Sutartis orientuota į kritinės Baltijos jūros infrastruktūros – elektros jungties „NordBalt“ su Švedija – saugumo didinimą, siekiama techninių ir praktinių priemonių įgyvendinimo bei svarbaus informacijos ir žinių mainų proceso tarp Lietuvos kariuomenės ir „Litgrid“. Kaip rašoma pranešime spaudai, pagal susitarimą, abi šalys keisis informacija apie stebimus pažeidimus, neįprastą veiklą ir atnaujins esamas apsaugos priemones.
„Grėsmių kritinei jūrinei infrastruktūrai mastai ir pobūdis reikalauja glaudaus bendradarbiavimo. Galime pasidžiaugti, kad toks bendradarbiavimas nuolat vyksta, o Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų bendradarbiavimo sutarties su „Litgrid“ pasirašymas leis jį dar labiau struktūrizuoti ir užtikrinti visapusišką efektyvumą“, – po sutarties pasirašymo sakė Karinių jūrų pajėgų vadas flot. adm. G. Premeneckas.
Sutartimi Lietuvos kariuomenė ir „Litgrid“ įsipareigoja bendradarbiauti stebint ir užtikrinant svarbios povandeninės infrastruktūros saugumą. Tai apima ne tik „NordBalt“ jungtį, bet ir kitą kritinę energetikos bei telekomunikacijų infrastruktūrą, esančią Baltijos jūroje. Tai itin svarbus žingsnis, nes pastaraisiais metais šie objektai tampa dažnu taikiniu sabotažo ir kitų kenkėjiškų veiksmų, kurie gali turėti rimtų pasekmių regiono saugumui ir ekonomikai. Dauguma šių objektų yra po vandeniu, todėl jų apsauga reikalauja specializuotų technologijų ir pastovios stebėsenos, užtikrinančios, kad į bet kokią neįprastą veiklą būtų sureaguota laiku.
Sutartis su „Litgrid“ leidžia Karinėms jūrų pajėgoms dalyvauti infrastruktūros apsaugos užtikrinimo procesuose bei visuomenės švietime, skatinant didesnio suvokimo apie šios svarbios infrastruktūros saugumą ir Lietuvos energetinio saugumo svarbą. Bendradarbiavimas su „Litgrid“ padės sustiprinti gynybinius mechanizmus ir užtikrinti, kad Baltijos jūra ir jos povandeninė struktūra liktų apsaugota nuo galimų išorinių grėsmių.