„Technologijos kovos lauke tampa nebe metų, o savaičių klausimu. Todėl mūsų darbas – pašalinti kliūtis, atverti kelius investicijoms į šias technologijas ir daryti viską, ką galime, kad padėtume mūsų saugumo ir gynybos sektoriaus startuoliams augti“, – diskusijoje su Ukrainos skaitmeninės transformacijos viceministru Aleksu Bornyakovu teigė A. Armonaitė.

Ministrė taip pat pristatė ir prie gynybos inovacijų ekosistemos stiprinimo Lietuvoje prisidedantį 13 mln. eurų vertės rizikos kapitalo fondą „MILInvest“, skirtą padėti augti gynybos sektoriaus startuoliams. Pasak A. Armonaitės, šis fondas yra esminis paramos šaltinis mokslinių tyrimų projektams įgyvendinti, prototipams kurti ir imtis pažangių iniciatyvų.

Lietuva aktyviai dalyvauja ir tarptautinėse gynybos inovacijų iniciatyvose. Šalis prisijungė prie NATO inovacijų fondo, kuris skirtas giliųjų technologijų vystymui – tai suteikia galimybę šalies gynybos startuoliams gauti finansavimą pažangiems produktams kurti ir tobulinti.

„Esame atviri inicijuoti naujus projektus, imtis bendrų iniciatyvų su mūsų partnerėmis ir taip prisidėti prie viso regiono saugumo ir spartesnės Ukrainos pergalės“, – sakė A. Armonaitė.

Šių metų renginys taip pat apėmė dirbtinio intelekto, kibernetinio saugumo, skaitmeninės rinkodaros ir tvarumo temas. Taip pat renginyje Lietuva jau trečius metus turėjo atskirą reprezentacinį stendą, kuriame buvo ne tik pristatyta Lietuvos startuolių ekosistema, bet ir suteikta galimybė startuoliams užmegzti ryšių su potencialiais partneriais ir investuotojais.

„Web Summit“ – tai viena didžiausių kasmet Lisabonoje vykstančių technologijų konferencijų pasaulyje. Ji organizuojama jau 15 kartą nuo 2009 metų. Skaičiuojama, kad šįmet renginys sulaukė daugiau kaip 70 tūkst. dalyvių iš viso pasaulio, tarp jų – daugiau kaip 1 tūkst. investuotojų ir daugiau kaip 3 tūkst. startuolių.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (4)