Būtent tokią išeitį ir siūlo „Mamų mugės“ organizatoriai, kurie jau ne pirmus metus į Gariūnų verslo parką Vilniuje sukviečia tūkstančius prekiautojų ir pirkėjų.
Tiesa, šių metų pavasario – vasaros „Mamų mugė“ yra kiek kitokia, nei įprastai. Dėl didelio norinčiųjų prekiauti ir apsipirkti skaičiaus ilginamas mugės laikas. Šį kartą mugė truks 10 dienų ir vyks dviem etapais. Įžanginis mugės etapas startuoja kovo (14) 15 ir truks iki 18 d., o pagrindinis mugės etapas vyks kovo (21) 22-25 d.
Jei jau esate apsipirkinėję šioje mugėje, žinote, kaip reikia pasiruošti į ją keliaujant. Susiruošusiems į mugę pirmąjį kartą DELFI Vaikai kalbintos Dalia ir Austėja, kurios mugėje apsiperka jau ketvirtus metus, dalijasi praktiškais patarimais sėkmingam apsipirkimui.
Apsipirkti – be vaikų. „Mamų mugės“ organizatoriai skatina apsipirkti važiuojančius atvykti be vaikų, tą patį kartoja ir ne pirmus metus mugėje apsipirkinėjančios mamos. „Aš ir pati esu su vaiku buvusi, vežime sėdėjo, nes neturėjau kur palikti ir nebuvo ką daugiau daryti“, – sako Austėja. Bet čia pat prideda, kad didelė patalpa, ilgai užtrunkantis apsipirkimas ir daug žmonių vargina mažuosius, tad jei tik yra galimybė, rekomenduoja vaikus palikti namuose su tėčiu, seneliais ar aukle.
Apsirenkite patogiai. Jei turite gana ilgą sąrašą ir mugei skirsite gerą pusdienį savo laiko, apsirenkite patogiais, nevaržančiais judesių laisvalaikio drabužiais. Aukštakulnius taip pat geriau palikite namuose.
Padarykite namų darbus. „Sutvarkykite ir peržiūrėkite vaiko drabužių spintą. Taip geriau matysite, ko vaikas turi daug, ko mažiau, ką išaugo, kas suplyšo ir pan. Tuomet lengviau sudarysite reikiamų daiktų sąrašą“, – pasakoja Dalia.
Reikalingų prekių sąrašas. Tai padės sutaupyti laiko ir pinigų, nes paprasčiausiai neprisipirksite nereikalingų daiktų. „Gal vaikui reikia tik dviejų megztinių. Kam pirkti tuos penkis? Nepirk iš skūpumo, pamačiusi, kad gera kaina“, – sako Austėja. Nors taip pat pastebi, kad visiškai išvengti neplanuotų pirkinių neišeina.
Tačiau nuolatinės „Mamų mugės“ lankytojos sako, kad galima nusipirkti visko, ko reikia ir labai ženkliai sutaupyti, kai tikrai žinai, ko nori. Galbūt šį sezoną megztukai ir sijonai ne taip aktualu, kaip batai ar žaislai, tad visą dėmesį ir skirkite būtent šioms prekių kategorijoms.
Išmatuoti vaiką ir susirašyti visus išmatavimus. Dalia, auginanti du vaikus, atidžiai ruošiasi apsipirkimui. „Batų dydžiai ne visuomet atitinka, todėl verta išsimatuoti vaiko pėdą namuose ir pasiruošti tokio pat dydžio šiaudelį ar kitokį pagaliuką. Jį įkišę į batus tiksliai matysite ar batai nėra per dideli / maži“, – pataria ji. „Tas pats šiaudelio triukas tinka ir pirštinėms“. Austėja sako, kad į mugę planuoja neštis ant popieriaus lapo apvedžiotą vaiko pėdutę, kad galėtų tiksliai pamatuoti.
Atidžiai apžiūrėti drabužius prieš juos įsigyjant. Svarbu labai kruopščiai apžiūrėti drabužius tam skirtose specialiose zonose. „Esu kartą nusipirkusi, atrodo, naują suknelę ir tik parsinešusi namo pamačiau skylutę rankovėje, teko siūti“, – apgailestauja moteris.
NE spontaniškiems pirkiniams. Norinčioms apsipirkti racionaliai, kalbintos moterys vieningai pataria vengti spontaniškų pirkinių, vertinti viską kritiškai, prieš dedant daiktus ir drabužius į krepšį siūlo gerai pagalvoti ar jų tikrai reikia. „Masinis apsipirkinėjimas kartais susuka protą“, – sako Dalia. „Per pirmą mugę prisipirkau labai daug,“ – antrina Austėja. „Parsivežiau vienam vaikui du maišus. Dabar taip nebedarau. Kartais net vietoje paderinu drabužėlius tarpusavyje. Tinka tas megztinis su kelnėm ar ne“.
Neskubėkite, nes dažnai galima rasti vienodų prekių, tokiu atveju galite palyginti kokybės ir kainos santykį ir išsirinkti geriausią variantą.
Pinigai. Jei mokėsite grynaisiais, organizatoriai pataria turėti smulkių kupiūrų ir monetų, ypač pirmąją dieną. Taip pat galimas atsiskaitymas ir kortele.