„Maisto vartojimo kultūra įgauna didelį pagreitį, vis dažniau skatinamas antrinis produktų vartojimas, tai yra maksimalus suvartojimas. Pavyzdžiui, marinuotų agurkų skystyje galima mirkyti mėsą griliui, sužiedėjusią duoną įtarkuoti į sriubą, bejuoduojančius pievagrybius apvirti ir sudėti šaldiklin iki sekančio troškinio ir daug kitų dalykų“, – sako Renata Šniolienė, „Kūmutės virtuvės“ įkūrėja.
Burokėlio sunkoje virti kiaušiniai
Jai sako visada būdavo gaila skysčio, kuriame fermentavosi daržovės. Gerti jis ne itin gardus, bet išeitis buvo surasta, tai – virti kiaušiniai, fermentuoti sunkoje, kurioje buvo rauginti burokėliai.
Gaunamas itin gurmaniškas tiek skoniu, tiek vaizdu lėkštėje patiekalas. Štai jo receptas:
Suvalgius burokėlius, sunka supilama į labiau platų, nei gilų indą. Pusėje litro sunkos telpa 4 kiaušiniai.
Jie verdami iki pilno trynio išvirimo, t.y. apie 8 minutes nuo vandens puode užvirimo. Išvirę kiaušiniai atvėsinami, nulupami ir panardinami į sunką. Indas laikomas šaldytuve 4-5 paras.
Fermentuoti kiaušiniai valgomi su mėgstamos duonos rieke, sūdyta silke ar su tais pačiais fermentuotais burokėliais, pagardintais trupučiu granatų padažo ir šviežiu raudonėliu.
„Parūkyti“ kiaušiniai
Pirmiausiai išverdu kiaušinius, gaminu iškarto 10, mat „parūkyti” jie pakankamai ilgai negenda šaldytuve.
Kiaušinius atvėsinu, nulupu. Puode užkaitinu apie 1 litrą vandens.
Jam užvirus, sudedu 2 saujas svogūnų lukštų, 1 šaukštelį druskos, žiupsnelį džiovintų arba šviežių petražolių, 2 šaukštelius rūkytos paprikos miltelių (originaliame recepte naudojami dūmo kvapo milteliai).
Verdu vis pamaišant apie 10 min., tuomet sudedu kiaušinius ir verdu dar apie 15 min. Kiaušinius sudedu į koštuvą, nulieju šaltu vandeniu.
Valgome su juoda duona, sviestu ar majonezu.
Skanaus ir gražių švenčių!