Dieninės stovyklos neatsilieka nuo tradicinių

Į klausimą, kokios stovyklos populiariausios ir ar auga vaikų, atkeliaujančių į jas skaičius, Kristina Abrutienė pastebi tendenciją, kad vaikų skaičius didėja ne tik dėl to, kad tėvai atsakingai žiūri į vaikų užimtumą vasaros metu, bet ir dėl to, kad seneliai dar yra darbingo amžiaus žmonės, ir ne visi gali anūkus prižiūrėti.

Kalbėdama apie populiariausias stovyklas, K. Abrutienė sako, kad kiekvienais metais topuose būdavo tradicinės stovyklos, į kurias atvežami vaikai su nakvynėmis kelioms dienoms, dažniausiai savaitei, kur jie yra prižiūrimi, edukuojami, vykdo įvairias veiklas. Tačiau šiemet populiarumu neatsilieka dieninės stovyklos, kurios labiausiai populiarios didžiuosiuose Lietuvos miestuose. Jos yra labai patogios jaunesnio amžiaus vaikams, kurie būna dar per maži nakvoti svetimoje aplinkoje. Prieš darbus tėvai vaikus atveža į tokias stovyklas, po darbo juos pasiima. Ir jie visą dieną yra lavinami, ugdomi, jais pasirūpinama.

Stovyklų kainos nuo 140 iki 600 eurų

Į klausimą, kiek kainuoja išleisti vaiką į stovyklas šiais metais, pašnekovė atsako, kad dieninės stovyklos kaina vaikui svyruoja nuo 139 iki 250 eurų ar netgi daugiau.

Kainos dydis priklauso nuo stovyklos pobūdžio ir kas joje vyksta, kokie užsiėmimai, kokios maitinimo paslaugos, kokie papildomi privalumai siūlomi, kaip, pavyzdžiui, apsilankymas vandens parke ar kino teatre.

Dieninės stovyklos taip pat siūlo kitus variantus, kad nebūtinai visą savaitę vaikas turi būti nuo ryto iki vakaro: galima pasirinkti kelias dienas arba jums patogias dienas, galima atvykti pusei dienos.

Tradicinių stovyklų, kur vaikai vyksta su nakvynėmis, kainos svyruoja nuo 170 iki gali siekti net ir 600 eurų.

Svarbu, kad būtų sisteminga edukacija

Eglės Kyselienės paklausus, ar atsijungimas nuo mokslų 2-3 mėnesius vaikams nėra žalingas, kalbant apie vaiko įgūdžių lavinimą, ar jie nesumažėja, pašnekovė pamini mokslinius tyrimus, kurie įrodė, kad ilgos vaikų atostogos, deja, bet kenkia vaikų ilagametei arba nuosekliai raidai, todėl stovyklos yra labai geras būdas tas žinias įprastinti ir įveiklinti. Tada vaikų raida, ugdymo procesas, bendrai edukacija tampa labai sisteminga.

Eglė Kyselienė

„Tėvams visada rekomenduoju laikytis sistemingo požiūrio į stovyklas. Ne tai, kad renkamės bet ką. Bet jeigu visus metus vaikas lanko baletą, futbolą, muziką, rimtus būrelius po kelis kartus per savaitę, tai vasara yra puikus laikas išbandyti naujas veiklas, tai gali būti kūrybinės, sporto, edukacinės. Mes, aišku, labai rekomenduojame užsienio kalbų stovyklas, nes kalbų privalome mokytis.

Vasaros metu vaikai kalbų mokosi kitaip – atsiduria tokioje aplinkoje, kur visi kalba kita kalba: ir vaikai, ir dėstytojai, ir stovyklų vadovai. Tuomet vaikų žinių įsisavinimas vyksta patyriminiu būdu, jiems tai labai įdomu, mokymasis asocijuojasi su pozityvia veikla, o čia juk mūsų visų – ir tėvų, ir edukatorių tikslas yra, kad mokymasis būtų prasmingas ir malonus vaikams. Šiandien dienai tikrai turime daug iš ko rinktis, o pačios stovyklos atlieka daug gerų funkcijų“, – neabejoja E. Kyselienė.

Anglų kalbos stovyklos nekainuoja tiek daug

Į klausimą, kiek populiarios kalbų stovyklos, pašnekovė, kad tikrai tokios yra, ir tuo labai džiaugiasi.

„Šiandien susirašinėti anglų kalba moka visi, bet tai yra paprasta, buitinė kalba, bet kalbėti sklandžiai, gerai tarti, naudoti įdomius terminus, atrasti naują žodyną, kitonišką aplinką tikrai geriausiai padeda stovyklos ir jų metu vaikai patyriminiu būdu mokosi ir mokosi ne tik Lietuvoje, vaikai važiuoja į jas esančias ir užsienyje. Tą ir reikia daryti, nes aplinka turi ne mažesnį poveikį kalbos įsisavinimui nei pats mokymosi procesas. Tarptautinė, įdomi aplinka lavina vaikų ne tik vaiko užsienio kalbą, bet ir jo savarankiškumą“, – įsitikinusi pašnekovė.

Į klausimą, ką rekomenduotų tėvams, kurie neišgali vaikų išleisti į kalbų stovyklas, E. Kyselienė sako, kad šiandien stovyklų pasirinkimas yra labai didelis, yra brangesnių, pigesnių stovyklų, yra savivaldybių finansuojamų stovyklų, tad sprendimų galima visuomet rasti: „Iš tikrųjų tos stovyklos nekainuoja tiek daug. Vaiko maitinimas, jo užimtumas tėvams yra svarbus, ir jeigu tokį tikslą išsikeliame, tai tikrai yra stovyklų, kurios yra gan prieinamos. Jos gali būti ir pusės dienos, mes taip pat tokias organizuojame, tai įtakoja mažesnę kainą. Geriausias sprendimas yra mokymasis sistemingai, leisti vaikus pas specialistus.
Titas Atraškevičius, Eglė Kyselienė

Bet jeigu tėvai negali finansuoti vaikui anglų kalbos stovyklos, tai garantuoju, kad jų vaikai žiūri ir filmukus, ir filmus, ir youtube kanalą anglų kalba, tai tada reiktų tėvams stengtis paklausinėti daugiau ir pabendrauti apie tai su vaiku: ką jis matė ir kodėl patiko vienas ar kitas filmas, kad jis pasipasakotų“.
Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją