Kaip rašoma pranešime žiniasklaidai, planuojama, jog naujam gyvenimui prikeltas Kaune, Gričiupio g. 13, stovintis dvylikaaukštis duris atvers etapais, rugsėjį prasidedančio semestro metu.
„Universitetas ne tik šviečia studentus, bet ir ugdo jų asmenybes, todėl yra svarbu, jog šis ugdymas vyktų tinkamoje, modernioje aplinkoje. Į tokios aplinkos sąvoką įeina ne tik dalykai susiję su studijų procesu, popaskaitine meno, sporto veikla, tačiau ir gyvenimo sąlygos, kurios skatintų studentus bendradarbiauti, padėtų susikoncentruoti mokymosi metu ar atsipalaiduoti grįžus iš paskaitų“, – sako Kauno technologijos universiteto (KTU) Studijų prorektorius Jonas Čeponis.
Iš seno pastato – į modernų bendrabutį
Atsižvelgdamas į šiandienos studentų poreikį gyventi ir mokytis šiuolaikiškose erdvėse, KTU dar 2020 metais pradėjo 10-ojo bendrabučio atnaujinimo darbus.
Planuojama, kad bendrabučio kambario kaina svyruos nuo 150 iki 233 eurų, priklausomai nuo pasirinkto kambario ir bloko tipo. Viename bloke bus trys vienviečiai arba vienas dvivietis kambarys.
„Sprendimą rinktis tokio tipo bendrabučio išplanavimą nulėmė turima patirtis kituose universiteto bendrabučiuose – studentų tarpe populiariausi yra vienviečiai ir dviviečiai kambariai. Taip pat, rengiant bendrabučio modernizacijos projektą diskutuota su universiteto Studentų atstovybės nariais, kurie pasisako už tokius bendrabučio kambarius, kuriuose galima turėti daugiau asmeninės erdvės“, – pasakoja KTU Studentų reikalų departamento direktorė Kristina Skučienė.
Kiekviename bendrabučio aukšte įrengtos bendro naudojimo virtuvės su atviro tipo ar atitvaru atskirta inovatyvia valgomojo erdve bus pritaikytos įvairiapusiam laisvalaikio leidimui. Čia studentų lauks minkštasuoliai, stalai su baro kėdėmis ar laiptuotas amfiteatras kino filmų žiūrėjimui.
Duris atvers jau rugsėjį
Modernizuotas bendrabutis yra pritaikytas ir studentams su negalia: „Viename iš aukštų įrengti asmenims su judėjimo negalia pritaikyti kambariai su virtuve ir sanitarinio mazgo zona. Greta minėtų kambarių, įrengti įprastų standartų kambariai, kuriuose gali gyventi asistentai, jei asmeniui su negalia reikalinga pagalba. Patekimas į bendrabutį iš lauko, praeigos kontrolės varteliai, bendrabučio liftai taip pat pritaikyti asmenims su judėjimo negalia“, – teigia K. Skučienė.
4,5 mln. eurų vertės bendrabučio atnaujinimo projektas neapsiriboja pastato interjero modernizavimu – apšiltintas fasadas, pakeisti langai bei stogo danga, vyksta lauko erdvių tvarkymo darbai. Pastato plytinį fasadą jau pakeitė skirtingų charakteristikų, pilkos bei baltos spalvos medžiagos, atliepiančios šiuolaikines architektūros tendencijas.
Nors atnaujinimo darbai tebevyksta, trys Gričiupio gatvėje esančio bendrabučio aukštai studentų lauks jau nuo rugsėjo 1-osios, o į likusiuosius gyventojus planuojama pakviesti iki žiemos.
“Bendrabučio modernizacijos procesas dėl ambicijos paversti pastatą patogiais, šiuolaikiškais, moderniais studentų namais, pareikalavo didelio universiteto susitelkimo, pateikė ne vieną iššūkį dėl nestabilumo statybų sektoriuje, bet, galiausiai, modernizacijos procesų pabaiga jau matoma ir bendrabutis studentams, nors ir etapais, o ne visas iš karto, bet jau planuojamas atidaryti”, – teigia KTU Turto valdymo ir administravimo departamento direktorius Svajūnas Jakutis.
