E. Morkūnienės teigimu, daugiausia įtakos skyrybų išlaidoms daro emocijos ir negebėjimas susitarti. „Jei bent dalyje klausimų pavyksta rasti kompromisus, mažėja klausimų, kurie paliekami spręsti teismui, taikaus susitarimo apimtyje yra grąžinama žyminio mokesčio dalis, mažėja advokato darbo, o natūraliai – ir išlaidų“, – aiškina ji.
Pašnekovė įspėja bandant sutaupyti neužkibti ant kabliuko susiviliojus neaiškiais pasiūlymais. „Rinkoje galima rasti daug „pigių skyrybų“ pasiūlymų: Siūlyčiau nesusivilioti tokiais pasiūlymais, pasidomėti, ar paslaugas teikia teisinį išsilavinimą turintis asmuo, kokia jo reputacija, kokia apimtimi bus realiai suteiktos paslaugos, tam, kad nereikėtų mokėti kelis kartus arba priimti sprendimai nebūtų finansiškai nenaudingi.“
Labiausiai abi pusės išloštų, jei pavyktų susitarti taikiai. Advokatė pažymi, kad ne veltui sutuoktiniai yra skatinami susitarti visame skyrybų procese: „Pirmiausia, prieš kreipiantis į teismą yra privaloma mediacija, kuri nieko nekainuoja. Bylos nagrinėjimo metu taip pat galima pasinaudoti mediacija. Advokatai, teisėjas – taip pat skatina susitarti. Tai geriausias būdas sutaupyti.“ 

Išsamiau apie tai, kiek gi kainuoja skyrybos, – interviu su E. Morkūniene.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją