Su rizika ir praradimais susidūrę dalyviai šį kartą rezultatus apžvelgė santūriau, bet nuleisti rankų nežada.

Jaučiasi gavę pamoką

Profesionali investuotoja Viktorija Orkinė prisipažino, kad kritime įžvelgia ir teigiamą pusę – išmoko daug pamokų. Anot jos, investicinis augimas vyksta iš lėto, o kritimas gali būti staigus.

„Tam tikrų pamokų išmokau. Tą buvo gerai patirti iš tikrųjų“, – sakė V. Orkinė.

Investavimo naujokas Rimvydas Širvinskas-Makalius taip pat pasidžiaugė gauta pamoka ir suvokimu, kaip greitai gali nuvertėti investicijos.

„Aš save išugdžiau ir nusiteikiau, kad turiu žiūrėti į ateitį. Galbūt šiek tiek graužiausi, kad tų dvidešimt kelių eurų, kurie buvo uždirbti, „nenusigriebiau“ ir nepasidėjau į šoną, kad kažkur skaniai ledų pavalgyčiau ir dar liktų. Bet pamoką turėjau, ji nebuvo skausminga, nes nebuvo didelė suma“, – laidoje „Kai nemiega pinigai“ kalbėjo R. Širvinskas-Makalius.

Rimvydas Širvinskas–Makalius

Pasidalino patarimais

SEB banko asmeninių finansų ekspertė Sigita Strockytė-Varnė laidoje papasakojo, kaip kiekvienas pradedantis investuotojas turi iš anksto apgalvoti galimas rizikas ir tam psichologiškai pasiruošti.

Anot jos, laidos dalyviai nepadarė jokių esminių klaidų. O vienas pagrindinių ekspertės patarimų investuotojams – į pinigų praradimą reaguoti su suvokimu, kad nukritimas yra tik tos dienos vertė, kuri rytoj gali pasikeisti.

„Prieš pradedant investuoti, labai svarbu pasiruošti“, – pabrėžia ji ir pasidalino keliais esminiais patarimais, kuriuos galima užsirašyti savo užrašinėje.

Pasak finansų ekspertės, svarbu sau atsakyti į klausimus, kodėl žmogus nori investuoti ir kiek laiko jis tą darys bei kaip jausis, jeigu „bus minusas“.

„Yra baimė prarasti pinigus. Gal tai netgi stipresnė emocija nei uždirbimo džiaugsmas. Mes prarasti bijome. Tai sudėtinga psichologiškai“, – sakė S. Strockytė-Varnė.

Ji pabrėžia, kad investuotojams reikalingas nuoseklumas, disciplina ir situacijų vertinimas šaltu protu.

Sigita Strockytė-Varnė

Rezultatai teikia optimizmo

Po kritimo, laidos „Kai nemiega pinigai“ dalyvių investavimo rezultatus apžvelgusi S. Strockytė-Varnė sakė, kad dabartinė situacija parodė, jog vadovautis emocijomis, nepaisant trumpalaikių svyravimų, net ir pakankamai didelių ir keliančių stresą, nereikia.

R. Širvinskas-Makalius po kritimo savo rezultatus įvertino optimistiškai ir sakė esąs nusiteikęs ilgalaikiam investavimui. Po keturių mėnesių rezultatų kreivė atrodo taip: V. Orkinė – 407,27 euro, SEB investicijų robotas – 400,74 euro, R. Širvinskas-Makalius – 397,26 euro.

„Mes matome išlaukimo rezultatą. Galbūt nesame uždirbę didelės grąžos, bet reikėtų nepamiršti, kad mes investuojame tik keturis mėnesius. Tai yra labai trumpas laikas. O investicijoms ir apčiuopiamai grąžai reikia laiko“, – laidoje kalbėjo ekspertė.

S. Strockytė-Varnė paklausta apie tai, ko galima tikėtis dalyvių finansavimo kreivėje ateityje, sakė, kad „mes niekada nežinojome, kas bus rytoj“.

„Jeigu mes žinotume, tai būtume padarę vienus ar kitus sprendimus. Aš manau, kad kiekvienas investuotojas turi sugrįžti ir prisiminti savo planą ir savo tikslą“, – pabrėžė laidos pašnekovė.

Ateities planai

Primename, kad kiekvieną mėnesį laidos „Kai nemiega pinigai“ investuotojų piniginės pasipildo po 100 eurų, kuriuos kiekvienas gali investuoti ten, kur tik patys nori. Profesionali investuotoja V. Orkinė prisipažino, kad prieš dvi savaites patirti nuostoliai jos planų nepaveikė, todėl ketvirtą šimtą eurų ji investavo padalindama.

Viktorija Orkinė

Makalius prisipažino, kad ketvirtą šimtą eurų planavo investuoti išbandant naują investavimo būdą. Tačiau pasitikėdamas ekspertais, investavo į lėktuvo gamintojo „Boeing“ akcijas. V. Orkinė slapčia juokaudama užsiminė, kad ruošiasi planui, kuris įneštų staigių ir įdomių investicijų vėjų laidoje „Kai nemiega pinigai“.

Laidą „Kai nemiega pinigai“ kviečiame žiūrėti kas antrą savaitę „Delfi“ portale ir kartu su projekto dalyviais sekti, kaip jiems sekasi priėmus šį iššūkį.

„Delfi“ įspėja, kad investavimas yra susijęs su rizikomis, todėl kiekvienas investuojantis turi pats įsivertinti savo finansines galimybes ir toleruojamą riziką.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją