Renginių vedėjo karjerą Tomas Tracevskis pradėjo vesdamas protmūšius – jiems paskyrus penkerius metus, ši veikla vyrui buvo pabodusi, todėl primiršta. Tačiau karantinas tapo proga prisiminti anksčiau mylėtą veiklą.

„Šiemet, dar prieš karantiną, atradau techninę priemonę „Kahoot“, kuri leidžia rengti interaktyvius protmūšius, per kuriuos į mano užduotus klausimus dalyviai gali atsakyti telefonu. Pabandžiau juos organizuoti bare, bet tai didelio populiarumo nesulaukė. Tačiau prasidėjo karantinas, viskas užsidarė, sugriuvo mano renginių planai iki pat birželio mėnesio. Pradėjau sukti galą, ką daryti – taigi dabar XXI amžius, ant bangos streaming’as, aš turiu įrankį, kuris man leidžia rengti protmūšius tiesiogiai internetu, o juk visi sėdi namuose, prie kompiuterių“, – pasakoja T. Tracevskis.

Netrukus protmūšių vedėjas sukūrė feisbuko grupę „Quarantine Quiz“ ir įsigijo kokybiškai protmūšių transliacijai reikalingos įrangos – naują kamerą, mikrofoną, tris skirtingas programas transliavimui. Idėja pasiteisino – pirmąją dieną prie žaidimo prisijungė 500 dalyvių, kitą dieną žaidime dalyvavo jau 2000 dalyvių, o tai yra maksimalus esamos įrangos palaikomas skaičius.
Renginių vedėjas kasdien organizuoja protmūšius

Pastebėjęs aktyvų žmonių įsitraukimą, T. Tracevskis ėmėsi protmūšius organizuoti kiekvieną dieną. Kaip pasakoja vedėjas, tai tapo jo rutina – kasdien pasiruošti žaidimui prireikia nuo 4 iki 8 valandų, o vakarais jis keliauja į specialiai transliavimui įsirengtą kambarį bute, kuriame tiesiogiai veda protmūšius.

„Žaidimas – nemokamas, tačiau visi, kuriems patiko žaidimas, kviečiami iniciatyvą paremti „arbatpinigiais“. Žaidimus organizuoju kiekvieną dieną ir, savaime suprantama, visi mes norime dirbti ir užsidirbti.

Pirmadieniais rengiu protmūšius tik patreonams, kurie per „Patreon“ platformą remia mano veiklą. Antradieniais vyksta teminės viktorinos, pavyzdžiui, šios savaitės tema – kompiuteriniai žaidimai. Trečiadieniais vyksta bendrų temų viktorina, ketvirtadieniais vyksta teminės viktorinos, kurias kiekvienos savaitės eigoje išrenka patreonai. Penktadieniais vyksta bendrų temų žaidimas, šeštadienį – gurmanų žaidimas, o sekmadieniais – protmūšiai apie muziką, kiną ir serialus“, – renginių grafiku dalijasi pašnekovas.

Įsisukęs į protmūšių vedimą, T. Tracevskis pastebi, jog aplinkiniams tai sukelia įvairias reakcijas – ne tik dėkingumo, kaip būtų galima pamanyti.

„Kas juokinga, tai kad yra trejopos žmonių reakcijos. Vieni sako – vau, labai smagu, kad tai darai, rašo, kad padedu ištverti karantiną, praskaidrinu žmonėms vakarus, nes sėdėti namuose jau gerokai atsibodę. Antra grupė yra „skaičiuotojai“, kurie sako – nieko sau, turbūt bagočius būsit, kad čia nuo 2000 žmonių arbatpinigių gaunate. Tiesa ta, kad iš tikrųjų arbatpinigius palieka kas 20–30 žaidėjas, kurių 70–80 proc. sudaro moterys. Ir trečia žmonių grupė yra tų, kuriems viskas netinka – tai klausimai sunkūs, tai per lengvi, tai tema ar prizai nepatinka“, – juokiasi renginių vedėjas.

Nors daugiausiai T. Tracevskis iš aplinkinių teigia pastebintis palaikymo, pastarosiomis savaitėmis jam teko susidurti ir su piktybiškomis atakomis, kurių metu bandyta nutraukti ar kitaip sugadinti transliaciją. Nepaisant to, vedėjas rūpinasi problemų sprendimu ir žada atnaujinti įrangą, kurioje maksimalus galimas dalyvių skaičius pakiltų nuo 2000 iki 5000.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (19)