„Posėdyje bus svarstomos žvalgybų veiklos ataskaitos, žvalgybų informacijos poreikiai, bepiločių orlaivių sistemų pajėgumo plėtra Lietuvos kariuomenėje“, – posėdžio išvakarėse Eltai teigė prezidento patarėjas Ridas Jasiulionis.
Vasarį šalies vadovas leido suprasti, kad nerimauja dėl dronų industrijos Lietuvoje. Dėl to jis susitiko su krašto apsaugos ministru ir kariuomenės vadu, taip pat ir valstybės institucijų ir verslo atstovais.
Prezidento patarėjas: VGT planuojama aptarti dronų įsigijimo iš Lietuvos įmonių galimybes
Valstybės gynimo tarybos (VGT) posėdyje ketinama aptarti ne tik šalies gynybos pramonės plėtrą, bet ir dronų įsigijimo iš Lietuvos įmonių galimybes, jų integraciją Lietuvos kariuomenėje, sako prezidento Gitano Nausėdos vyriausiasis patarėjas Tomas Godliauskas.
„Šiandien klausimą turime VGT, kur tikimės apžvelgti, kaip yra vystoma ir kaip planuojama dronų plėtra ir integracija Lietuvos kariuomenėje, kaip ji sąveikauja su Lietuvos gynybos pramone. Taip pat viena iš svarbių sričių – įsigijimai. Didesnė sparta, greitis ir lietuviškų prekių įsigijimai“, – LRT radijui pirmadienį teigė T. Godliauskas, pažymėdamas, kad modernios kariuomenės vystymas yra šalies vadovo prioritetas.
„Prezidentas norėjo parodyti, kad modernios ir technologiškai brandžios kariuomenės vystymas jam yra prioritetas“, – pridūrė vyriausiasis šalies vadovo patarėjas.
Metų pradžioje dėl bepiločių orlaivių sistemų vystymo diskutavo ir Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas (NSGK). Komiteto pirmininkas Laurynas Kasčiūnas tikino, kad Lietuvoje jau dabar egzistuoja potencialas plėsti kovinių FPV (angl. first-person view – pirmojo asmens vaizdo) dronų gamybą. Todėl jo vadovaujamas komitetas parengė ir VGT pateikė bepiločių orlaivių sistemų stiprinimo Lietuvos kariuomenėje koncepciją.
Kaip numato Konstitucija, VGT svarsto ir koordinuoja svarbiausius valstybės gynybos klausimus. Į tarybą įeina prezidentas, premjeras, Seimo pirmininkas, krašto apsaugos ministras ir kariuomenės vadas. Tarybai vadovauja prezidentas.
„4 procentai“ yra pilietinės visuomenės inciatyva, kuri siekia, kad politikai kuo greičiau susitartų ir ženkliai padidintų Lietuvos gynybos finansavimą. Iniciatyvą pradėjo asociacija „Unicorns Lithuania”, Lietuvos verslo konfederacija (LVK) ir Lietuvos pramonininkų konfederacija (LPK), prie jos kasdien prisideda vis daugiau mūsų šalies saugumui neabejingų verslų, organizacijų bei piliečių. Visą informaciją apie iniciatyvą ir specialią peticiją, kurią gali pasirašyti ir tu, rasi interneto svetainėje www.4procentai.lt