Kaip ir žadėta, respublikonai paskelbė pilną naujo mokesčių įstatymo versiją, kuriama bus siekiama sumažinti mokesčių tarifus gyventojams ir verslams. Dirbantieji bus skirstomi į 4 mokesčių tarifus, vietoj dabar galiojančių 7. Didžiajai daugumai gyventojų mokesčių norma mažės keliais procentiniais punktais, išskyrus uždirbančius daugiau nei 500 tūkstančiai JAV dolerių per metus, kuriems tarifai išliks nepakitę. Verslo mokesčių sistema keisis ženkliau, nes pelno mokestis planuojama bus sumažintas nuo 35% iki 20%, o grąžinant užsienyje uždirbtą pelną bus taikomas vienkartinis 12% mokestis pinigams ir jų ekvivalentams, bei 5% nelikvidiems aktyvams. Skaičiuojama, kad tokie pakeitimai pridės 1.5 trilijonus JAV dolerių papildomų skolų JAV per ateinančius 10 metų.
Makroekonominės naujienos taip pat džiugino investuotojus. JAV gyventojų asmeninės išlaidos per mėnesį didėjo 1.0% ir viršijo rinkos lūkesčius, o vartotojų pasitikėjimo indeksas kilo iki 125.9 punktų ir buvo aukščiausiame taške šiame verslo cikle. Pramonės vadybininkų pirkimo indeksas ISM nukrito iki 58.7 punktų, tačiau išliko labai aukštame lygyje ir signalizavo spartų ekonomikos augimą paskutiniame metų ketvirtyje. Darbo rinkoje buvo sukurta 252 tūkstančiai naujų darbo vietų, o bedarbių paraiškų skaičius išliko žemumose ir buvo 229 tūkstančiai vienetų. Labiausiai nuvylė sulėtėjęs darbo užmokesčio augimas, kuris per mėnesį nepasikeitė.
Žaliavų rinkoje geriausią pasirodymą toliau rodė nafta. WTI rūšies naftos kaina kilo 2.8% iki 55.6 JAV dolerių už barelį, aukščiausio taško nuo pat 2015 metų liepos. Įdomu, kad kaina techniškai suformavo “auksinį kryžių”, kuomet 50 dienų slankusis vidurkis kerta 200 dienų vidurkį, kas vertinama kaip pirkimo signalas. Investuotojai optimistiškai vertina galimybę pratęsti susitarimą dėl išgaunamos naftos kiekio tarp OPEC narių iki 2018 metų pabaigos. Prie optimizmo taip pat prisidėjo ir krentantis naftos platformų skaičius JAV, kuris sumažėjo 8 vienetais iki 729. Metalų rinkoje vario kaina kilo 0.5%, aliuminio augo 0.1%, o geležies rūdos krito -1.4%.
Apibendrinant sektorių rezultatus, geriausiai pasirodė žaliavų įmonės, kurios kilo 1.8% ir buvo daugiausiai paveiktos augančios naftos kainos. Teigiamus rezultatus taip pat užfiksavo vartojimo prekių ir technologijų segmentai, kurie atitinkamai kilo 0.7% ir 0.6%. Mažus vertės sumažėjimus patyrė sveikatos apsaugos, komunalinių paslaugų ir pramonės įmonės.
Praėjusią savaitę buvo skelbiami Facebook trečio ketvirčio rezultatai, todėl įmonė susilaukė daug žiniasklaidos dėmesio. Tai internetinis socialinis tinklas, kuris didžiąją dalį pajamų uždirba iš reklamos. Platforma buvo sukurta dar 2004 metais ir pirmus kelis metus naudota tik tarp Harvardo universiteto studentų, vėliau ir kitų Ivy lygos mokyklų. Nuo 2006 metų, vartotojais galėjo tapti visi žmonės, kurie buvo vyresni nei 13 metų.
Investuotojai Facebook ateities perspektyvas vertina ypač palankiai: įmonės akcijos buvo parduodamos už 38 JAV dolerius listingavimo metu, o šiandien jų kaina yra pasiekusi net 180. Vien šiais metais akcijų kaina yra pakilusi 50%. Rinkos dalyvius labiausiai žavi nenumaldomas dviženklis pajamų augimas ir pelninga veikla.
Praėjusią savaitę paskelbti finansiniai rezultatai ženkliai viršijo rinkos lūkesčius. Pajamos trečiajame ketvirtyje siekė 10.3 milijardus JAV dolerių, nors analitikų prognozė buvo 9.8. Pelnas akcijai buvo 1.59 JAV dolerio, kuomet lūkesčiai buvo tik 1.28. Nepaisant to, akcijos kaina pasikoregavo keliais procentais, dėl įmonės paskelbtos išlaidų augimo prognozės. Vadovai teigė ir toliau ypač daug investuosiantys į tinklapio apsaugą ir kovą su netikromis naujienomis, kas paveiks kompanijos pelningumą.
Penkios per savaitę labiausiai brangusios JAV įmonės, kurių skirtumo kontraktais galima prekiauti per Admiral Markets platformą:
AAPL +5.8%
INTC +4.4%
BABA +4.0%
BA +2.1%
MCD +2.0%
Penkios per savaitę prasčiausiai pasirodžiusios JAV įmonės, kurių skirtumo kontraktais galima prekiauti per Admiral Markets platformą:
TWTR -8.2%
TSLA -4.6%
MRK -3.7%
GE -3.1%
VZ -3.0%