„Draugų sūnus šiandien rašo lietuvių kalbos egzaminą. Tiesą sakant, dažnai pagalvoju, kad šiek tiek streso ir įtampos nėra jau toks blogas dalykas. Bet pamačius tokį šedevrą egzaminų užduotyje, negarantuoju, kad ir manęs neištiktų nevaldomas juoko ar isterijos priepuolis“, – feisbuke rašė Vilniaus universiteto Filosofijos fakulteto profesorius Nerijus Milerius.
Užduočių lapo dalį su klaidomis paviešino ir istorijos mokytojas Algis Bitautas: „taip nesisekti kaip NŠA su egzaminais dar reikia sugebėti“.
„Nacionalinė švietimo agentūra, atsakingai pareiškiu, kad už tokią vadovo algą (6k ant popieriaus + 80 proc. priedo) – daugiau nei tris klaidas sakinyje nepadaryčiau“, – feisbuke rašė mokytojas.
NŠA atsiprašo
Nacionalinė švietimo agentūra apgailestauja ir atsiprašo dėl rašybos klaidų lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzamino užduoties lape. Spausdinti buvo pateikta ne galutinė redaguota versija.
Tokią poziciją „Delfi“ pateikė agentūros atstovė spaudai Jurgita Kažukauskaitė Sarnickienė.
Nacionalinė švietimo agentūra (NŠA) paskelbė trečiadienį abiturientų laikyto valstybinio lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzamino temas.
Kaip skelbia NŠA, iš samprotavimo rašinio užduočių abiturientai galėjo rinktis temą „Kaip vaizduotė veikia santykį su tikrove?“ ir kaip rekomenduotinus pasirinkti autorius Maironį, Marių Ivaškevičių, arba temą „Kada prieinama prie kraštutinumų?“, kuriai rekomenduoti šie autoriai: Vincas Krėvė, Marius Katiliškis.
Nusprendusieji rinktis literatūrinį rašinį dvyliktokai galėjo imtis temos „Muzikos reikšmės literatūroje“ arba „Intymumo vaizdavimas literatūroje“. Rekomenduoti pasirinkti pirmosios temos autoriai – Šatrijos Ragana, Henrikas Radauskas. Antrajai temai rekomenduoti autoriai – Juozas Tumas-Vaižgantas, Jurgis Kunčinas.
Abiturientams, laikiusiems mokyklinį lietuvių kalbos brandos egzaminą, buvo pasiūlytos šios samprotavimo rašinio temos: „Kas paskatina žmogų keisti vertybes?“ (rekomenduojami autoriai Vincas Kudirka, Vincas Mykolaitis-Putinas) ir „Ką šiandien tautai reiškia kalba?“ (rekomenduojami pasirinkti autoriai – Mikalojus Daukša, Justinas Marcinkevičius).
Iš literatūrinio rašinio užduočių kandidatai galėjo rinktis iš šių dviejų temų: „Požiūris į darbą lietuvių literatūroje“ ir „Menininko ir visuomenės santykis literatūroje“ bei remtis Kristijonu Donelaičiu, Antanu Škėma (pirmoji tema), Salomėja Nėrimi, Jurgiu Savickiu (antroji tema) kaip rekomenduojamais autoriais.
Iš viso lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzaminą pasirinko laikyti apie 26,6 tūkst. kandidatų: valstybinį brandos egzaminą – 17742 kandidatai, o mokyklinį – 8889 kandidatai.
Planuojama, kad valstybinio lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzamino rezultatai bus paskelbti ne vėliau kaip iki liepos 12 d.