Kova baigėsi praėjus vos 46 sekundėms nuo jos pradžios. Po trumpos dvikovos teisėjas paskelbė I. Khelif nugalėtoja, o sugniuždyta A. Carini priklaupė ant žemės ir prapliupo ašaromis. Pasak italės trenerio Emanuele Renzini, jo 25-erių auklėtinė jautė „didžiulį skausmą nuo pat pirmo smūgio“.
Penktadienį į netrukus po to kilusį skandalą sureagavo ir Tarptautinis olimpinis komitetas, pastebėjęs, kad viešojoje erdvėje skelbiama informacija yra „ne visiškai teisinga“. Plačiau skaitykite čia.
Kas yra interlyškumas?
Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, planetoje yra apie šimtas milijonų interseksualių žmonių. Interlytiškumas arba interseksualumas – tai terminas, apibūdinantis asmenis, gimusius su biologiniais lytiniais požymiais, kurie „neatitinka tipinės binarinės vyro ir moters kūno sampratos“ arba kuriems šie požymiai natūraliai išsivysto lytinio brendimo metu, rašo lgbtq.unc.edu. Tai reiškia, kad interseksualus asmuo gimsta su kitokia chromosomų struktūra, išoriniais lytiniais organais arba vidine reprodukcine sistema, kuri nėra tipiška vyrui ar moteriai.