Benediktas Vanagas pabrėžė, kad pasiruošimas krizėms nėra vien tik atsargų kaupimas. Jo teigimu, kur kas svarbiau šeimos lygmeniu apgalvoti veiksmų planą nenumatytais atvejais, pažinti artimą aplinką ir bendruomenę. Tokia proaktyvi mąstysena leidžia ne tik efektyviau reaguoti į iššūkius, bet ir užtikrinti didesnį psichologinį pasirengimą.

Susitikime dalyvavusi Nemenčinės bendruomenė stebino savo aktyvumu. Tarp dalyvių buvo įvairaus amžiaus žmonių – nuo moksleivių iki senjorų. Jie ne tik pateikė klausimų, bet ir dalijosi savo patirtimi bei pamąstymais apie saugumą. Ypač daug dėmesio sulaukė Benedikto Vanago patirtis automobilių sporte. Nors dauguma dalyvių jį pažinojo kaip lenktynininką, jis atskleidė ir savo, kaip šaulio, vaidmenį. Į klausimus apie rizikas, su kuriomis susiduria lenktynių metu, B. Vanagas atsakė netikėtai – jam ekstremalu ne lenktyniauti, o, pavyzdžiui, gaminti maistą. Šis komentaras sulaukė juoko salėje.

Diskusijų metu buvo aptartos ir informacinio saugumo temos. Bendruomenės nariai analizavo, kaip atpažinti melagingą informaciją, išmokti atskirti patikimus šaltinius. B. Vanagas, pasižymintis gebėjimu užmegzti ryšį su auditorija, ne tik atsakė į užduotus klausimus, bet ir aktyviai domėjosi dalyvių gyvenimu, skatindamas bendravimą.

Patirtimi ir patarimais dalijęsis lenktynininkas pasakojo, kaip jo įgūdžiai padeda kariuomenėje, o laikas tarp intensyvių veiklų leidžia atgauti jėgas. Jis dar kartą pabrėžė, kad svarbiausia ne apsirūpinti konservais ar atsargomis, bet iš anksto žinoti, kaip elgtis krizės metu, ir kurti stiprius ryšius su kaimynais bei bendruomene. Anot jo, tokios iniciatyvos kaip „Saugu“ padeda žmonėms labiau pasirengti ne tik fiziškai, bet ir emociškai.

Renginys Nemenčinėje tapo dar vienu sėkmingu „Delfi“ kelionės etapu, skatinančiu žmones gilinti savo saugumo žinias ir ugdyti bendruomeniškumą.

Šaltinis
Temos
Delfi iniciatyva Saugu
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją