Nepykite ir nesikrimsite, jei vaikai jūsų neklauso, verčiau išbandykite paprastą ir genialią gudrybę.

22 m. auklė, kurios pseudonimas „TikTok“ portale „livvykaykay“, pasidalino paprasta gudrybe, kaip paskatinti vaikus paklusti; pasak jos, ši gudrybė visada pasiteisina (jau nekalbant apie tai, kad yra greita ir nieko nekainuoja).

Auklė įkėlė videoreportažą į portalą „TikTok“, kurį pavadino „Gaila, kad šito nežinojau anksčiau“.

Ji aiškino: „Pademonstruosiu – jei duodate vaikui galimybę rinktis, dažniausiai, 99 proc. atvejų, jis padarys taip, kaip norite.“

Filmuotame reportaže matome, kaip auklė kalbasi su mergaite. Ji klausia: „Padarei kaku?“ Mergaitė atsako: „Ne.“ Tada auklė numauna sauskelnes, pažiūri ir klausia: „Eisime pasikeisti sauskelnių?“ Mergaitė nesutinka: „Ne.“

Toliau auklė aiškina – pateikdami klausimą, į kurį galima atsakyti tik taip arba ne, neduodate vaikui pasirinkimų. Ji pabrėžia – labai svarbu kalbantis su vaikais suteikti jiems galimybę rinktis.

Taigi vėliau auklė klausia mergaitės: „Man rodos, laikas pakeisti tau sauskelnes. Nori pati užlipti į viršų, ar norėtum, kad tave užneščiau?“

Vaikas turi galimybę rinktis – eiti arba būti nuneštas. Mažoji atsako: „Eisiu pati.“


Auklė aiškina: „Jei suteikiate vaikui galimybę rinktis, jie tikrai padarys tai, ko norite jūs. Pavyzdžiui, jei sakysite, „eime pasikeisti sauskelnių“, vaikas prieštaraus, sakys „ne“. O jei pasiūlysite – „nori pats užlipti, ar nori, kad užneščiau laiptais?“, vaikas jau gali pasirinkti vieną iš variantų. Kitas pavyzdys – laikas eiti namo arba laikas eiti pietų miego. Leiskite vaikams rinktis. Tarkime, galite sakyti – „metas eiti, ar nori pirma apsivilkti paltą, ar apsiauti batus?“ Vaikui sudaromos sąlygos rinktis, ir jis tikrai greičiau apsirengs. 99 proc. atvejų sudarius sąlygas rinktis, vaikai paklus. Bandykite ir džiaukitės.“

Sumanūs auklės patarimai daugeliui padarė įspūdį – jos videomedžiagą internautai peržiūrėjo 7,3 mln. kartų, ji sulaukė 1,4 mln. įvertinimų „patinka“, 6 353 komentarų.

Viena moteris pakomentavo: „Vaikai mėgsta patys jaustis atsakingi už savo gyvenimą. Tai – puikus būdas tai užtikrinti.“

Kita teigė: „Ypač tinkamas metodas užsispyrusiems vaikams.“

Trečias džiaugėsi: „Genialu.“

Dar viena moteris parašė: „Kol kas neturiu vaikų, tačiau įsidėmėsiu šį patarimą.“

O kita pajuokavo: „Profesionalus patarimas, tinkamas metodas ir vyrams!“

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją