Apie tai kalba psichoterapeutas, santykių psichologas, pokyčių konsultantas, sąmoningumo ugdymo (anglų k. „Mindfulness“) bei streso valdymo mokytojas – instruktorius, Andrius Kaluginas. Taip pat jis yra ir vienas konferencijos „Sveika ir laiminga mama“ pranešėjų, rašoma mamosdiena.lt. Interviu su A. Kaluginu parengė Lolita Kavaliauskaitė.

– Kokius didžiausius sekso pokyčius patiria tėvais tapusi pora? Kaip keičiasi porų intymumas?

– Didžiausias pokytis ir iššūkis vos tapus tėvais – sekso nebuvimas. Toliau, jei visi moters fiziologiniai ir kūno atsistatymo procesai vyksta normaliai, sekso trūkumas ir potraukio sumažėjimas. Pakitusios moters kūno formos (o kartais ir kvapas) gali gąsdinti vyrą arba pačią moterį. Iš čia atsiranda kompleksai. Tačiau svarbiausia, kad moters dėmesys ir rūpestis vis dažniau nukreiptas ne į vyrą, o į kūdikį.

– Kaip neprarasti abipusės traukos ir gimus vaikeliui išlaikyti romantiškus jausmus ne tik gyvenime, bet ir sekso metu?

– Geriausias būdas – sąmoningumas, dėmesingumas ir supratimas. Labai naudinga kartą per savaitę „pasidaryti“ sau nors kelias valandas be vaiko(ų) ir skirti šį laiką tik santykiams. Romantikai reikia jėgų ir gero ūpo. Todėl labai svarbu tausoti jėgas. Stengtis sudėlioti dienotvarkę taip, kad liktų laiko poilsiui, atsipalaidavimui ir miegui. Juk TOP 2 romantikos žudikas yra nuovargis.

– Su kokiais sekso iššūkiais susiduria vyrai po moters gimdymo?

– Rimčiausias iššūkis – akistata su savaisiais vidiniais demonais. Juk vyro laukia ilgalaikis jo kantrybės išbandymas, meilės, ištikimybės, pasitikėjimo savimi. Didžiausias vyro priešas tampa jo ego.

– Su kokiais sekso iššūkiais susiduria moterys po gimdymo?

– Rimčiausias iššūkis – kūno pokyčiai bei hormonų kaita ir dėl to atsiradę kompleksai ar kitos psichologinės problemos. Be to, nusilpęs libido gali kelti nerimą, liūdnas nuotaikas, įkyrias mintis. Toks derinys gali atvesti prie lytinio šaltumo ar orgazmo funkcijos sutrikimų.

– Kaip pora gali vienas kitam padėti išspręsti šias problemas?

– Viskas priklauso nuo abipusio pasitikėjimo, atvirumo ir geranoriškumo lygio. Tai yra labai individualu. Nėra tokio metodo, kurį galėtų taikyti visos poros ir kuris visoms poroms padėtų vienodai. Todėl lemiamas dalykas šiuo atveju yra dėmesingumas – tai yra geriausia pagalba vienas kitam. Kaip tą dėmesingumą rodyti, kaip jį išreikšti ir kaip jį suprasti, jau čia yra individualus poros ypatumas.

Vienas gali išreikšti dėmesingumą, pavyzdžiui, dovanomis. Paradoksalu, bet net tiesiogiai nestimuliuodamas aistros ar nespręsdamas kažkokių seksualinių problemų, eidamas „tiesiai per aplinkui“ gali gauti veiksmui lyg ir nelygų rezultatą – kažkokią papildomą aistrą, gerą intymų kontaktą.

Kiti žmonės rodo dėmesį per pokalbius, atvirauja, dalijasi kasdiene informacija. Vėlgi, tai yra netiesioginis seksualinių problemų sprendimas, bet, to pasekoje, gaunasi geras intymumas. Taip pat į šiuos visus dėmesingumo rodymus įeina švelnumas, paglostymai, bendras laisvalaikis ir t.t.

Bet kuriuo atveju, tokiu būdu rodant dėmesį taip ir galima išspręsti problemas. Taigi, nereikia pulti kreiptis į psichologus ar seksologus, o tuo labiau nederėtų tiesiogiai spręsti problemos ir jos įvardinti, kalbėti apie seksą reiškiant priekaištą. Tai gali būti didžiulė klaida. Problemą reikia spręsti rodant dėmesį, skiriant jį įvairiomis formomis. O kokios kitokios formos tai gali būti – plačiau pakalbėsime konferencijos metu.

– Ką daryti, jog abipusė aistra neišblėstų? Kaip ją paskatinti?

– Iš karto po gimdymo dėl aistros palaikymo net nereikia sukti galvos. O vėliau, kiek įmanoma vengti romantikos žudiko TOP 1 – rutinos.

Konferencija „Sveika ir laiminga mama“ simboliškai vyks Mamos dieną (gegužės 6 dieną) Vilniaus „Compensa“ koncertų salėje. Plačiau apie renginį www.mamosdiena.lt

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (14)