Nors dabar britė E. Flint žino ir suvokia šią sąvoką, taip pat ja apibūdina savo seksualinę tapatybę, anksčiau ji nė neįsivaizdavo, kad toks terminas egzistuoja.

Kas yra abroseksualumas?

Abroseksualumas, kaip skelbia webmd.com, reiškia skirtingą seksualinio ar romantinio potraukio lygį, kuris gali kisti visą gyvenimą. Bėgant laikui, gali keistis ir asmens, kuris yra abrosekualus, lytinė orientacija. Pavyzdžiui, abroseksualų asmenį vienu metu gali seksualiai traukti vyrai, o po kelių savaičių jis gali niekam nejusti lytinio potraukio. Abroseksualus žmogus gali išgyventi skirtingo intensyvumo seksualinės traukos laikotarpius.

Iš graikų kalbos kilusi šio termino šaknis „abro“ reiškia „švelnus“ arba „grakštus“ ir simbolizuoja judančią bei kintančią abrosekualių žmonių prigimtį.

Abroseksualumas yra vienas iš daugiau nei 100 terminų, kuriais įvardijamos skirtingos seksualinės orientacijos. Jis patenka po multiseksualumo sąvokos skėčiu, kuris apima visų tapatybių žmones, jaučiančių romantinį ar seksualinį potraukį daugiau nei vienai lyčiai.

Abroseksualūs žmonės laisvai renkasi skirtingus romantiškų ar seksualinių ryšių partnerius arba visai jų neturi. Jei esate abroseksualus, galite pasakyti apie tai artimiems žmonėms, asmenims, kurie jus domina, arba nesakyti niekam.

Apie abroseksualumą vis dažniau kalba Z kartos atstovai

Apie abroseksualumą socialiniame tinkle „TikTok“ plačiai kalba Z kartos atstovai, tačiau vis dar kyla nemažai klausimų – daugelis neįsigilina, ką konkrečiai šis terminas reiškia.

Portalui metro.co.uk Emma pasakojo, kad jai prisipažinus apie abroseksualumą, ne kartą teko išgirsti kandžias pastabas. „Kada ir kodėl tu nusprendei, kad esi abroseksuali? Aš tave palaikau, bet tai vistiek skamba nerealiai“, – kalbėjo informacijos pritrūkę Emmos bendraamžiai.

Apie abroseksualumą imta kalbėti visai neseniai

Egzistuoja daugybė seksualinių tapatybių, tačiau 32-ejų Emma sakė, kad augdama niekada negirdėjo apie abroseksualumą. Anot jos, 9-ojo dešimtmečio visuomenė buvo įsitikinusi, kad esi heteroseksualas, gėjus arba lesbietė – visa kita buvo tarsi išgalvota, mistiška.

„Mes žinome, kad tai toli gražu nėra tiesa, vis dėlto dėl visuomenės aklumo terminus išmokstame daug lėčiau“, – sakė ji ir atskleidė, kad anksčiau jai buvo sunku suprasti, kas ją labiau traukia, nes potraukis labai svyravo.

Emma prisipažino, kad ji pati šaipėsi iš savęs ir netgi baudė save už tai, kad jos seksualinė tapatybė yra neaiški. Kai kuriomis dienomis ji jausdavosi esanti lesbietė, kitomis – biseksualia.

Emma taip pat prisiminė, kad draugai abejojo dėl jos dažnų seksualinės tapatybės pokyčių. Tik tada, kai ji susidūrė su JAV gyvenančios kūrėjos ir LGBTQ+ atstovės Zoe Stoller pavartotu terminu „abrosekualas“, ji suprato, kad tai apibūdina ir ją.

Ji tai prisimena kaip ryškų momentą – Zoe svao 74 tūkst. sekėjų pasakė, kad abrosekualumas yra kintanti seksualinė tapatybė.

Emma atkreipė dėmesį, kad identifikavusi abroseksualumą nepakeitė savo romantinių santykių – ji tikino mylinti žmogų, o ne jo lytį. Vis dėlto ji sakė: „Net ir paaiškinus šią sąvoką, visada atsiranda žmonių, kurie mane skatina pasirinkti vieną seksualinę tapatybę“.

Emma tikisi, kad terminas „abroseksualas“ netrukus visuomenėje bus normalizuotas.

Šaltinis
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (44)