Informacija apie studijas ir veiklas – vienoje vietoje
Pavasarį darbą pradėjęs studentų infocentras, esantis KTU Studentų miestelio širdyje, Studentų g. 50, studentams jau pažįstamas – čia atsakymus į jiems kylančius klausimus padeda rasti Studentų reikalų, Tarptautinių ryšių departamento bei Doktorantūros mokyklos darbuotojai.
KTU Studentų infocentras konsultuoja bendraisiais visų pakopų studijų, įskaitant ir tarptautines studijas bei praktikas, popaskaitinių veiklų, apgyvendinimo klausimais, suteikia informaciją apie „GIFTed“ ir „GIFTed Masters“ talentų ugdymo programas, „SKILLed FinTech“ specializuotą papildomo ugdymo programą. Į centro darbuotojus galima kreiptis norint sužinoti apie „WANTed“ karjeros kompetencijų ugdymo, „GUIDed“ mentorystės programas, susipažinti su „UNITed“ popaskaitinėmis bei „INSPIRed“ meno kolektyvų veiklomis.
700 kv. m. erdvė suskirstyta į individualaus ir bendro darbo zonas, konferencijų kambarius pasitarnauja atliepiant universiteto bendruomenės reikmes, o dėl puikios geografinės lokacijos ją pasiekti visų fakultetų, įsikūrusių studentų miestelyje, studentams bei bendrabučių gyventojams – ypač lengva.
Multifunkcinė erdvė – studentų poreikiams
Inovatyvių centrų integracija į jau egzistuojančias universiteto erdves KTU nėra naujiena – toks konceptas pasirinktas ir KTU Multifunkcinio centro su integruota biblioteka statybų metu. Nuo kovo mėnesio studentus ir miestiečius priimanti 2,4 tūkst. kv. metrų erdvė įrengta Statybos ir architektūros fakultete, Studentų g. 48.
Vienas šiuolaikiškiausių darbui ir mokymuisi skirtų centrų talpina keturias – individualias-tylaus mokymosi, renginių, grupinio darbo ir poilsio – zonas, kuriose įrengta daugiau nei 442 darbo ir poilsio vietų studentams. Naujoje bibliotekoje galima rasti 11 grupinio darbo zonų, kurios, priklausomai nuo grupės dydžio, gali būti transformuojamos į didesnes arba mažesnes erdves.
Universalumo ir funkcionalumo poreikis taip pat išpildytas pritaikant amfiteatro erdvę renginiams, o kitas zonas – parodoms, knygų saugojimui, tokiu būdu išnaudojant kiekvieną patalpų centimetrą. Bibliotekoje poilsio erdvėse studentai gali pailsėti, o specialiai įrengtoje virtuvėlėje-valgymo zonoje užkasti ar atsigaivinti.
Bibliotekos direktorės dr. Gintarės Tautkevičienės teigimu, nuo pat pirmos erdvių atidarymo dienos biblioteka tapo studentų, darbuotojų ir miesto bendruomenės traukos centru: „Per keletą mėnesių įvyko daugybė studentams ir Universiteto bendruomenei skirtų renginių, paskaitų, pristatymų, parodų, nuotolinių renginių. Specialiai ECIU universitetui pritaikytose erdvėse vyko tarptautiniai susitikimai su universiteto partneriais. Universiteto, miesto ir tarptautiniams renginiams patalpos rezervuojamos iš anksto, jau turime rezervacijų rudens semestrui. Tai rodo, kad šios modernios, lanksčios ir jaukios erdvės universiteto bendruomenės buvo lauktos ir yra labai reikalingos“.
Bibliotekoje KTU studentai, darbuotojai ir miesto gyventojai gali naudotis nemokamu interneto ryšiu, skaityklos ištekliais, ieškoti informacijos šaltinių, dalyvauti bibliotekoje vykstančiuose mokymuose ar laisvalaikio renginiuose. Bibliotekos paslaugomis naudotis gali visi norintieji, pateikę studento, darbuotojo pažymėjimą ar bet kurį kitą asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.
Bibliotekos darbo laikas kinta atsižvelgiant į lankytojų poreikius: studijų laikotarpiu multifunkcinio centro durys atviros darbo dienomis iki vidurnakčio, o vasaros mėnesiais darbo laikas trumpesnis – nuo 10 val. iki 18 val.