Dvi atžalas auginantis Peteris Shindleris iš Londono – mėgėjas žarstyti patarimus socialiniame tinkle „TikTok“, ir jo idėjos neretai sulaukia masinio pripažinimo, rašo „The Sun“.

Pastarąjį kartą įkeltame vaizdo įraše Peteris pranešė, kad į virdulį pilamą vandenį matuojant puodeliais (kitaip nei leidžiant vandenį tiesiai iš čiaupo) pavyksta suvartoti kiek mažiau elektros.

„Paimkite puodelį, iš kurio gersite arbatą, ir pripilkite į virdulį tik tiek vandens, kiek suvartosite“, – moko Peteris vaizdo įraše.

„Sparčiai augant elektros energijos kainoms, šis patarimas turėtų sudominti tuos, kurie pasiryžo maksimaliai taupyti“, – paaiškino vyras.

Jo patarimas pasirodė kaip tik dabar, kai daugelis šeimų dėl rekordiškai išaugusių už elektrą mokėtinų sumų pasijuto įstumtos į aklavietę.

Juk logiška, kad kuo mažiau vandens pripilama į virdulį, tuo mažiau laiko prireiks jam užvirinti? Tai reiškia, kad ir elektros tokiu atveju suvartojama mažiau.

Jeigu arbatą verdate tik sau, t. y. vieną puodelį, kurių galų pripilti pilną virdulį ir vandens užsivirti tiek, kiek reikėtų aštuoniems puodeliams? Pirmiausia, teks ilgai laukti, kol vanduo užvirs, ir, antra – bereikalingas vandens virinimas yra elektros energijos (vadinasi, ir pinigų, kuriuos už ją sumokate) švaistymas.

Jungtinėje Karalystėje veikiančią palyginimų paslaugą „Uswitch“ įkūrę specialistai apskaičiavo, kad niekada neperpildant virdulio pavyktų sutaupyti maždaug 11 svarų sterlingų (13 eurų) per metus.

„Kuo daugiau vandens pripilame į virdulį, tuo ilgiau trunka, kol jis pasiekia reikiamą temperatūra“, – pritaria Peterio minčiai Justina Miltienyte, Uswitch.com strategijų vadovė.

„Tai reiškia, kad virdami daugiau vandens nei reikia, suvartosite daugiau elektros energijos, negu galėtumėte“, – toliau aiškina ji.

„Nors verdant tik tiek vandens, kiek reikia, per kartą pavyksta sutaupyti vos kelis pensus, vis dėlto per metus susidaro šiokia tokia suma.“

Dar vienas būdas išvengti bereikalingų išlaidų – visai išjungti virdulį, kai jis nenaudojamas. Taigi, išjunkite sienoje įtaisytą jungiklį ir net atjunkite kištuką, kadangi veikimas parengties režimu santaupas sąskaitoje sekina taip pat, kaip elektrą per sieninį lizdą.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (5)