Čiurnos lūžį patyrusi moteris: „Skausmas buvo toks nežymus, kad nepatikėjau diagnoze“

Prieš kurį laiką kaunietė Viktorija (vardas redakcijai žinomas) į darbą atėjo, avėdama aukštakulnius. Kadangi moteris dirba itin oficialioje aplinkoje, prie darbinių kostiumėlių derindavo batus neaukšta pakulne: „Tie bateliai buvo su nedideliu kulniuku, sakyčiau labiau aukštakulnių imitacija. Aukštų kulniukų nenešioju jau daug metų, tačiau šiuos dėdavausi dažnai, atrodo, ir eisena grakštesnė, ir kostiumėlis gražesnis.“

Viktorija jau iki tol buvo ne kartą pajutusi, kad dešinė koja, einant avint šiais ar bet kuriais kitais batais, kartais nežymiai pakrypsta į šoną. Moteris to nesureikšmdavo, vis dėlto, vieną rytą slidžiame darbo koridoriuje Viktorijai vėl pakrypo koja ir šis kartas buvo lemtingas: „Pajutau iki tol niekad nejaustą skausmą. Kadangi nikstelėjau per čiurną, tai galvojau, galbūt tiesiog pasitempiau.“

Įdomiausia tai, jog vėliau skausmas, regis, kiek atslūgo. Visgi, vedina prastos nuojautos, Viktorija nuvyko į ligoninės priimamąjį, kur jai buvo padaryta rentgeno nuotrauka: „Diagnozė – dešinės čiurnos kaulo lūžis. Žinokit, kai apžiūrėjęs nuotrauką medikas mane nukreipė į gipsinę, aš negalėjau patikėti. Atvažiavau čia savo mašina, tą koją galėjau priminti ir atvykau pasitikrinti grynai dėl šventos ramybės. Niekada iki tol nebuvau susidūrusi su kaulo lūžiais, tai įsivaizdavau, kad skausmas bus tikrai akivaizdesnis.“

Pasak BTA Asmens draudimo produktų vadovo Ronaldo Grizicko, čiurnos kaulo lūžis – vienas dažniausių, dėl kurių klientai kreipiasi draudimo išmokos. Apskritai, kaulų lūžiai sudaro beveik pusę visų traumų, kurias patyrę žmonės kreipiasi į draudimo bendrovę:

Aukštakulniai

„Dažniausiai kaulų lūžius žmonės patiria aktyviai leisdami laisvalaikį, sportuodami, važiuodami dviračiais, dirbdami fizinį darbą. Taip pat jų nemažai pasitaiko statybų sektoriuje, eismo įvykių metu, na o pavasarėjant ir žmonėms pradėjus darbus savo sodybose, stebime augantį buitinių traumų skaičių, tarp kurių dominuoja įvykiai, patiriami krentant iš aukščio.“

Populiariausi – keturių kaulų lūžiai: kada gali praversti draudimas?

Anot R. Grizicko, kojų ir rankų lūžiai vargiai paiso sezoniškumo: „Nors galime sakyti, kad dažniau su jais susiduriame šiltuoju sezonu, kai žmonės daugiau laiko leidžia judėdami, tačiau šaltą ir slidžią žiemą šių traumų skaičius taip pat ūgteli, ypač vyresnio amžiaus žmonėms. Kalbant apie dažniausius lūžius, tai – čiurnos, kelio, pėdos ir riešo kaulai.“

Draudimo specialisto teigimu, apsidraudusiems Asmens draudimu žmonėms tokių traumų atveju draudimo bendrovė išmoka išmoką: „Asmuo gali ramiai sveikti, atgauti jėgas ir nesuki galvos dėl prarandamų finansų tuo sunkiu laikotarpiu. Asmens draudimas yra ir tam tikra garantija, kad netikėtai susižeidus ar patyrus kitokią traumą, asmens finansinė būklė drastiškai nepablogės, draudimo išmoka kompensuos dalį prarastų pajamų.“

Draudimo išmokos dydį, anot pašnekovo, lemia traumos pobūdis ir sudėtingumas bei asmens pasirinkta draudimo suma: „Drausdamasis žmogus pats įsivertina galima rizikas ir renkasi norimas draudimo sumas. Kuo didesnė draudimo suma pasirinkta – tuo didesnė bus išmoka.“ Viktorijos atveju, kadangi trauma įvyko darbo vietoje darbo metu, skiriama 100 proc. ligos išmoka, tačiau net tokiu atveju, pasak R. Grizicko, apdraustasis papildomai gauna ir draudimo išmoką.

Asmens draudimo apsauga galioja ne tik šalies viduje, bet ir visame pasaulyje, o draudimo išmoka mokama, tik jei asmuo nukenčia nelaimingo atsitikimo metu: „Visai nesvarbu, ar tai įvyko, darbe, buityje ar kelionės metu. Jei asmuo užsiima sportu profesionaliai ar jo veikla apima tokius užsiėmimus, kurie taisyklių sąlygomis priskiriami padidintos rizikos veiklai, svarbu, kad tai žmogus nurodytų prieš sudarydamas draudimo sutartį“, – kalba BTA Asmens draudimo produkto vadovas.

Po traumos – baimė aukštakulniams ir priimtas sprendimas labiau rūpintis savimi

Nuo Viktorijos traumos praėjo beveik metai. Šiandien moteris sako vis dar jaučianti lūžio pasekmes: „Taip, jaučiu maudimą keičiantis orams ar kuomet ilgiau pavaikštau. Žinoma, atsirado ir aukštakulnių baimė. Čia, aišku, menkas praradimas. Gaila, kad jų neatsisakiau dar tada, kai neteko nukentėti.“

Viktorija sako iki traumos net nesusimąsčiusi apie asmens draudimą: „Draudžiame automobilį, namą. Esu apdraudusi vaikus sveikatos draudimu, bet apsidrausti pati niekada nesugalvojau. Klasikinis „mamiškas“ elgesys – pasirūpinti visais, tik ne savimi. Visgi, po lūžio paskambinau savo draudimo agentei ir paklausiau, kokios sąlygos, nes supratau savu kailiu – vieną sekundę eini darbo koridoriumi, o kitą – esi mėnesiui ar net keliems prikaustytas prie lovos. Nenorėčiau tuo laiku jaudintis dėl šeimos finansų.“

Asmens draudime, kalba R. Grizickas, galima pasirinkti įvairias rizikas, tačiau Traumų rizika yra viena populiariausių: „Pasirinkus šią riziką, jei įvykis bus pripažintas draudiminiu, draudimo išmoka bus mokama ne tik dėl kaulo lūžio, bet ir dėl raiščių patempimo, minkštųjų audinių sužalojimo, rando ar odos nudegimo.“

Asmens draudimo ekspertas sako, jog prieš sudarant sutartį, žmogus supažindinamas su draudimo taisyklių sąlygomis ir traumų lentele, kurioje pateikti visi galimi sužalojimai, dėl kurių bus mokama išmoka ir draudimo išmokos mokėjimo sąlygos:

„Pats žmogus renkasi, nuo kokių rizikų nori būti apdraustas. Draudimo konsultantas suteiks visą reikalingą informaciją, susijusią su visomis pasirinkimo galimybėmis, patars, kokias rizikas labiau verta pasirinkti ir žmogui beliks apsispręsti bei sudaryti sutartį, atsižvelgiant į savo asmeninius poreikius.“

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (20)