Nuo 8-erių breiką šokanti, pasaulinius laurus jau nuskynusi sportininkė sako, kad jai labai svarbu matyti per apdovanojimus kylančią Lietuvos trispalvę. Svarbūs jai ir kiti nacionaliniai simboliai, todėl artima – ir laimėjimų Sidnėjuje įkvėpta „Audimas“ nacionalinė drabužių kolekcija, skirta tikriems sirgaliams, rašoma atsiųstame pranešime spaudai.

„Gimiau Lietuvoje ir noriu garsinti savo šalį visame pasaulyje, noriu, kad ją žinotų ir gerbtų. Man labai malonu, kai viename ar kitame čempionate prieina žmonės iš, pavyzdžiui, Japonijos ir sako, kad dėl manęs ėmė žiūrėti dokumentinius filmus apie Lietuvą, giliau ja domėtis“, – sakė D. Banevič.

Čempionė ir jos mama, kartu keliaujančios į visus pasirodymus, net turi savo patriotišką tradiciją: visur su savimi vežasi ir dalina lietuviškus saldainius. Jie jau spėjo apskrieti visą pasaulį.

Tačiau Lietuvos vardo garsinimas – ne vienintelė „Audimas“ nacionalinės kolekcijos ambasadorės misija.

„Noriu, kad breikas Lietuvoje būtų toks pat žinomas ir populiarus, kaip krepšinis. Laikau tai vienu iš savo tikslų. Jau dabar matau, kad žymiai daugiau vaikų ir paauglių ėmė mokytis šokti, o nešokantys žmonės nori stebėti pasirodymus.

Pavyzdžiui, anksčiau, kai Lietuvoje rengdavome breiko čempionatus, į juos susirinkdavome tik patys – bendruomenė. Vieni kitus palaikydavome ir pasveikindavome. Tačiau dabar jau girdžiu, kad artėjantį čempionatą nori stebėti daug žmonių ne iš breiko bendruomenės. Tai – nuostabu“, – dalinosi B-Girl Nicka.

Nicka

Pasak jos, užsienyje šis sportas – kur kas populiaresnis ne tik tarp šokėjų, bet ir sulaukia gerokai didesnio palaikymo. Lietuvoje jis ilgą laiką buvo bene pamirštas.

„Kol nebuvau laimėjusi nei Europos, nei pasaulio čempionatų, dauguma mano palaikytojų buvo iš užsienio: kiti šokėjai, breiko bendruomenė. Taip pat – žmonės, kurie matė mane šokančią ir pajuto mano energiją.

Pergalės čempionatuose, žinoma, viską pakeitė: jau po Europos čempionato ėmė sveikinti lietuviai, o laimėjus pasaulio čempionatą gavau itin daug žinučių ir sveikinimų tiek iš bendraamžių, tiek – iš suaugusių žmonių. Šiandien Lietuvoje breikas jau tikrai kelia susidomėjimą, žmonės prieina pasisveikinti tiesiog gatvėje“, – kalbėjo sportininkė.

Visgi svarbiausias palaikymas ir sveikinimai Dominikai išliko artimiausių žmonių.

„Svarbiausia, žinoma, mama, su kuria visur važiuojame kartu ir kuri manimi tikėjo nuo pirmų dienų. Taip pat labai vertinu palaikymą, pastabas ar vertinimus iš man labai artimų dviejų–trijų žmonių, su kuriais jau daug metų kartu treniruojamės, kurie žino, kiek visko reikėjo pereiti. Ir dar labai nudžiugina sveikinimai iš močiutės: jai gal ir sunkiau suprasti tokį modernų sportą, bet visada džiaugiasi. Man tai labai svarbu“, – sakė breiko čempionė.