Kalbėdama apie universiteto sėkmę, KTU Strategijos ir kokybės valdymo direktorė dr. Lolita Jurkšienė sako, kad nors vertinant tik skaičius, pakilimas atrodo nedidelis, tačiau šiame kontekste labai svarbu atsižvelgti į kelis faktorius.
„Kasmet konkurencija su stipriais universitetais iš viso pasaulio tik didėja, o taip pat į reitinguojamųjų sąrašus per metus patenka mažiausiai 20 naujų, stiprių institucijų. Tad mažų šalių ir sąlyginai nedideliems universitetams iššūkiu tampa net ir siekiai išlaikyti turimas pozicijas“, – pabrėžia ji.
Geriausias – studentų įsidarbinamumas
Reikšmingiausią pokytį KTU šiemet pavyko pasiekti vertinant studentų įsidarbinamumo rezultatus (angl. employment outcomes) – pagal šį kriterijų universitetas šiuo metu užima 491-ąją vietą pasaulyje. Tarp 500 geriausių pasaulio universitetų KTU reitinguojamas ir pagal tarptautinių studentų skaičiaus (angl. international students) kriterijų, kuriame vertinamas universitete studijuojančių tarptautinių studentų skaičiaus santykis su visais universitete studijuojančiais studentais, bei reputaciją tarp darbdavių (angl. employer reputation).
Ženklų teigiamą pokytį KTU pasiekė vertinant tvarumo (angl. sustainability) kriterijų, kuris atspindi universiteto indėlį nuosekliai plėtojant socialinį ir aplinkosaugos poveikį studijų, mokslinių tyrimų ir organizacijos valdymo srityse.
„Iš tiesų, nors tai yra ir tarptautinis reitingas, kuriame paprastai lyginamės su geriausiais Europos bei pasaulio universitetais, labai norisi pasidžiaugti ir rezultatais, kuriuos pavyksta pasiekti nacionaliniame kontekste“, – pabrėžia KTU atstovė.
Pagal citavimo skaičius – pirmas Lietuvoje
Vertinant citavimų skaičiaus (angl. citations per faculty) kriterijų, KTU išskiriamas kaip geriausias Lietuvos universitetas.
„Tai yra vienas svarbiausių reitingo rodiklių, atskleidžiančių aukštą universitete atliekamų tyrimų tarptautinį lygį, kokybę bei kuriamą pridėtinę vertę. Be to, net keturiuose iš 9 vertintų kriterijų KTU užima antrąją vietą šalies mastu: akademinė reputacija (angl. academic reputation), reputacija tarp darbdavių (angl. employer reputation), tarptautinis mokslinių tyrimų tinklas (angl. international research network), tvarumas (angl. sustainability)“, – sako L. Jurkšienė.
QS WUR vertina pasaulio universitetus pagal šiuos kriterijus: akademinė reputacija (30 %), reputacija tarp darbdavių (15%), studentų ir dėstytojų santykis (10%), citavimų skaičius (20%), tarptautinis tyrimų tinklas (5%), tarptautinio akademinio personalo ir tarptautinių studentų skaičiaus santykis (po 5%), įsidarbinamumo rezultatai (5%) bei tvarumas (5%).
QS WUR šiais metais vertino 5663 institucijas, o kriterijus atitiko ir reitinguoti buvo 1503 universitetai iš viso pasaulio. 21 institucija į reitingą šiais metais pateko pirmą kartą.