Pajuto didelį poreikį
„Delfi“ Rinkodaros ir komunikacijos vadovė Vaida Budrienė sako, kad vystant projektą atėjo suvokimas, jog nepakanka apie saugumą kalbėti su ekspertais tik uždaroje erdvėje, o su ta pačia žinia būtina vykti pas įvairias bendruomenes. Anot jos, per laiką buvo pamatyta, kad poreikis yra daug didesnis, kad žmonės tiesiogiai išgirstų informaciją apie tuos saugumo klausimus, kurie rūpi jiems patiems.
„Patikėkite, tokių klausimų sulaukėme, kad netgi savo portale į juos negalėjome atsakyti taip gerai, kaip tik gyvai bendraudami. Labai džiugu, kad šią misiją mums padėjo vykdyti mūsų „Saugu“ ambasadoriai: Darius Antanaitis ir Benediktas Vanagas“, – sakė V. Budrienė.
Anot jos, pradėjus registraciją tų, kurie „Saugu“ komandos lauktų savo aplinkoje, buvo sulaukta virš 100 paraiškų.
„Kalbėtis tiesiogiai su savo skaitytojais, Lietuvos žmonėmis ir bendruomenėmis yra labai svarbu bei nešti žinią, kad „Delfi“ prisiėmė atsakomybę šviesti Lietuvos žmones saugumo temomis“, – kalbėjo V. Budrienė.
Ji pabrėžė, kad per gyvus susitikimus „Delfi“ komanda saugumo klausimus išnagrinėja detaliai ir atlieka tokias funkcijas, ko galbūt šiuo metu pati valstybė tiek daug nekomunikuoja.
„Mes pamatėme, kad yra vakuumas, ir labai džiugu, kad „Delfi“ važiuoja pas visas bendruomenes kalbėtis“, – pabrėžė ji.
Klausimų sulaukta įvairių
Visuose susitikimuose su įvairiomis bendruomenėmis Lietuvoje dalyvavo „Delfi TV“ laidų vedėja Kristina Pocytė-Medutė ir vienas iš iniciatyvos „Saugu“ ambasadorių. K. Pocytė-Medutė akcentavo, kad susitikimai ir pokalbiai apie saugumą vyko su įvairaus amžiaus žmonėmis: nuo moksleivių iki senjorų.
„Viskas vyksta pasikalbėjimo būdu. Mes kalbamės tiek su Benediktu, tiek su Dariumi, bet tuo pačiu labai kviečiame ir žmones užduoti klausimą, nes taip pamatome, kas jiems labiausiai rūpi. Pavyzdžiui, nuvažiavę į Klaipėdą, iš įvairių žmonių mes išgirdome apie tokią problemą kaip apie prorusiškus asmenis. Tačiau Visagine ar Nemenčinėje galime išgirsti apie dar kitokias problemas. Atrodo, kad Lietuva yra labai maža šalis, bet problemos visgi skiriasi“, – pabrėžė K. Pocytė-Medutė.
Pasak jos, susitikimuose su bendruomenėmis buvo išgirsta pačių įvairiausių klausimų, pradedant nuo to, ką susidėti į kuprinę ekstremalios situacijos metu.
K. Pocytė-Medutė kartu su B. Vanagu apie saugumo klausimus šiais metais kalbėjo netgi 12 tūkst. mokinių auditorijai per taip pat „Delfi“ organizuojamą renginį – „Geriausia ever pamokų diena“. Pašnekovės tikinimu, tą kartą taip pat visi buvo supažindinti su svarbiausiais saugumo punktais.
Anot K. Pocytės-Medutės, informacija, kurią galima perduoti gyvai bendraujant ir paaiškinant, paveikia daug labiau.
„Man atrodo, kad žmonės, kurie gavę atsakymus čia, šalia, o ne per televizijos ekraną, išeina tiesiog ramesni“, – savo mintimis pasidalino „Delfi TV“ laidų vedėja.
K. Pocytė-Medutė sakė, kad didelio skirtumo tarp to, kokios problemos rūpi vienai ar kitai amžiaus kategorijai, ji nepajutusi. Tačiau, pasak jos, labiau įjautrina žmonių baimės, ypač kai pradinių klasių mokinys pasako, kad bijo karo.
„Tai tada labai jautriai sureaguoji ir supranti, kodėl reikia važiuoti, kodėl reikia kalbėti, ugdyti bendrą suvokimą ir bendruomeniškumą įvairiose vietose ir visiškai nesvarbu, ar tai yra jaunas, ar senas žmogus“, – atviravo pašnekovė.
Projektas bus tęsiamas
Kelionės po Lietuvą kalbant apie saugumą nesibaigs ir kitais metais, tačiau, K. Pocytė-Medutė pastebi, kad šiuo metu jaučiasi, jog trūksta žmonių idėjų, ką galima padaryti, jog jaustumės dar saugiau.
V. Budrienė patikino, kad kitais metais projektas tikrai bus tęsiamas, bet ir atsinaujins.
„Jis bus labiau atnaujintas turinio prasme: tiek populiariuoju, tiek ekspertiniu turiniu. Savo apimtimi jis bus daug platesnis tam, kad įtrauktume savo skaitytojus ir juos sudomintume. Per vienerius metus mes ramybės neįnešime, juolab kad gyvename prie agresoriaus, bet supratome, kad šis projektas turi tęstis ir jis turi būti kaip „Delfi“ DNR“, – kalbėjo pašnekovė.
Primename, kad „Delfi“ iniciatyva „Saugu“ siekia priminti Lietuvos žmonėms, kad esame saugi šalis ir toliau tokia būsime, kai kiekvienas – politikai, verslas, piliečiai – prie to prisidės patys. Profesionalus žurnalistų parengtas turinys saugumo temomis, diskusijų forumai, platesnį naujienų kontekstą padedantys suprasti ekspertų komentarai, susitarimas, ką kiekvienas galime padaryti, kad būtų saugu – visa tai rasite „Saugu“.