Visai šeimai daugiau laiko leisti lauke.
Nesvarbu, koks oras, visada verta išeiti su vaikais į lauką, tai naudinga jų kognityviniam, socialiniam, emociniam ir fiziniam vystymuisi. Judėjimas gryname ore – į sveikatą kūnui ir protui, be to, įvairios veiklos lauke stiprina ryšį tarp vaikų ir tėvų.
Daugiau skaityti.
Smagu susiglaudus su vaikais skaityti jiems garsiai vaikiškas knygeles, skaitymas turtina žodyną, vaikai įpranta prie knygų ir prie skaitymo, tai skatina empatiją. Tegu skaitymas bus vienas iš kitų metų prioritetų – tebūnie bent po kelias minutes ryte ar vakare.
Raskite laiko pažaisti su vaikais ir skirkite tam visą savo dėmesį.
Darbas ir įvairios kasdienės užduotys užima daug laiko, nėra paprasta kasdien skirti daug laiko žaidimams su savo atžalomis. Vis tik įsipareigokite skirti tam bent kelias minutes, o jų metu sutelkite tam šimtaprocentinį dėmesį.
Užduokite daugiau mąstyti skatinančių klausimų.
Važiuodami automobiliu ar valgydami užduokite vaikams mąstyti skatinančių klausimų, įtraukite juos į prasmingą pokalbį, skatinkite dialogą. Pavyzdžiui, paklauskite: „Kokius žaidimus šiandien žaidei? Su kokiais sunkumais šiandien susidūrei? Ką darytum, jeigu?..“ Tokio pobūdžio klausimai skatina vaikus pasakoti apie savo dieną, apie savo jausmus ir kt.
Mokykitės rūpintis savimi ir prašyti pagalbos.
Išsekusiems, pervargusiems tėvams metų pabaigoje niekas nedalina prizų. Kai pavargstate, nebespėjate, prašykite sutuoktinio, draugų, artimųjų ar kaimynų pagalbos. Skirkite dėmesio būtent sau – išeikite pasivaikščioti, atlikite tempimo pratimų, giliai pakvėpuoti – šie ir panašūs dalykai suteiks energijos, jėgų. Rūpintis savimi nėra savanaudiška, tai – meilės sau ženklas, dalykas, kurio turite išmokyti vaikus.