), taip pat pagalbininkai Artūras Braslauskas ir Vladimir Tolkačiov. Komandos vadybininkė, LRVVKA vykdomoji direktorė – Jūratė Mikalkėnienė.