Šanchajuje įsikūręs Valstybinis vaikų medicinos centras neseniai atidarė naują kliniką, kuri kaip tik ir specializuosis šioje srityje – stengsis pagelbėti turintiesiems problemų dėl mokslo.

Klinikos personalas daugiausia dėmesio skirs tiems pacientams, kuriems nesiseka matematika. Pastariesiems siūlomas „kompleksinis gydymas“, įskaitant ir medikamentinį.

Tarp kinų pedagogų ši žinia sukėlė nevienareikšmiškų reakcijų, tačiau idėjos iniciatoriai tvirtai tiki sėkme.

Į kovą su matematikos nemokėjimu jie meta psichinės sveikatos specialistų ir biheivioristinių mokslų ekspertų komandą. „Mokymosi sutrikimų“, kaip tai vadinama, korekcijos bus atliekamos pasitelkiant naujausius mokslinius atradimus neurovizualizacijos srityje.

Išties jau anksčiau nustatyta, kad matematikos gabumams itin svarbios erdvinės kognityvinės funkcijos. Ir kad sunkumus mokantis šio dalyko lemia mažas smegenų žievės aktyvumas viršugalvio bei pakaušio srityje, kuri kaip tik ir yra atsakinga už aplinkos analizę ir erdvinį mąstymą.

Tiems, kuriems nesiseka matematika, siūlomas „kompleksinis gydymas“, įskaitant ir medikamentinį.

Menkas smegenų žievės aktyvumas labiausiai atsiliepia geometrijos, taip pat ir algebros, fizikos, chemijos pažymiams – visur, kur reikia vaizduotės ir išvystyto erdvinio mąstymo norint suprasti sudėtingas chemines reakcijas, molekulines struktūras, magnetinius laukus ir panašias koncepcijas.

Specializuotos klinikos Šanchajuje gydytojai teigia pirmiausia atliksiantys kruopščią medicinos diagnostiką. Ir jeigu pasitvirtins, kad mokymosi sunkumus lemia paciento organizmas, pasiūlys kompleksinį gydymą, įtrauksiantį ir moksleivio tėvus.

Kaip minėta, pagalbos į medikus gali kreiptis ir su skaičiais nedraugaujantys suaugusieji. Nepriklausomai nuo amžiaus, pacientui tai kainuos 316 juanių – apie 40 eurų. Nors nepatikslinama, kokias paslaugas ši suma apima: ar tik pirminę konsultaciją, ar visą gydymą.

Užsiregistruoti klinikoje jau beveik neįmanoma – nėra laisvų priėmimo laikų.

Pagalbos į medikus gali kreiptis ir su skaičiais nedraugaujantys suaugusieji.

Įdomu, jog tai ne pirmas kartas, kai medicinos įstaigos Kinijoje siūlo panašias paslaugas.

Šiemet Pekino vaikų ligoninė paskelbė teiksianti pagalbą vaikams, kurie išvis nerodo noro mokytis, nes tai, vietos medikų nuomone, yra psichinės sveikatos problema.