Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Visuomenės sveikatos instituto direktorius prof. Rimantas Stukas paaiškina, kad taip atsitinka dėl to, jog kiaušiniui senstant traukiasi jo turinys ir didėja viduje esanti oro pūslė. Vis dėlto, jis priduria, kad metodas tikrinti kiaušinio šviežumą įmetus į vandenį nėra šimtaprocentinis.
„Oro pūslė kiaušinyje ir taip gali būti gana didelė. Toks metodas galimas kaip vienas iš variantų, bet tai nėra ekspertinė išvada“, – sako prof. R. Stukas.
„Žiūrint prieš šviesą turi aiškiai matytis trynys ir jį turi laikyti baltymo vytulai, jie yra kaip raiščiai, jie turi trynį palaikyti faktiškai kiaušinio centre. Jei matosi, kad trynys kažkur pasmukęs, ne centre, tada galima įtarti, kad kiaušinis nėra šviežias, nes baltymas praskydęs ir jis nebelaiko trynio“, – paaiškina prof. R. Stukas.
Tiesa, pašnekovas priduria, kad tokiai kiaušinio apžiūrai reikalinga labai stipri lempa, paprasta kambarį apšviečiančios 40 vatų lemputės tam nepakaks.
Be to, profesorius tikina, kad perkami kiaušiniai paprastai būna švieži, todėl tokie eksperimentai nėra būtini: „Tiesiog nereikia jų prisipirkti kažin kiek, kad susentų“.
Būtina nepamiršti, kad kiaušinius visada reikia laikyti šaldytuve, kitaip jie sugenda labai greit. Jei pamatėte, kad kiaušinis yra pakeitęs spalvą ar nuo jo sklinda nemalonus kvapas, tokio kiaušinio jokiu būdu nevalgykite.