Skaudžios nelaimės namuose palieka randus visam gyvenimui

Atsidūrus ligoninėje, sūnaus žaizdos gijo, bet ne taip greitai, kaip šeima norėjo. „Atslūgus pirminiam šokui, pradėjome galvoti, kiek ši skaudi nelaimė pasiliks ne tik mūsų atmintyje, bet ir vaiko kūne, virtusi randais. Kokie jie bus, kada sugis ir ar išvis sugis, ar randai išnyks patys, ar juos reikės šalinti, ar galės vaikas būti saulėje. Daug klausimų sukosi mūsų visų galvose. Daug skaitėme, konsultavomės. Supratome, kad tokių randų gijimas – ne mėnesių, o metų klausimas. Ir kad randai gali likti visam gyvenimui“, – sako Inga.

Šeima ir du judviejų mažamečiai vaikai nebuvo apsidraudę, tad ir sūnus, patyręs traumą, į jokias išmokas nepretendavo. „Visuomet atrodo, kad nelaimės atsitinka kažkur toliau nuo mūsų. Nelaimei savo namuose nebūni pasiruošęs, nes atrodo, kad vaikui tai – saugiausia vieta pasaulyje ir kad jos atsitinka kažkam kitam, tik ne tau. Nors mūsų vaiko rankos šiandien sugijo, liko pigmentinės dėmės, sūnus turi vengti saulės, tad net ir karštą vasaros dieną turi dėvėti marškinėlius, ilgomis rankovėmis. Saulei įkaitinus odą, ta vieta parausta, vaikui pradeda perštėti, skauda. Tas vietas tepame įvairiais tepalais. Yra likę keli gilesni randai, kuriuos norėtume pašalinti“, – pasakoja moteris.

Ketvirtadalis visų patiriamų traumų palieka randus

„Randai yra dažniausiai pasitaikanti traumų pasekmė. Jie lieka daugmaž po ketvirtadalio atvejų. Išmoka yra mokama už patį randą – minkštųjų audinių pažeidimą, kaip traumos pasekmę. Kreipimųsi dėl tokių išmokų sulaukiame kasdien, kartais net pusė per dieną užregistruojamų atvejų sudaro būtent tokie kreipimaisi“, – sako draudimo kompanijos „BTA“ atstovas R. Grizickas.
Ronaldas Grizickas

R. Grizickas pastebi, kad klientai ne dažnai kreipiasi į juos dėl išmokos randui pašalinti. Tokia išmoka yra mokama asmenims, kurie yra pasirinkę plastinių operacijų riziką.

Tokie randai atsiranda po įvairiausių įpjovimų, susižeidimų, darbuojantis su įrankiais namuose. Taip pat minkštųjų audinių pažeidimu laikomos ir pigmentinės dėmės, atsiradusios po nudegimo.

Draudikai vertina ne žaizdos gylį, bet dydį

„Randas – gilesnių odos sluoksnių pažeidimas. Derėtų atkreipti dėmesį, kad tai nėra paviršinis odos sužalojimas. Apskaičiuodami išmokos dydį, vertiname ne žaizdos gylį, o sugijus žaizdai atsiradusio rando dydį“, – atkreipia dėmesį „BTA“ atstovas.

Pasak R. Grizicko, asmeniui mokama išmoka už randą, jei šis atsirado po traumos, kuomet žaizda buvo siuvama arba klijuojama, taip pat tais atvejais, kai asmuo yra pasirinkęs plastinių operacijų riziką ir nori pašalinti jau turimą randą. Išmoka mokama ir po nudegimo atsiradus pigmentinėms dėmėms.

Išmokos dydį lemia rando dydis ir asmens pasirinkta draudimo suma.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (15)